REPORTÁŽE

19.6.2018     FC NOVÝ BOR – SK ÚVALY 0:3 (0:0) 

V posledním 30. kole divizní soutěže B r. 2017/2018 a hostíme mužstvo ze středu tabulky SK Úvaly. Utkání se hrálo v sobotu 16.6.2018 od 17. hodin.

   K utkání dnes opět nemá trenér všechny hráče z důvodů dovolených a zranění. Berounský zranění, Janů zahraniční dovolená, Šimůnek také dovolená. Brankář Král nezvěstný a pro nás jeho očekávaný nástupce (Rajty) podal přestup do Liberce. Naši hráči jdou do posledního divizního utkání s cílem vybojovat dobrý výsledek na závěr soutěže. Bojovnost nám nechybí a hraje se vyrovnaný fotbal. V 10. minutě pěknou střelou ohrozil soupeřovu branku Penteleichuk. Obě obrany brání velmi dobře. M. Luňák utrpěl v souboji o míč nepřjemné zranění kotníku, a proto přišlo vynucené střídání. Do boje na jeho místo jde Ouzký. V 11. minutě soupeř zahrává rohový kop, ale brankář Blumentritt míč bezpečně chytá do rukavic. Obraz hry se nemění. Obranná hra převyšuje snahu útočníků a tak se do konce prvního poločasu diváci nějaké vážnější akce na obou stranách nedočkali.

Do druhého poločasu se nastupujeme beze změn. Rádi bychom tento remízový stav udrželi, ale v 58. minutě mají hosté výhodu trestného kopu z hranice šestnáctky. Střela s tečí končí v naší síti a autor střely a gólu je  Štěpánek 0:1. Kluci bojují a snaží se dostat k vyrovnání. Hosté se hodně stahují a brání výsledek. V 60. minutě zahrál tvrdě Kubeš a vidí za to žlutou kartu. Pak přišla vice nešťastná a asi rozhodující minuta! Uprostřed hřiště bojuje o míč Ondra Hamada. Souboj je v rychlosti tělo na tělo. Hráč soupeře se do Hamady opřel a Ondra po několika krocích padá a padá nešťastně na na ruku a rameno a k tomu hlavou do trávníku, zůstává ležet o je jasně otřesen a  na nic nereaguje. Hra je přerušena. Z lavičky běží pomoc! Přichází to horší nosítka a odnášení ze hřiště. První ošetření nevěstí nic dobrého a proto je volaná záchraná služba. Přivolaní lékaři přebírají přímo na hřišti zraněného a odvážejí k dalšímu ošetření. Mezi tím pokračuje dohrávání zápasu a soupeř nám dává další dvě branky. V  85 Andrle a v 88.Dudla. Prohráváme 0:3 a zůstáváme v tabulce na posledním místě tabulky divize B, ale už myslíme na nový ročník 2018-2019. V tomto směru v prvé řadě řešíme doplnění mužstva s cílem návrat na dobrou pozici naše fotbalu. Všem příznivcům děkujeme za podporu doteď i do budoucna. Hráči se opět sejdou na počátku měsíce července 2018!

Sestava: Blumentritt, Ramisch, L. Broschinský, Devátý, Stromecký, Kubeš, Černý, Penteleichuk, Luňák (Ouzký), Hamada, Havel

trenér: J. Broschinský, vedoucí mužstva: R. Blumentritt

 

11.6.2018     FC CHOMUTOV – FC NOVÝ BOR 3:0

K předposlednímu diviznímu zápasu jsme zajížděli na hřiště do Chomutova. Domácí funkcionáři nás požádali o předehrání zápasu již v pátek 8. 6. 2018 a to z důvodu, že na jejich stadionu má proběhnout fotbalový turnaj žen. To jsme nemohli potvrdit, jelikož řada hráčů se v pátek nemůže ze zaměstnání uvolnit. Přesto v tomto týdnu si někteří hráči zajistili uvolnění ze zaměstnání a tak jsme dohodli, že začátek musí být posunut na 20 hodinu. Vše se dohodlo a řídící komise ČMFS změnu termínu utkání odsouhlasila.

Zápas se proto hrál za umělého osvětlení před stovkou diváků, kteří se na velikém diváckém zázemí přímo ztratili (stadion má kapacitu 4500 diváků). Trenér vyzval hráče, aby bojovali alespoň o bod. O první střelu na branku se pokusili domácí, ale hráč mířil vedle. V 7. minutě také naše střela neměla přesnost. V 10. minutě předvedl stále velké fotbalové umění domácí Gedeon. Prošel přes několik našich hráčů, ale zakončit mu nedovolil brankář Blumentritt. Ve 13. minutě byl před vápnem domácích faulován Havel a trestný kop vzal na sebe L. Broschinský. Rozhodl se pro technickou střelu a ta neměla přesnost. Domácí zlepšili přihrávky a hlavně začali přesně střílet. Jenže v cestě jejich střelám stál náš gólman Blumentritt. Několik střeleckých pokusů chytil, nebo vyrazil i třeba na rohový kop. Snažíme se na jejich nápor reagovat a napadáme domácí hráče již na jejch polovině. Ve 32. minutě se domácím hráčům provedl rychlý útok po pravé straně a hráč domácích posílá prudký centr do našeho vápna. Míč prošel přes malé vápno až na zadní tyč, kde se objevil domácí Boček a ve skluzu posílá míč k tyči na 1:0. Gól nás trochu srazil dolů. Za chvilku však odpovídáme také zrychlením hry, ale naše střelba vázne. Ve 42. minutě domácí jde domácí hráč středem mezi naše obránce do šance. Přichází faul našich hráčů a pokutový kop! Blumentritt je v tomto ohledu zkušený gólman. Střelu domácího hráče vyrazil a hned poté vyráží první dorážku a to ještě v dalším okamžiku vyráží další a závěr akce zakončuje domácí hráč střelou vedle naší branky.

V 65.minutě střídáme Penteleichuk pouští do hry Šimůnka. Naše úsílí o vyrovnání je velké a několikrát dobrá střela míří mezi tyče. Když je gólman překonán, zaskakují za něho na brankové čáře obránci. Přichází další naše střídání Černého trápí zranění svalu, které mu přivodila domácí obrana. Nastupuje Hamada. V 79. minutě jsme zaváhali při bránění a toho domácí využili ke vstřelení druhého gólu a střelcem byl domácí hráč Svoboda 2:0. Přeskupili jsme naše řady a snažíme se vstřelit kontaktní gól. Na domácí obranu jsme vytvořili silný tlak a opět pomáhají brankáři i hráči z pole. V 87. minutě domácí dali třetí branku Hynešem a bylo o osudu zápasu rozhodnuto 3:0.  Dnes chyběl v našich řadách J. Broschinský, který v dopoledních hodinách podstoupil operaci druhého kolena a podle jeho vyjádření by mělo být všechno v pořádku a bude absolvovat rekonvalescenční přestávku na nový ročník fotbalu. Určitě je třeba připomenout komentář jednoho z domácích pořadatelů. Ten řekl: „Smekám před vašimi hráči, když dokázali po dopoledním pracovním zaměstnání absolvovat dlouhou cestu k zápasu a ještě podat takový to dobrý výkon. To řada našich hráčů do práce nemusí“.

Rozhodčí: Pálek, diváků: 101, ŽK: 1:2, bez ČK

Sestava: Blumentritt, Ramisch, Devátý, L. Broschinský, Stromecký, Kubeš, Janů ,Černý, Penteleischuk, Luňák, Havel – střídali Šimůnek a Hamada.

Trenér: J. Broschninský st., vedoucí mužstva: R.Blumentritt

V sobotu 16. června 2018 od 17 hodin  sehrajeme poslední zápas divize B na domácím hřišti a hostíme SK Úvaly

 

4.6.2018     FC NOVÝ BOR – FK MOTORLET Praha 1:2

Tři kola před koncem soutěže nám chybí jeden bod na předposlední příčku tabulky divize B, ale na domácím hřišti nás čeká zápas proti silnému soupeři z Prahy a to  FK Motorlet, který bojuje o druhé místo v tabulce,  ze kterého by případně mohl postoupit do ČFL.

