Muži – MOL Cup – FC Nový Bor : Arsenal Č.Lípa 0:7 (0:2)

Předkolo pohárového zápasu se stalo zápasem derby mezi sousedními kluby FC N.Bor a FK Arsenal Č.Lípa. Oba kluby toto rozlosování přivítaly, z pohledu přípravy na mistrovská utkání. Pro nás zkouška hráčů, kteří do našeho klubu přestoupili, ale i pro hráče zkušené (kdy se jim v životě ještě podaří hrát v této fotbalové soutěži takový zápas). Tak se stalo, klub KP LKFS ze spodní části tabulky a na druhé straně ambiciózní klub Arsenal Česká Lípa, který v minulé sezoně sahal po postupu do třetí ligy. V našem mužstvu řada novinek – trenér St. Kouřil, zkušený fotbalový matador, několik hráčů přechodem z dorostu a někteří ještě na přestup v posledním možném okamžiku (Filip Stejskal). A náš dnešní soupeř FK Arsenal v přípravě na boj o již zmíněnou třetí ligu. Ambice na dnešního vítěze byly na straně hostů.

Zápas jsme nezačali špatně. Pak ovšem přišla 10. minuta, okénko v obraně a (náš odchovanec) Halbich se trefil na zadní tyč – 0:1. V 15. minutě se trefil za hosty Šimon a bylo to 0:2. Pak přišlo pár fotbalových momentů pro nás. A bylo blízko ke gólu, když pálil na branku již zmíněný Filip Stejskal, gólman vyrazil a z voleje to zkusil Kubeš, leč vedle. Také Stromecký se popral s obranou soupeře, ale bohužel nebylo ani štěstí, aby jsme dali gól. V naší brance zase zabránil gólu gólman Zelený a v jednom okamžiku předvedl fotbalovou zkušenost kapitán Jan Broschinský, který skoro na brankové čáře vykopl míč do bezpečí!

Druhý poločas byl v prvé řadě o střídání v našich řadách a uchránit zdraví hráčů pro příští týden na mistrovský zápas KP LKFS. Trenér Kouřil vyslal do fotbalového boje a také na zkušenou mladíky z lavičky. Šimoníka vystřídal J. Šešina, Kubeše zase Fr. Svoboda. Postupně ještě další střídání Kalenda J. – Stejskal, Král – Třešňák, Černý – Džavík. To přineslo určitou herní převahu na stranu soupeře, který se opět prosadil střelecky a přidal další góly. I naši kluci měli blízko ke gólu a byli u toho opět Stejskal a Stromecký. Ale co nebylo dnes může být za týden ve zmíněném prvním „mistráku“ KP LKFS 2022-2023, ve kterém hostíme od 17. hodin Jiskru Višňovou.

Tak fanoušci, přijďte fandit!

Dnešní pohárové derby bylo fotbalové a kritika na naše hráče byla pozitivní. Diváci měli možnost vidět soupeře z vyšší soutěže a FK Arsenal Česká Lípa přejeme, aby se boj o postup co nejlépe podařil !

góly: 10. a 84. Halbich, 15. Šimon, 58. Valta, 67. Ješeta, 74. Bulejko, 86. Kříž

ž.k.: 4:1, diváků: 250, rozhodčí: Bohata Antonín

sestava: Zelený, Šimoník (46. Šešina), Pokorný, Broschinský, Devátý, Havlík, Kubeš (46. Svoboda F.), Džavík (73. Černý), Třešňák (61. Kalenda), Stromecký, Stejskal (61. Král)

trenér: Kouřil Standa

ved.mužstva: Obrovský Jiří

masér: Novotný Filip

Ale to snad ne ..Nic moc ...DobrýParádaSuper ! (3 hlasování, průměrné hodnocení: 66,67%)
Loading...