O nás

Stručně z historie a současnosti klubu

SK Bor u České Lípy byl založen 20. července 1945 a navazoval svou činností na kluby před druhou světovou válkou:
České kluby: FTP Sparta Nový Bor (založen roku 1931) a ČsSK Bor
Německé kluby: DFC Haida (účastník německé divize) a ATUS Haida
Všechny tyto kluby před nebo během 2. světové války zanikly.

Přehled názvů klubu od jeho založení:

  • 1945 – SK Bor u České Lípy
  • 1948 – SK Nový Bor
  • 1949 – Sokol Nový Bor
  • 1950 – Sokol Spoza Nový Bor
  • 1950 – Sokol Borokrystal Nový Bor
  • 1953 – Jiskra Nový Bor
  • V roce 1953 hrají v Novém Boru i RH Nový Bor a Spartak Nový Bor.
  • V roce 1956 dochází ke sloučení oddílů Jiskra Nový Bor a Spartak Nový Bor.

Jediného reprezentanta kopané pro Nový Bor v současnosti představuje oddíl Jiskra Nový Bor, člen TJ Jiskra Nový Bor. V roce 1997 vznikla servisní organizace pro oddíl kopané, FC Jiskra Nový Bor.

V roce 1945 byl klub zařazen do II. třídy a postupně se propracoval přes I. B třídu a A třídu.

V roce 1976 postoupilo mužstvo Nového Boru do Krajského přeboru. V roce 1982 se podařil první postup do divize, kde se mužstvo drželo s jednoročním výpadkem až do roku 1990.

V současné době se naše mužstvo několikrát pokoušelo o postup do divize, který unikal a vždy postupovaly mužstva z okolí Blšan.

Postup  do divize se opět podařilo získat po 13 dlouhých letech  v sezóně 2002 / 2003, kdy se naše mužstvo umístilo na 1. místě tabulky Krajského přeboru Libereckého fotbalového svazu s 15 bodovým náskokem před Jilemnicí a v nové sezóně bylo zařazeno do divize skupiny B.

V roce 2002 byl ve spolupráci s městem Nový Bor dokončen umělý trávník třetí generace, který jako jeden z mála splňuje náročné požadavky ČMFS.

V našem fotbalovém klubu bylo vychováno mnoho výborných fotbalistů. Jmenujme například p. Miroslava Borského, M. Zajpt, J. Šturma, Ant. Rožeň – hrál za ligový Jablonec. Nedávno za naše mužstvo hráli další hráči zvučných jmen: Josef Vinš – hrál za Bohemians Praha, Vladimír Juríček, Jiří Štěpánek, František Kubáň –   II. Liga v České Lípě.

Základní údaje

FC Nový Bor ,z.s. (zapsaný spolek) ke své činnosti používá fotbalový stadion,nájemní smlouvou s TJ Jiskra Nový Bor na kterém hraji své soutěže muži divizi a mládežnická družstva v celkovém počtu 9 oddílů. Areál stadionu obsahuje 2 hřiště  s přírodní trávou a jedno s umt 3 generace. Pro fotbal velmi dobré podmínky!

Členská základna :  se pobybuje kolem 300 členů, z toho 173 i členy FAČR, za klub je registrováno aktivních i neaktivních 546 hráčů.

Klubové barvy zelenobílá 

Fotbalový klub založen v novodobé historii 19 a 20 června 1945 na Ministerstvu školství v Praze – Československo.

Naše hymna

Zde si můžete přehrát (nebo stáhnout) naši hymnu:

Další informace lze nalézt na Wikipedii.