Náš dnešní soupeř má ve svém středu řadu hodně zkušených hráčů Rajnocha a další. Po úvodní zahřívací minutě se daří aktivněji hrajícím hostům z Prahy. Naše obrana maká na plné pecky. Když jsme tlak hostí ustáli, přišel závar před naší brankou a v 6. minutě se podařilo prostrčit míč do naší sítě 0:1. Střelcem branky byl Janda.  Naši hráči reklamují u hlavního rozhodčího, že by se mělo jednat o ofsajd, ale ten nereaguje a branku uznává. Ve 12. minutě jsou naši hráči zastaveni ve slibném útoku pro ofsajd. Diváci to vidí jinak! Pak na hřišti probíhá herní pasáž, kdy hosté ukazují, že jsou dobře sehraní a tlačí na naší obranu. Ale Stromecký i další pomáhají obraně a na druhou stranu podnikají rychlé kontry a bojují o vyrovnání. Ve 25. min. se odehrála situace při které byl silně remplován ve vápně Pražanů J. Broschinský, ale rozhodčí faul nevidí a naopak náš hráč vidí za protesty žlutou kartu. Naší hráči bojují a hra se vyrovnává. Ve 37. minutě obléháme soupeřovu branku a těžíme z toho několik rohových koprů po sobě. Po jednom z těchto rohů se dostává k míči Kubeš u brankové lajny a přízemní střelou jej posílá před branku. V tom okamžiku zasáhne míč hráč hostí Gábor a nechytatelně jej posílá do vlastní branky a je vyrovnáno 1:1. Radost na naší straně je velká a k tomu i radost diváků také. Bohužel ve 45.minutě jsme nedokázali odehrát míč od našeho vápna a opakovaný centr ze strany chtěl L. Broschinský hlavou poslat do bezpečí, ale bohužel v tísni jej poslal do vlastní sítě 1:2. Druhý poločas začíná snahou o vyrovnání, ale pozorná obrana Motorletu v čele s Rajnochem brání dobře. Během hry střídá v útoku ne zcela zdravého Havla Pentelischuk. Náš trenér posiluje útok a snažíme se alespoň o vyrovnání skóre. Bohužel  se nám nedaří dostat do dobré brankové pozice. Naše snažení brzdí rozhodnutí sudích, kteří vidí ofsajdy našich hráčů a nebo třeba nevidí nedovolený zákrok hráčů soupeře. Tak se stalo, že náš záverečný nápor vyšel naprázdno a prohráli s tímto soupeřem o jediný gól, stejně jako na podzim v Praze (3:2).

Hlavní rozhodčí: Pavel Fišer, diváků: 110, ŽK: 3:1,  bez ČK

Sestava :Blumentritt, Devátý, J. Broschinský, L. Broschinský, Ramisch, Janů. Luňák, Kubeš, Černý, Stromecký, Havel,- (Pentelichuk)

trenér J. Broschinský st., vedoucí mužstva R. Blumentritt

28.5.2018     FK BANÍK SOUŠ – FC NOVÝ BOR 1:2

Ligová mužstva mají své fotbalové povinnosti v soutěžích splněné a Plzeň je vítězem. Ve Fortuna NFL jsou dva postupující Opava a Příbram. Nižší soutěže jako třeba divize B ve které působí i naše mužstvo dnes o víkendu hrálo proti domácímu soupeři FK Baníku Souš, který drží 7. místo celkové tabulky divize B.

Naše mužstvo v poslední době, když se kádr hráčů stabilizoval a přestaly zdravotní problému u několika jedinců, začalo sbírat za své hodně zlepšené výkony také body. Není zapomenutý vítězný zápas s Louny, ani minulé nerozhodné utkání 0:0 s Meteorem Praha. Dnes jsme nastoupili k utkání proti známému a silnému soupeři Baníku Souš, který trénuje zkušený fotbalista P. Johana. Do utkání jsme vstoupili hodně soustředěni a to byla od první minuty zápasu velké devíza. Výborné rozestavění v obraně, kterou řídil J. Broscha ml.. Za nimi v bráně výborně četl hru domácích brankář Blumentritt. Ve střední formaci hráli Janů, Kubeš a Luňák a ti nenechali domácí hráče vytvořit nic nebezpečného. Na hrotu se pohybovali Stromecký s Havlem a ten v 6. minutě zaskočil domácí obránce, když dostal od Kubeše naservírovaný míč za domácí obranu a taky byl první s míčem před domácím brankářem, kterému kolem nohy poslal míč do zadní části branky 0:1. Domácím zatrnulo hned v 8. minutě a byl to  Stromecký který ohrozil branku domácích, ale míč se do branky nevešel. Domácí makali na vyrovnání a to si jim podařilo v 19. minutě, když dobře zapracovali v míčem v našem vápně a byl to zkušený Zápotocký, který vstřelil vyrovnávací branku 1:1. V tomto zápase jsme i dál plnili defenzivní povinnosti a domácí si stím nevěděli rady. Ve 34. minutě zakončuje náš rychlý útok opět Havel, ale míč proletěl vedle branky. Hned poté se stejným způsobem nedařilo domácím. Ve 41. minutě zabránil a přerušil akci domácích Luňák.

Druhý poločas jsme začali opět velmi dobře. Obrana nepouštěla domácí hráče do našeho vápna a využíváme každou možnost k rychlému protiútoku. Domácí také změnili styl hry hodně ostře chodili do našich hráčů a také si připravili i několik nebezpečných situací v našem vápně. Jenže brankář Blumentritt jejich hru dobře četl a všechno pochytal nebo střely zablokovali naši bránící hráči. Prostě kolektivní práce.  V 68.minutě posíláme míč za domácí obranu. K míči to mají asi oba stejně daleko a to jak domácí brankář a náš útočník Havel. Ten však jde do souboje odvážně a těsně před očima brankáře míč přehodil za něho a pak bezpečně zakončil do prázdné branky 1:2. Domácí chtěli co nejdříve vyrovnat a tak vystřídali některé hráče a posílili hru dopředu. Naše koncentrovaná hra v obraně, ale stále slavila úspěch.  Diváci, kteří silně povzbuzovali domácí hráče je také hnali za vyrovnáním. V 70.minutě si vytrpěl faul na svojí osobu Penteleichuk a musel být ošetřován už na hrací ploše. Pak střídal Stromeckého, který toho hodně naběhal, Hamada. Domácí hráči se snažili a vytvořili si velký tlak na naší obranu, ale nic z tohoto náporu nevyužili.  Vzápětí měl dobrou příležitost ke skórování náš další střídající hráč Šimůnek, který ohrozil branku domácích, ale míč si to namířil vedle branky. V časovém nastavení zápasu se pro nás už nic vážného nepřihodilo a po dvou minutách zápas rozhodčí ukončil a pro nás tak potvrdil výhru na hřišti soupeře!

Rozhodčí: Jakub Šlajs, diváků: 50, ŽK 1:1, bez ČK

Sestava: Blumentritt, Devátý, Broschinský J., Broschinský Lukáš, Penteleichuk, Janů, Luňák, Kubeš, Černý, Stromecký, Havel – střídali: Šimůnek, Hamada, Ouzký

trenér J.Broschinský st. Vedoucí mužstva R. Blumentritt,

 

21.5.2018     FC NOVÝ BOR – FK METEOR Praha 0:1 NP 

Po solidním fotbalovém výkonu na hřišti vedoucího celku soutěže divize B ve Velvarech, jsme dnes přivítali soupeře ze středu tabulky, známý fotbalový klub FK Meteor Praha.

Naši kluci vstoupili do zápasu s velkým nasazením a prvních 12 minut jsme hostující obraně hodně zatápěli. Soupeř urputně bránil a vysledkem bylo několik rohových kopů, ze kterých jsme žádnou slušnou šanci nevytvořili vyjma akce Havla, který prošel do vápna, přihrál Stromeckému, který poslal míč obloučkem na branku. Brankář hostí však předvedl parádní zákrok a míč zachytil. V dalších minutách se hra vyrovnala a diváci viděli útoky z jedné na druhou stranu a opačně. Ve 13. minutě nám dal soupeř gól, ale už před tím  asistent na lajně měl praporek nahoře pro ofsajd.  Střelecké pokusy našich hráčů, ale i soupeře, neměly přesnost a většinou míče létaly vedle branky. Poločas tedy skončil bez branek.

Do druhého poločasu přicházíme s první změnou Šimůnka vystřídal Pentelichuk. Kluci hodně chtěli dát gól, ale nervozita a přílišná snaha jim to kazila. Soupeř se soustředil na bránění a držení míče a to se mu dařilo. V některých fázích druhého poločasu měli hosté na hřišti herní převahu. Několik střel na naší branku bezpečně vyřešil brankář Blumentritt. Také z naší strany bylo několik dobrý útoků, ale i Meteor měl výborného brankáře. Hodně blízko ke gólu jsme měli v 89. minutě. Luňák vybojoval uprostřed hřiště míč, rychle prošel přes půlku a po zemi prostrčil míč mezi obránce soupeře. To už měl nastartováno za míčem Havel. Šel sám na gólmana hostí, ale ten v pádu míč tečoval a tím si míč cestu do branky nenašel a kopeme rohový kop. Ani tentokrát jsme míč do branky nedopravili a vzápětí hlavní rozhodčí hru ukončil. Zápas pak pokračoval penaltovým rozstřelem, kdo získá ze zápasu po remíze druhý bod. Přesnější byl dnes soupeř. Z naší strany byla proměněna jedna penalta nad jednu vychytal gólman. Do tabulky soutěže jsme si připsali jeden bod, který hráči opravdu na hřišti vybojovali.

Rozhodčí: Štefan Michal, diváků: 80, hráno bez ŽK i ČK

Sestava : Blumentritt, Ramisch, Broschinský J.,Devátý, Broschinský L., Šimůnek, Luňák, Kubeš, Černý, Stromecký, Havel   střídali: ve 46. Penteleichuk,

trenér: J.Broschinský st. vedoucí mužstva: Blumentritt R.

Příští zápas : Baník Souš – FC Nový Bor sobota 26. května 2018 v 17 hodin, odjezd ve 14 hodin.

 

14.5.2018     TJ SLOVAN VELVARY- FC NOVÝ BOR 3:0 (2:0) 

V sobotu jsme navštívili domácí fotbalový stánek klubu TJ Sokol Velvary, který v současné době trůní na čele divizní tabulky. Je to klub, který se netají s cílem postupu a má k tomu potřebné hráčské i finanční zázemí.

 Naše výprava byla dnes také početná. Trenér měl k zápasu celkem 16 hráčů. Zápas jsme začali hrou, která byla postavena na důsledném bránění. Dobře jsme si přebírali hráče domácích a nepouštěli jsme je k žádné vážnější akci. V 17. minutě překazil domácím akci Černý dobrým obranným zákrokem. V 19. minutě musela také domácí obrana likvidovat náš útok vedený Stromeckým. Ve 24. minutě přerušil rozhodčí naše úspěšné bránění za údajný faul. Po trestném kopu domácích se rozezvonila kontrukce branky za naším brankářem Blumentrittem. A podobně tomu bylo i ve 26. minutě, ale tentokrát míč končí v naší brance 1:0 a střelcem branky domácích byl Pavlíček. Ve 33. minutě se domácím vydařila rychlá akce po křídle a následný centr do našeho vápna usměrnil Chrobák hlavou za záda Blumentritta podruhé 2:0. Do konce prvního poločasu se nám podařilo zlepšit přihrávky a hru se domácím celkem vyrovnat.

Do druhého poločasu nastupujeme beze změn a domácí už podruhé střídají, když jednou střídali ve 29. minutě. V 51.minutě šli domácí do brejkové akce, ale zastavil je praporek asistentky rozhodčího pro ofsajd. Domácí hráči využívali každou možnost k rychlým kontrům, ale byli velice nepřesní v zakončení, nebo je vychytal brankář Blumentritt. Během toho druhého poločasu jsme několikrát střídali. Hamada nahradil Šimůnka, Kubeš pak Stromeckého a v neposlední řadě ještě Berounský Devátého. Čerstvé síly na hřišti najednou změnili průběh hry. Převzali jsme aktivitu a vypracovali jsme si několik dobrých ne příležitostí ke skórování, ale šance jsme neproměnili. Více jsme otevřeli hru a to se nám vymstilo v 84. minutě, kdy se po povedené akci domácích hráčů Křtěnovi podařilo obejít našeho brankáře a přidat třetí zásah do naší sítě 3:0. Naši hráči se pokoušejí o snížení skóre, ale Černého střelecký pokus domácí gólman zachytil na brankové čáře.  Další střelu zastavila domácí obrana. Dobrá byla hlavička Hamady, která také směřovala k tyči domácí branky, ale obránce změnil směr míče na rohový kop. Je pravdou, že pro nás je těžké vstřelit branku.

Rozhodčí: Eduard Pekař, diváků: 180, ŽK: 0:1, bez ČK

Sestava: Blumentritt, Devátý, L. Broschinský, J. Broschinský, Penteleichuk, Šimůnek, Janů, Luňák, Černý, Stromecký, Havel,- Hamada, Kubeš, Berounský
trenér: J. Broschinský st., vedoucí mužstva: R.Blumentritt,

 

7.5.2018     FC NOVÝ BOR – SK SEKO LOUNY 1:0 (1:0) 

V průběhu posledního týdne došlo k doléčení zranění některých hráčů, kteří se tak zapojili do přípravy na zápas Louny. Byli to L. Kubeš, T. Janů, J. Berounský. Po vypršení trestu i J. Černý a také D. Penteleichuk a když k tomu přidáme i zlepšené poslední výkony mužstva, tak byla  i naděje na lepší výsledek.

Zápas začali ovšem herně výborně hosté. Lépe je poslouchal míč a také bylo znát, že chtějí bodovat. V 6. minutě také zahrávali první rohový kop. Náš zajímavý útok jsme soupeři i divákům předvedli v 9. minutě. Hamada výborně prostrčil míč mezi obranu a toho se zmocnil Havel. Gólu však zabránil brankář Loun. Přišly i další podobné akce, ale gól se nám nedařilo vstřelit. Ve 22. minutě zakončuje těsně vedle branky J. Broschinský. Ve 28. minutě nám zatrnulo po akci soupeře, ale také jejich akce končí zakončením vedle branky. Ve 32. minutě se dopustil porušením fotbalových pravidel hráč hostí ve vlastním vápně. Rozhodčí nařídil nepřímý kop a pro hráče žl.kartu. Naší příležitost ke skórováním jsme nevyužili jelikož brankář  soupeře naší šanci zlikvidoval. Ve 36. minutě se dostával mezi obranou soupeře ve vápně do šance Havel. Byl faulován a rozhodčí nařídil penaltu. Všichni byli v očekávání, kdo to vezme na sebe a byl to zkušený T. Janů. Náznakem poslal brankáře na jednu stranu a míč poslal do prázdného místa branky 1:0. Soupeř začal bojovat o vyrovnání a na nás bylo vedení udržet a přidat další gól. Do konce poločasu se nic nezměnilo.

Do druhého poločasu naše první střídání. Na místo Hamady jde do boje Penteleichuk. Zpočátku na jeho hře byla vidět nervozita, ta byla byla znát i dalších hráčích, ale vzadu perfektně pracoval J. Broschinský a ke stejnému výkonu tak strhával i ostatní hráče. Jenže soupeř čekal stále a trpělivě na svojí příležitost. Tak se stávalo, že bylo horko i před naší brankou. Více šanci však bylo z naší strany a akce to byly opravdu fotbalové, jen chybělo trefit branku a nebo dobře přihraný míč. Trenér také využil možnosti střídání. Na místo Šimůnka posla do hry Kubeše a později ještě vystřídal Stromeckého Berounský. Až do posledního písknutí rozhodčího byl tak osud zápasu otevřený. Přesto, že konečný výsledek zápasu 1:0 je hubený, ale je vítěznýa pro naše barvy první tři body v celém ročníku divize B 2017-2018.

Rozhodčí:  O. Bačo, diváků: 85, ŽK: 2:2, bez ČK

Sestava : Blumentritt, L. Broschinský, Devátý, J. Broschinský, Janů, Šimůnek, Luňák, Stromecký, Hamada, Černý, Havel – Pentelichuk, Kubeš, Berounský,

trenér: J. Broschinský st.,vedoucí mužstva: R.  Blumentritt

Příští zápas hrajeme v sobotu 12.května 2018 ve VELVARECH od 17 hodin- odjezd ve 14.3o hod.

 

30.4.2018     SOKOL HOSTOUŇ – FC NOVÝ BOR 2:0 (1:0) 

Soutěžní los Fortuna – divize B určil 23.kolo Sokol Hostouň- FC Nový Bor. Utkání se hrálo v neděli 29.4.2018 od 17. hod. pod vedení hlavního rozhodčího Tomáše Bauma před 180 diváky.

Domácí klub má hrací den neděli a ne jinak tomu bylo i tentokrát. V kádru našeho mužstva došlo k dalšímu oslabení, když pro zranění nemohl nastoupit T. Janů.Trenér J. Broschinský povolal, po dohodě s trenérem dorostu p. Kouřilem, tři hráče Ouzkého, Šnajdrvida a Podrazila. Domácí začali zápas velice aktivně a již ve 2. minutě směřovala na naší branku první prudká střela, ale proletěla vedle branky. Ve 4. minutě další míč letí na branku, ale tentokrát si s tím poradil brankář Blumentritt. Domácí obranu již v rozehrávce napadal K. Ouzký a nedal jí klid. Ve 13. minutě jsme obrali o míč uprostřed hřiště domácí hráče a po rychlé kombinaci jdne na branku domácích Stromecký. Poradil si s obráncem a poslal míč na branku. Ten však proletěl kolem tyče vedle branky. Najednou jsme herně hodně ožili a vytvořili jsme tlak na domácí branku a gól byl otázkou času. Domácí odvraceli několikrát jen na rohový kop. Nakonec se z toho vymanili. Hra se nám dařila a domácí byli zaskočeni. Bohužel gól jsme nedali. Ve 34. minutě byl nešetrně faulován Stromecký, ale ve hře pokračovalo. Blížil se konec poločasu a nám se dařilo útočit. Ve 39.minutě jsme šli středem směrem hřiště na branku domácích. Přišla ztráta míče a rychlý protiútok domácích do naší otevřené obrany a domácímu Trappovi se podařilo střelou k tyči vstřelit důležitou branku utkání a je to 1:0. Domácím se musí ještě přiznat, že měli několik dalších střeleckých pokusů, které ale byly hodně nepřesné.

Do druhého poločasu nastupujeme beze změn, ale domácí střídali. Snažíme se domácí napadat, ale těm se podařilo zpřesnit přihrávky a ještě více hru zrychlit.Nedařilo se nám držet míč na svých kopačkách a tak domácí tlak domácích na naší obranu byl velmi silný a vedl k řadě nebezpečných domácích útoků. V 69.minutě domácí hráči přetavili jeden útok ve dvougólový náskok, když střelcem byl Marek. Vítězství domácích je asi zasloužené, neboť si připravili ještě několik brankových příležitostí, které jim hlavně zlikvidoval náš brankář D. Blumentirtt. Výkon našich hráčů, ať se jedná o bratry Broschinských, tak i dalších hráčů, byl výborný a určitě jsme sehráli nejlepší první poločas v jarní části mistrovských zápasů. Do zápasu zasáhli všichni tři dorostenci a také jejich hra byla pro mužstvo hodně pozitivní.

Sestava: Blumentritt, L.Broschinský, J.Broschinský, Ramich (58.Šnajdrvid), Devátý, Luňák, Šimůnek, Stromecký ,Havel, Ouzký (70. min. Podrazil)

 Trenér: Broschinský Jan st. ,vedoucí mužstva:  R. Blumentritt

V sobotu 5.května 2018 v 17 hodin přivítáme v další mistrovském zápase soupeře z  LOUN !

 

23.4.2018     FC NOVÝ BOR – SK ČESKÝ BROD 1:3 (1:0) 

V sobotu 21. 4. 2018 pokračovala fotbalová soutěž Fortuna divize B 22. kolem a v tomto zápase jsme přivítali fotbalově silné mužstvo SK Český Brod, který po dopoledních zápasech v divizi klesl na třetí příčku tabulky.

Naše mužstvo je stále s jedním bodem na posledním místě soutěže. Předem je nutné nastínit, že se trápíme i se setavou hráčů. Zranění, zaměstnání a podobně brání hráčům nastoupit do zápasu. Zápas začínáme dobře a pro spoupeře hodně nebezpečně. Již ve 3. minutě jsme ohrozili jeho branku. V 6. minutě má zase výhodu rohového kopu soupeř, ale i stím jsme si poradili a nebezpečí zažehnali. V dalších minutách se hraje oboustraně útočný fotbal, ale naši hosté mají o něco vice držení míče na svých kopačkách. Naši hráči však dobře plní defenzivní úkoly a hráče soupeře nepouští do zakončení a využíváme každé příležitosti k rychlým protiútokům. Ve 37. minutě přehnal svůj zákrok na míč Hamada (šlapák) a byl potrestán žlutou kartou. Hráči hostí se dostali až do našeho vápna, ale ubránili jsme se a míč se dostal od našich hráčů za postranní čáru a hosté kopali rohový kop, ze kterého nic nevytěžili. Ve 42. minutě jsme zaútočili. Stromecký unikl po pravém křídle až na brankovou lajnu a poslal centr před branku hostí. Brankář Č. Brodu vysoký míč neuhlídal a srazil si jej do branky 1:0. Tak také skončil poločas.

Nástupem do druhého poločasu jsme soupeři přenechali iniciativu a to byla hrubá chyba. Hosté zlepšili přihrávky a v 53. minutě střelou po zemi k tyči Jindřich vyrovnává stav utkání na 1:1. Od tohoto okamžiku soupeři narostla křídla a nám se přestává hra dařit. V 63. minutě jsme ve vápně faulovali a nařízenou penaltu hosté bezpečně proměnili 1:2 Makovským. Kluci sice bojovali, ale potřebný klid k dobré akci se nám najít nedařilo a vše se rozhodlo v  84. minutě. Faul Hamady ve vápně vyřešil rozhodčí nařízením další penalty, kterou, tak trochu se štěstím, proměnil zkušený Hrdlička a uzavřel tak účet tohoto utkání na 1:3. Tak jsme opět na body nedosáhli.

Rozhodčí: Plzák, diváků: 80, ŽK: 1:1, bez ČK

Sestava: Blumentiritt, L. Broschinský, Devátý, Ramisch, J. Broschinský, Janů, Šimůnek, Luňák, Hamada, Stromecký, Havel- 90. Ouzký

trenér: J. Broschinský st., vedoucí mužstva: R. Blumentritt,

 

16.4.2018    SK KLADNO – FC NOVÝ BOR 2:0 (1:0) 

Po středeční prohře  11.4.2018 v odloženém utkání ze 17. března 2018 s Hrobcemi, kterou všichni hořce a zklamaně nesli, jsme v sobotu museli nastoupit k dalšímu mistrovskému zápasu na Kladně, kde jsme se utkali s domácím SK.

Ačkoliv máme celkem široký kádr hráčů, řada omluvila již z předem známých důvodů jako jsou zranění, nebo pracovní či školní povinnosti. Proto chyběli: Král, Stromecký, Ramisch, Filip, který je dlouhodobé zraněný, dále Akinpelu. Pentelichuk, Kubeš, kteří měli ze středečního zápasu zdravotní problémy. Také ve středu vyloučený J.Černý. Trenér Broschinský proto musel sestavit mužstvo k zápasu z některých hráčů, kteří byli schopni i přes nedoléčená zranění zápas absolvovat a to byli  J. Broschinský i jeho bratr Lukáš. Seznam hráčů, kteří nemohli k zápasu nastoupit hodně dlouhý, ale ti hráči,kteří do zápasu nastoupili byli odhodláni sehrát důstojný souboj s domácími favority tohoto utkání. Zápas jsme začali napadáním soupeře a nedovolit mu klidnou rozehru. Následně rychle vytvořit obrannou formaci. Tahle hra se dařila a na domácí platila. V 6. minutě jsme domácí obranu včele s brankářem překvapili rychlým protiútokem, ale míč si cestu do branky nenašel. V dalších minutách jsme zase dobře bránili. Ve 12. minutě získali domácí u postraní lajny výhodu přímého kopu. Na místním stadionu chvilkami foukal vítr a to se stalo osudným momentem. Domácí hráč chtěl centrovat míč před naší branku. Ten, ale trochu zaplachtil a nezbylo našemu brankáři nic jiného něž jej lovit ze sítě 1:0. V 17. minutě pak dobrým zákrokem čelil náš gólman nebezpečné střele. Nepříznivý stav, ale burcoval naše hráče k dalším protiútokům a také domácí obrana musela čelit nebezpečí. Ke konci poločasu bojují hráči ve vápně o míč, Hrušku fauluje domácí hráč (šlapák) a ten se už zpět do hry pro zranění nevrací.

Do druhého poločasu proto nastupujeme o oslabeni o jednoho hráče. Je jasné, že časem se musí domácí přesilovka na hře projevit. Do 69. minuty to není moc znát a je třeba vyzvednout ne jedince i když by si to někteří zasloužili, ale práci celého mužstva. Ve zmíněné 69. minutě se domácím naskytlo otevřené okénko v obraně a na střelu domácího Kafky Blumentritt nestačil 2:0. Ve zbývajících dvaceti minutách zápasu ze sebe hráči vydali ze všech sil a několikrát jsme nebezečně ohrozili domácího brankáře. Jedna střela skončila na horní části branky. Berounský si vysloužil žlutou kartu, ale ta se dá určitě hodnotit jako taktický faul a to k fotbalu patří. Co říci ještě, mužstvo v okleštěné sestavě odehrálo velmi dobrý zápas a kdyby takhle hrálo ve středu proti Hrobcům, určitě bychom uhráli lepší výsledek. Někdy ovlivňují sportovní výkon věci, které sportovce ovlivňují psychicky. Snad se z toho dostaneme zlepšíme hru a konečně se dostaví i výsledky.

Rozhodčí: Radek Svoboda, diváků: 205, ŽK: 2:1, bez ČK

Sestava : Blumentritt, L.Broschinský, J.Broschinský, Devátý, Hruška, Berounský, Hamada, Janů, Luňák, Šimůnek, Havel,

trenér: J.Broschinský st., vedoucí mužstva: R. Blumentritt

 

12.4.2018    FC NOVÝ BOR – SK HROBCE 1:2 (1:0) 

Ve středu 11.dubna 2018 se od 17 hodin bylo sehrálo odložené fotbalové utkání ze 17.března 2018, které se nehrálo z důvodu sněhové kalamity. Naše mužstvo, které je v tabulce divize B na posledním místě,  hostilo mužstvo z předposledního místa a to SK Hrobce.

Pro nás hodně důležité utkání už z toho důvodu, že v tabulce FORTUNA soutěže divize B jsme poslední a máme kuriozní 1 bod. Odhodlání to vše změnit bylo u hráčů velké a motivace byla možná ještě větší. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a již po neúplné první minutě šel sám na brankáře Havel. Šanci v gól neproměnil. Vzápětí střílí na hostujícího brankáře Kubeš, ale i tato střela se mezi tyče nevešla. Hosté se brání, ale na protiútoky nezapomínají. V 6. minutě je opět Havel v akci, ale na hostujícího brankáře nevyzrál. Po deseti minutách se hraje dolů nahoru. V 15. minutě má výhodu přímého trestného kopu soupeř, ale střela končí mimo naší branky. V 21. minutě Janů vyváží míč z naší poloviny a přesnou přihrávkou oslovuje Havla. Ten tenkorát v plném běhu pohotovou střelou překonává brankáře a vedeme 1:0. Dalo by se říct, že nás gól uklidní a budeme dál tlačit na soupeře, ale to se nestalo.  Ve 25. minutě ovšem musel ukázat své umění v brance Blumentritt, který chytá dobře mířenou střelu hostí. Ve 26. minutě první žlutá karta zápasu pro soupeře za faul na Stromeckého. V závěru poločasu soupeř přidal na úsilí a nám to moc nevyhovuje.

Hned v úvodu druhého poločasu utekl obráncům soupeře Černý, ale zkušený hráč si se šancí neporadil a míč poslal vedle branky. Opět to mohl být zlom v průběhu zápasu. Takovéto okamžiky rozhodují celá utkání. Pak naší branku ohrozil soupeř, ale opět výborným zákrokem nás uchránil od pohromy brankář Blumentritt. No a přišla 61. minuta! Pěknou kombinací jsme se probojovali až do vápna hostí, kde došlo k faulu na našeho hráče. Rozhodčí, který se pohyboval po celý zápas vždy blízko probíhající hry, ukázal na penaltu. Míč si vzal J. Broschinský, ale než došlo ke kopu, zaúřadoval v náš neprospěch J. Černý, který v se nesmyslně  postrkuje se soupeřem a oběma rukama vrazí v přerušené hře do protihráče, který padá na zem. Rozhodčí bezprostředně vytáhne červenou kartu a posílá Černého ze hřiště. Jsme v deseti a penaltu se snaží proměnit J. Broschinský. Rozhodl se pro špatnou stranu a naopak správnou stranu si vybral brankář Hrobců a míč vyrazil. Tímto okamžikem šla naše hra hodně dolů a soupeři narostla fotbalová křídla. Trenér proto střídá a snaží se se zápasem a s naší hrou něco udělat. Berounský střídá J. Broschinského. Krátce poté Ramisch Penteleichuka. Nejprve jsme neuhlídali Faryho, který v malém vápně naše hráče procvičil a vyrovnal na 1:1. A přišla ještě horší chvíle a to, když náš hráč spěchal ve vápně za míčem nechtěně zavadil o protihráče a ten padá. Rozhodčí opět neváhá a je tu penalta pro soupeře. Hajdarovič z Hrobců nedal Blumentrittovi šanci  a je to 1:2. V naší hře už do konce zápasu nedošlo ke zlepšení, proto prohráváme a ztrácíme asi největší šanci na lepší umístění v tabulce. Ještě proběhlo další střídání a Kubeše nahradil Hruška v 77. minutě a  další střídání přišlo za několk minut, když Stromeckého nahradil Hamada. Zápas dohráváme se snahou alespoň o vyrovnání, ale šance k tomu nejsou. Prohráváme velice důležitý zápas jara a otvíráme si dveře k sestupu!

Sestava: Blumentritt, Penteleichuk, Devátý, Janů, Broschinský, Kubeš, Luňák, Šimůnek, Stromecký, Černý, Havel – Ramich, Hruška, Berounský, Hamada

trenér: J. Broschinský st., vedoucí mužstva: R. Blumentritt

 

10.4.2018    FK Neratovice – FC NOVÝ BOR 1:0 (1:0) 

V sobotu dne 7.4.2018 jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému utkání divize B do Neratovic, kde jsme se utkali o body  s domácím FK. Domácí mužstvo porazilo ve středeční dohrávce Rakovník a opět se zapojilo do souboje o postup do ČFL.

Proti Novému Boru začali domácí aktivně, soupeře do šancí téměř nepouštěli a sami ohrožovali gólmana Blumentritta z každé pozice. Zasloužená odměna přišla v šestadvacáté minutě, výstavní střelou k tyči se po perfektním zpracování blýskl Radek Hrdý, brankář neměl proti umístěné pumelici sebemenší šanci.

Druhý poločas pokračoval víceméně totožně, na branku Nového Boru šel jeden útok za druhým. Ani jednu šanci ovšem domácí nedovedli ke gólu, jednou pomohla soupeři tyč. A tak si Neratovice připsaly hubenou výhru 1:0.

„Zápas s Novým Borem byl pro nás nesmírně složitý. Hráli jsme ve středu odpoledne a pak hned v sobotu ráno, čas na regeneraci byl minimální. Klukům bych ale složil absolutorium. I když hra byla místy kostrbatá a měli jsme hodně nedůrazu, utkání bylo ubojované,“ zhodnotil střetnutí neratovický trenér Tomáš Staněk.

Rozhodčí: Baum, diváků: 100, ŽK: 1:0, bez ČK

Sestava: Blumentritt, Ramisch, Černý, Peteleinchuk, Devátý, Kubeš, Luňák, Šimůnek, Havel, Stromecký, Hamada, – Berounský,  J.Broschinský, L. Broschinský, T.Hruška

trenér J.Broschinský st.,  ved.mužstva: R. Blumentritt.

 

3.4.2018      FC NOVÝ BOR – SS OSTRÁ 1:3 (0:1) 

Od posledního mistrovského zápasu Fortuna divize B uplynul jeden týden a je tu další mistrovské utkání. V našem kádru došlo opět k několika změnám. V minulém kole vyřadilo zranění J. Broschinského. Do mužstva se zařadil D. Peteleinchuk. Stále chybí ještě L. Broschinský, L. Havel a J. Filip. Kluci se na zápas připravili a chtěli sehrát důstojný zápas proti fotbalovému celku SS Ostrá, který je v současné době na druhém místě tabulky. Utkání se hrálo na našem stadionu v sobotu 31. 3. 2018 od 16,30 hod a hlavním arbitrem byl p. Gunitš.

Z naší strany nemáme na minulý zápas na tohoto soupeře dobré vzpomínky. Na podzim právě proti Ostré utrpěl vážné zranění náš hráč  Filip Šimoník, který si stále léčí poraněné koleno (utržená a poškozená češka). Zápas začali lépe hosté. Lépe drželi míč pod svojí kontrolou a nás nebezpečně na padali a tak nám dělali velké starosti. Při jedné takové akci poslal Janů malou domů a s velkou námahou poslal míč mimo hřiště brankář Král, který dnes dostal přednost před Blumentrittem. Asi do 15. minuty jsme soupeři dovolili, aby v klidu od obrany rozehrával svojí hru, a tak trenér začal ostře burcovat hráče k většímu pohybu i bez míče a to začalo na hosty platit. Častěji jsme vybojovali míč a pokoušeli se útočit. Ostrá, ale má kvalitní hráče a byli to oni, kdo několikrát zahrozili před naší brankou a to hodně nebezpečně. Bohužel, soupeř měl tak trochu štěstí, když naši hráči ve 37. minutě zabránili gólové šanci, ale odražený míč se dostal k noze Petličky, který nepovedenou střelou poslal míč do naší branky k tyči 0:1. Kluci bojovali a snažili se. Krátce po gólu jsme při útočení byli faulováni. K míči se postavil Penteleichuk a jeho střela byla hodně povedená, jenže obránce hostí míč tečoval a byl z toho jen rohový kop. Do druhého poločasu naše odhodlání udělat dnes dobrý výsledek pokračoval, ale soupeř se více stáhl do obrany a čekal na naší chybu. Ta přišla v 54. minutě, když se mezi našimi hráči prosadil Matysík a Ostrá vede 0:2. To se nám začalo přání dobrého výsledku vzdalovat. V našich řadách přišlo druhé střídání, když to první bylo na začátku druhého poločasu, kdy nahradil Beorunského Ramisch a nyní střídal Kubeše Akinpelu. Hosté byli stále ve střehu a stále připraveni přidat další gól pokud budeme chybovat. A to se stalo, když na mokrém terénu se nepodařil dobrý odkop našemu brankáři a napadající hráč hostí Moudrý poslal míč do naší branky potřetí – 0:3. Znovu střídáme a na hrací plochu jde Hruška místo Hamady. Blíží se závěr zápasu a do vápna Ostré se vřítil s míčem u nohy Peteleinchuk. Přešel přes tři hráče a pak byl poslán k zemi obráncem hostí. Rozhodčí hned ukázal na penaltu. Pokutový kop zahrával Černý, ale brankář hostí jeho úmysl vystihl a střelu k tyči vyrazil na rohový kop. Škoda! V dalších minutách jsme soupeře sevřeli před jeho pokutovým územím. Několikrát jsme se pokusili ohrozit branku hostí. V 84. minutě se střela z velkého vápna odrazila od T. Hrušky a změnila směr a brankář hostí neměl šanci míč zachytit – 1:3. Tak jsme vstřelili po 270 minutách v mistrovské soutěži gól!

Diváků: 105, Hráno bez ŽK a ČK

Sestava : Král, Šimůnek, Devátý, Janů, Peteleinchuk, Kubeš, Berounský, Luňák, Stromecký, Černý, Hamada,- střídali : Ramisch, Akinpelu, Hruška

trenér – J. Broschinský st., vedoucí mužstva:  R. Blumentritt.

 

26.3.2018     TJ TATRAN RAKOVNÍK – FC NOVÝ BOR 4:0 (2:0) 

Fotbalové divizní jaro i ve skupině B nemá odehraná všechna utkání. První zápas v Č. Lípě jsme prohráli 1:0. Druhý jarní zápas nás nepřipustilo odehrát počasí a to se po dohodě odehraje ve středu 11.dubna v Novém Boru v 17 hodin. Třetí jarní kolojsme odehráli v sobotu 24.3.2018 v Rakovníku s mužstvem také ze spodních příček tabulky. Tak trochu jsme pomýšleli na nějaký bod. Bohužel v současné době náš kádr provází zranění a různé nemoci. Osekaný kádr hráčů nevěstil nic dobrého.

Chyběli J. Filip, M. Král, L. Broschinský, L. Havel a to bylo pro trenéra hodně nepřijemné. Zápas jsme začali slušně, domácí jsme ke hře moc nepouštěli. Bohužel chybělo zakončení. Až v 9.m inutě se domácím podařilo získat dvakrát po sobě rohový kop, ale i s tím jsme si poradili. Při jedné akci došlo k na polovině domácích  na našeho hráče k faulu. Výborně to rezhrál Janů a k míči se ve vápně dostal J. Broschinský a také pohotově zakončil do branky hostí a vstřelil gól, ale pomezní rozhodčí to vše změnil pro údajný ofsajd a tak gól nebyl uznán. Ve 28. minutě začal pro nás zvrat v utkání. Domácí dvakrát zákončují, ale také vedle. Přesto v téže minutě se nám nepodařilo dostat míč z vápna a střela domácího hráče po zemi na zadní tyč znamenala gól 1:0 a střelcem branky byl Vrána. Od tohoto okamžiku se nám domácí branku ohrozit nepodařilo, ale byli to opět domácí, kteří ve 42. minutě přidali druhý gól na 2:0 Kučerou a jejich hra se hodně uklidnila.

Do druhého poločasu šli naši hráči s cílem změnit situaci na hřišti. Vypracovali jsme si i příležitosti. Jednu dobrou měl Hamada, ale promáchl nohou vedle míče. K další střele propracoval Devátý, ale rozhodčí nepřipustil zakončit, pro faul jiného našeho hráče. Tohle všechno se začalo přenášet do naší hry a i když jsme v závěru střídali Hamadu, kterého nahradil Akinpelu a před tím Kubeše nahradil Berounský jsme bohužel nedokázali trefit branku soupeře. Pokud netrefíte branku nemůžete vstřelit gól. Provedli jsme ještě i třetí střídání do zápasu vstoupil po zranění T. Hruška, který nahradil J. Broschinského. Když jsme hru ještě víc otevřeli, tak toho využil domácí ke dvěma změnám skóre. V 85. min. Hradecký na 3:0 a 90. minutě uzavřel účet zápasu Omovie na konečných 4:0. Z našeho mužstva musíme vprvé řadě vyzvednout hru M. Luňáka,T.J anů a tradičně brankáře Blumentritta.

Rozdodčí: V. Nedvěd, diváků: 99, ŽK: 0:3

Sestava: Blumentritt, Ramich, Devátý, Luňák, Janů, Broschinský J., Kubeš, Šimůnek, Černý, Hamada, Stromecký – střídali: Berounský, Akinpelu, Hruška T.

trenér J. Broschinský st.,  vedoucí mužstva: R. Blumentritt.

 

12.3.2018     ARSENAL ČESKÁ LÍPA-FC NOVÝ BOR 1:0 (1:0) 

Zimní přestávka dává šanci klubům i hráčům, aby nabrali sílu na jarní fotbalové boje. U nás proběhlo hlavně doplnění hráčského kádru. Něco se podařilo úplně a některé věci se i dál dodělavají. Upřimně řečeno některé úřední věci jsou složité i ve fotbale. Přesto náš kádr během zimní přestávky doznal řady změn. Přišli hráči k doplnění hráčského kádru: L. Havel, Ondřej Šimůnek, T. Hruška, M. Luňák, J. Filip, L. Broschinský a to docela hodně změn a určitě i ke zlepšení kvality, ale bude nutné, aby se mužstvo pořádně sehrálo.

Po dlouhé zimní přípravě naše mužstvo nastoupilo v derby utkání v České Lípě proti domácímu Arsenalu v sobotu 10.3.2018 od 15,00 hod. Naši hráči měli slušně natrénováno a tak nás dnes mělo domácí mužstvo prověřit  jak na tom hráči jsou po zimní přípravě, ale hlavně jsme nechtěli prohrát. Také jsme nezačali špatně. Ve 4. minutě únik Havla za domácí obranu a přišel faul na našeho hráče tím, že jej stáhl domácí hráč Mígl za ruku a tím mu zabránil volný postup na branku. Rozhodčí to ohodnotil jen žlutou kartou. Kopali jsme volný kop směrem na domácí branku. Ujal se toho Černý, asi chtěl obstřelit zeď domácích, bohužel bylo to hodně nepřesné a míč letěl hodně daleko vedle branky. Možná to byla jedna z našich větších chyb. Domácí přidali a v 10. minutě útočili po levé straně. Do souboje o míč šel L. Broschinský. Zapracoval dobře, ale při tom se zranil. Po několika minutách byl střídán. Do hry šel Berounský a dozadu přešel Stromecký. Bohužel tímto tahem jsme oslabili útok. Ve 14. minutě zahrávali domácí rohový kop a nebezpečně. Nakonec všechny jejich rohové kopy byly nebezpečné. V 18. minutě si vysloužil Stromecký žlutou kartu. Naše hra stále postrádala větší přímočarost a také odvážnou střelbu. Ve 33. minutě jsme hodně domácí poškádlili v jejich vápně, ale nezakončili dobrou střelou na branku. Ve 35. minutě zase dobře zakročil náš brankář Blumnetritt. Hned potom si zcela zbytečně řekl o žlutou kartu J. Broschinský a tím dal domácím šanci, nemohl hrát již tak agesivně. Ve 40. minutě jsme měli míč na svých kopačkách. Kubeš s ním vyrazil podle pomezní lajny dopředu. Byl dovoleně atakován a míč přišel. Došlo k souboji a rozhodčí to vyhodnotil jako faul našeho hráče. Z následného trestného kopu proletěl míč na zadní tyč, kde jsme neuhlídali hlavičkujícího Mígla a domácí rázem vedou 1:0. Několika dlouhými míči jsme se pokusili zaútočit, ale domácí to pohlídali.

 Všichni čekali, že do druhého poločasu přidáme na aktivitě, ale ta přišla pouze z domácí strany. Ve 48. minutě vyřešil velmi složitou situaci opět náš brankář, když zabránil  gólu. Také další minuty hráli lépe domácí a nám se nedařilo prosadit. Přihrávky našich hráčů byly nepřesné a pořádně jsme neohrozili branku domácích. V 65. minutě jsme střídali odešel Kubeš a do zálohy přišel Šimůnek. Přišel pokus srovnat hru a převzít iniciativu. Domácí se začali víc stahovat do obrany. Tak přišlo ještě další střídání z naší strany a místo Černého, který hrál vzadu, šel do útoku Hamada. Jedna nečekaná střela na domácí branku z kopačky Šimůnka jen o málo minula horní část branky. Je pravdou, že jsme se víc dostávali do blízkosti vápna, ale to bylo asi tak všechno. Zápas tedy skončil 1:0 vítězstvím domácího Arsenalu.

Rozhodčí: Erlenbach, Diváků: 500, ŽK: 2:3

Sestava : Blumnetritt, L.Broschinský (Berounský), Filip, Devátý, Janů, Černý, Kubeš, Broschincký J., Luňák, Stromecký, Havel,- Šimůnek, Hamada

Trenér: J.Broschninský st., Vedoucí mužstva R. Blumentritt.

 

20.11.2017    SK ÚVALY – FC NOVÝ BOR 6:1 (3:1)

Utkání posledního podzimního kola divize B roku 2017 jsme sehráli na hřišti blízko Prahy v sobotu 18. 11. 2017 v Úvalech a soupeřem nám byl domácí celek SK Úvaly.

Domácí mužstvo nezačalo soutěž také moc dobře, ale v závěru se mužstvu začalo herně dařit a postoupili v tabulce až na konečné šesté místo. Naše výprava k dnešnímu zápasu postrádala dva zraněné hráče a to P. Hokeho a J. Vinše a také K.Ouzkého, který dopoledne hrál za dorost. Určitě musíme přiznat našim hráčům velké odhodlání v tomto posledním zápase sehrát s domácím mužstvem vyrovnanou partii. Domácí začali zápas velice aktivně a již ve 3. minutě si připravili velkou šanci, že jí neproměnili, bylo díky výbornému zákroku našeho brankáře Blumentritta. Ukazatel času zápasu oznamoval 5. minutu utkání a domácí hráč zahrával rohový kop. Míč letěl na prvního hráče, který prodloužil za sebe a tam byl připravený pohotový domácí hráč Pěnkava, který trefuje hlavou naší branku a je to  1:0. Vstřelená branka naše hráče nevyvedla z míry a přidali jsme na rychlosti. Výsledkem byla akce ve 13. minutě, to když Janů pohotově centruje míč do vápna a než jej brankář domácích dostal do své moci, byl u něho Devátý a zkušeně vyrovnává na 1:1. V těchto minutách se hraje vyrovnaný fotbal a i našim hráčům se daří zaměstnávat obranu domácích. Ve 24. minutě jsme nepozorností ve vápně nepohlídali volného Vrabce, který domácí mužstvo přivedl do vedení úspěšným zákončením k tyči 2:1. Naše útočné akce nejsou špatné, ale domácí obrana je velice zkušená a nedovoluje nám gólové zakončení. Naopak domácí obránci zakládají protiútoky, které nestíháme zastavovat především při situacích jeden na jednoho. A domácí nás opět zaskočili svojí rychlou a přesnou hrou dopředu ve 28. minutě zakončuje Klouček na 3:1. Trenér Broschinský se rozhodl střídat. Své místo na hřišti opuští Novák a do hry jde Berounský. Do obrany se ztahuje Černý.

Druhý poločas začínáme gólovou akcí, to když se naši hráči po pěkné kombinační akci ve 46. minutě dostali až do válpna domácích, kde se k zakončení dostal Berounský, který vystřelil na branku domácích, ale míč se odrazil od tyče a Halbich již nemohl dorážet do branky domácích, protože byl v ofsajdu. To bylo pohledné a fotbalové. V 50. minutě získali domácí výhodu autového vhazování. Špatně jsme si pohlídali hráče domácích a bylo to 4:1, když se do naší sítě trefil Jemelík. V 53. minutě to na hřišti zajiskřilo. Brankáře Blumentritta při rozehře míče domácí hráči atakují a rozhodčí odpískal faul na našeho brankáře. Domácí hráč za to dostává žlutou kartu. J. Broschinský ještě doplňuje protest a dostává žlutou kartu také. V 54. minutě domácí hráči vybojovali míč a ke střele se dostal Květoň, který pohotovou střelou zvyšuje již na 5:1 pro domácí mužstvo. V 70. minutě vyváží míč od našeho vápna Stromecký. Předkopl si víc míč od nohy a k tomu ještě tefil rozhodčího. Odražený míč pohotově poslal na naší branku domácí Pěnkava a Blumentritt byl na tuto střelu krátký 6:1. Následně posílá do hry trenér na místo Broschinského Krále. Zápas se pak již dohrává při převaze domácího mužstva, ale už bez dalších gólů.

Rozhodčí: Eibl, diváků: 80, ŽK: 2:3

Nového trenéra J. Broschinského staršího a celé mužstvo čeká hodně práce v zimní přestávce. Jeden úkolů je také doplnit mužstvo o zkušené hráče hráče. Ale tom už budeme psát v době zimní přípravy!

Fotbalový klub FC Nový Bor děkuje všem fanouškům za trpělivost, ale hlavně za stálou podporu divizního mužstva a to samé platí všem za fandění a podporu ostatních družstev mládeže!

 

13.11.2017    FC NOVÝ BOR – FC CHOMUTOV 0:2 (0:1) 

Nejdříve informujeme o důležitém rozhodnutí vedení klubu. V průběhu týdne došlo k v našem klubu k odvolání trenéra Josefa Vinše. Po dohodě bylo odvoláno vedení A mužstva. Na post trenéra byl osloven a také ve středu tuto funkci přijal Jan Broschinský st. z Liberce.

K seznámení se s mužstvem měl trenér pouze dva tréninky. K dnešnímu zápasu už měl k dispozici i některé marody z minulého týdne Ramische, Berounského, Ouzkého a dnes se také připravil na lavičku i   Jan Broschinský ml., který po dlouhém vleklém zranění kolena již začal s mužstvem trénovat. Začátek utkání byl ze strany našeho mužstva velmi dobrý. Hned v první minutě jsme pronikli do vápna soupeře. Obránci naši akci zastavili a nedovolili nám zakončit. V 10. minutě se Král, který dnes nastoupil opět v útoku, pokusil ve vápně o zakončení přes hlavu (nůžkama), což se mu docela dobře podařilo, ale rozhodčí pískal nedovolený zákrok. Hra se nám poměrně dařila, ale přišla 26. minuta rychlá akce, hostí,  kterou zakončuje ve skluzu do naší branky Boček a prohráváme 0:1. Za dvě minuty na to dostává pěkný pas od Janů Stromecký, který míč zpracoval před vybíhajícím brankářem, udělal mu kličku a poslal míč do prázdné branky. Většině přítomných se zdálo, že míč skončí v síti, ale vracející se obránce hostí stačil odehrát míč z brankové čáry.  Asistentka rozhodčího gól neviděla.  Do konce poločasu jsme si vážnější šanci nevytvořili, ale soupeř hned několik, ale buďto útočníci hostí netrefili naší branku, nebo jim šance vychytal brankář Blumentritt.

 Do druhého poločasu se v našem mužstvo střídá. Pro zranění odstupuje Hoke a na jeho místo jde do hry J. Novák. Snažíme se o vyrovnání a hosté čekají na chybu v naší rozehrávce k založení rychlého protiútoku.  V 52. minutě se nám nedaří dostat hru mimo naše vápno a hosté získávají výhodu rohového kopu. První centr do vápna jsme ještě odvrátili, ale druhý centr již našel hráče hostí Kunarta, který hlavičkou k tyči dostává hosty do dvoubrankového vedení 0:2. To už začíná být pro nás těžké, ale nevzdáváme to. Střídáme v 69. minutě jde na hřiště za Ramische Berounský. V 75.minutě jásot u našich fanoušků, po šesti měsících se vrací na fotbalové trávníky Jan Broschinský mladší. Naše hra se velmi zlepšila a vytváříme si i šance. Velkou šanci neproměnil Halbich, který se uvolnil na levé straně obešel obránce a jeho technická střela na zadní tyč jen těsně minula branku hostí. Hosty jsme zatlačili do obrany a ti využívají všechny dovolené i nedovolené možnosti k drobení hry a nám při tom utíká drahocený čas. Vytváříme i několik zajímavých závarů před brankou hostí, hlavička Černého jen těsně minula branku. Závěr z naší strany byl určitě dobrý, ale gól jsme nedali a žádný bod jsme opět nezískali.

Za týden v sobotu sehrajeme poslední zápas podzimu 2017 na hřišti SK Úvaly od 13.30 hodin. Ale již dnes více pomýšlíme na zimní přípravu a doplňování hráčského kádru. K tomu dostává nový trenér od klubu plnou podporu. Vedení klubu také počítá se všemi hráči, kteří nyní v klubu působí. Doufejme, že po zimní přípravě přijdou lepší časy a zahájíme úspěšně boj o zachování divizní účasti.

Rozhodčí: Vyhnanovský, diváků: 95, ŽK: 2:4

Sestava: Blumentritt, Stromecký, Devátý, Hoke, Černý, Janů, Kubeš, Hamada, Ramisch, Halbich, Král, – střídali: 46. Novák, 69. Berounský, 75. Broschinský

Trenér: Jan Broschinský, vedoucí mužstva: Richard Blumentritt

 

6.11.2017     FK MOTORLET PRAHA – FC NOVÝ BOR 3:2 (3:1) 

Před týdnem jsme na domácím hřišti  podlehli o jednu branku Baníku Souš a branku nám vstřelil Kadlec. Před dnešním zápasem se vedení mužstva potýkalo se zdravotními problémy  některých hráčů a tak jsme k zápasu odjížděli oslabeni o Ramische a Berounského, ale oba byli k zápasu nominováni alespoň na lavičku.

K zápasu mohl po odpykání jednozápasového trestu nastoupit Hamada. Odhodlání hráčů bojovat o body je stále enormní. Vstup do utkání z naší strany byl velmi dobrý. Hráči správně přistupovali ke svým protějškům důsledně. V 5. minutě jsme získali výhodu trestného kopu za faul na Krále, který dnes nastoupil v útoku. Také hned přišlo první ohrožení domácí branky. V 8. minutě jsme dokázali, že můžeme být i nebezpeční a soupeř  se musí být na pozoru. Ve 13. minutě se dostali domácí do našeho vápna, kde jsme podstoupili souboj o míč. Bohužel hlavní rozhodčí tento souboj označil z naší strany za nečistý a ukázal na penaltu. K exekuci se postavil hráč Sodoma. Náš zkušený gólman Blumentritt jeho směr střely odhadl správně, bohužel střela měla přesnost a tak si na míč jen sáhl 1:0. V dalších minutách jsame mohli vyrovnat a měli jsme k tomu dobře našlápnuto. Ve 21. minutě jsme ale udělali chybu v obraně a domácí zkušený, bývalý ligový hráč, Rajnoch se trefil do naší sítě podruhé – 2:0. Nám se podařilo ve 24. minutě kontrovat. Rychlý a přesný pas  Tomáše Janů za obranu domácích na Halbicha, který si míč zpracoval a s přehledem obstřelil brankáře domácích 1:2. Gól nás evidentně povzbudil! Vytvořili jsme si i chvilkovou převahu a ve vápně domácích jsme pořádně zatápěli obráncům hostí. Bohužel branku jsme nedali a tak ve 42. minutě utkání se k domácím přiklonilo štěstí. Černý se v našem vápně pokusil o rozehrávku a došlo ke střetu s protihráčem. Míč se odrazil k úplně volnému Sodomovi, který neměl problém míč uklidit do sítě naší branky 3:1.

Druhý poločas zahajujeme náporem a domácí hráče to zjevně překvapilo. Hned ve 46. minutě zaútočil po křídle Kubeš. Jeho centr do vápna srazil domácí hráč rukou a tentokrát rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop. Míč si na značku pokutového kopu postavil Halbich a tvrdou střelou k tyči nedal brankáři domácích šanci zasáhnout 3:2. Pak začal boj o vyrovnání. Hra se oboustranně otevřela a docházelo k nebezpečným situacím  ve vápnech obou dnešních soupeřů. V 54. minutě Hoke dobrou přihrávkou oslovil na hranici vápna Krále. Ten chtěl prudce vystřelit, ale trochu ho míč oklamal a tak střelä skončila vedle branky. Pak domácí ostřelovali naší branku. V 75. minutě dostal přihrávku na pravé křídlo Halbich, míč si posunul a za obrancem vystřelil. Domácí gólman byl mimo branky, ale míč si  správnou cestu do branky nenašel. Škoda, škoda, mohlo být vyrovnáno ! Ćas zápasu vypršel a dnes jsme zanechali moc dobrý fotbalový dojem i když jsme žádný bod nezískali.

Rozhodčí: Talpáš, diváků: 70, ŽK: 1:2

Sestava: Blumentritt, Novák,Devátý,Černý,Hoke,Janů,Kubeš,Hamada, Halbich,Stromecký,Král, tr.Vinš, as.Szabo, vedoucí R.Blumentritt.

 

1.11.2017      FC NOVÝ BOR – BANÍK SOUŠ 0:1 (0:1) 

S jedním bodem na našem kontě jsme se vrhli do dnešního zápasu proti zkušenému soupeři a dlouholetému účastníku divizních soutěží Baníku Souš.

V dnešním zápase nemohl nastoupit Ondra Hamada, který dostal stopku na jedno utkání z důvodu vyloučení v minulém utkání. Do mužstva se vrátil po krátkém zranění T. Janů. Hned ve třetí minutě se nám podařilo založit útok a až do vápna hostí to vypadalo nadějně, ale Halbicha zastavil ofsajd. Hosté se v prvních minutách soustředili na bránění a úspěšně. Ale čekali na každou příležitost k protiútoku. V 10.minutě jsme šli do útoku Stromeckým ale hosté na něho  byli připraveni (dobře si pamatovali letošní naše utkání, kde jim  dělal starosti právě Stromecký) a Petr byl vždy dobře pokrytý. Ve 26. minutě si pro soupeře nebezpečně opět počínal Halbich, ale i na něho byla obrana Souše připravená. Pak nás od gólu zachránila tyč naší branky a k tomu i několik dobrých zákroků brankáře Blumentritta. 29. minuta utkání byla rozhodující, hosté založili rychlou akci po křídle a následovala přihrávka před branku, kde dobíhající  Kadlec trefil míč přesně k tyči, kam dnes výborně chytající Blumentritt  neměl šanci zasáhnout.  Kluci bojovali o vyrovnání a do poločasu jsme zvýšili tlak na obranu hostí, ale zkušení stopeři nás do vážnějšího zakončení nepustili. První poločas tedy končí 0:1 a upřímně řečeno zaslouženě, jelikož hosté nastřelili tyč a břevno a několik gólovek jim vychytal Blumentritt.

Ve druhém poločase Jsme bojovali i o šance a pár jich bylo. Bohužel ke gólu to nevedlo. Viděli jsme dobré střely Hokeho i dalších, ale bohužel do branky s nevešly. V závěru trenér střídal Berounského nahradil Král, který také předvedl několik střeleckých pokusů, ale brankář Souše byl na místě. Velkým výkonem se snažil Janů strhnout další hráče k ještě větší bojovnosti a tak se závěr zápasu přesunul na polovinu hostí a bylo i několik závarů. Vyrovnávací gól se nám vstřelit nepodařilo. A tak nadále čekáme na první naše vítězství a zisk tří potřebných bodů.

Rozhodčí: Jan Kazda, diváků: 97, ŽK: 3:2

Sestava: Blumentritt, Ramisch, Hoke, Devátý, Janů, Kubeš, Černý, Novák, Berounský, Halbich, Stromecký – střídali : 80. Král za Berounského

Trenér: Josef Vinš, asistent: Milan Szabo vedoucí mužstva: Richard Blumentritt

 

25.10.2017    FK METEOR PRAHA – FC NOVÝ BOR 3:0 (1:0) 

K dalšímu mistrovskému utkání divize B jsme zajížděli v neděli 22.10.2017 do Prahy, kde jsme se utkali od 10,15 hod.  s mužstvem FK Meteor Praha.

V tabulce soutěže divize B se krčíme na posledním místě tabulky pouze s jedním bodem. Dnešní výprava se musela obejít bez Tomáše Janů, kterého ještě trápí zranění, které utrpěl v minulém domácím zápase. Do branky dnes poslal trenér Vinš M. Krále.  Domácí mužstvo je také složeno z mladých hráčů a tak se dá říci, že by utkání mělo být vyrovnané. Rozdíl ovšem byl ve zkušenostech a ty byly především v přesnosti přihrávek, ale i v přesnosti střelby. Z naší strany mířilo směr branka domácích v prvním poločase jen několik střel a k těm chyběla přesnost. To v naší brance předvedl brankář Kál velkou řadu přesných zásahů. Rozuzlení přišlo ve 34. minutě utkání, když jsme nedokázali pustit a nebo zakopnout míč mimo hru a Patrik Berger střelou k opačné tyči překonal brankáře Krále – 1:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s nasazením i bojovností, ale domácí hráči našli rychle na naší hru recept. Zakládali rychlé útoky po křídlech a z jednoho takového úniku přišel centr před branku, kde se prosadil opět střelec z prvního poločasu Berger – 2:0. Naše hra v dalších minutách utkání nebyla dobrá, hráli jsme nepřesně a přicházely další chyby, ale v cestě střelám domácích hráčů stál brankář Král. V 75. minutě si počínal za hranicí pravidel Hamada a zbytečně. U rohového praporku zatáhl za dres protihráče a viděl za to druhou žlutou kartu, kterou doplnila čevená, a tak jsme zbytek zápasu dohrávali v deseti. V 81. minutě se dostal ve vápně k míči opět Berger a přesnou střelou vsítil svou třetí branku a v dnešním zápase tak dal hattrick – 3:0.

Rozhodčí: Martin Haniš, diváků: 130, ŽK: 2:3, ČK: 0:1

Sestava : Král, Ramisch, Hoke, Černý, Devátý, Kubeš, Hamada, Novák, Berounský,(Ouzký) Vinš, Stromecký

trenér: Josef Vinš, vedoucí mužstva:  R. Blumentritt

 

16.10.2017    FC NOVÝ BOR – SLOVAN VELVARY 1:3 (0:1) 

V sobotu 14. 10. 2017 k nám k dalšímu diviznímu zápasu přijelo další mužstvo z popředí tabulky a to Slovan Velvary a podle zkušenosti z minulého ročníku, má tento tým  velmi silný kádr hráčů.

V případě, že by Velvary dnes dosáhly na výhru mohly by se dostat i do čela tabulky divize B. V našem kádru k žádným změnám nedošlo, jen si doléčili zranění hráči z minulého zápasu Hamada a brankář Král. Zápas jsme začali dobře a náš první útok byl i nebezpečný pro soupeře. Dařilo se nám napadání rozehrávky soupeře a celkový projev hry byl dobrý. V 7. minutě hosté získali výhodu autového vhazování a následně  letí prudká střela na naší branku. A tak prokázal své dobré brankářské umění Blumentritt a střelu zneškodnil. V další minutě přišel náš další útok. Kolmice na Halbicha, ale ten se asi své přiležitostí zalekl, soupeř jej obsadil a bylo po všem. Naše další akce přišla v zápětí. Ve 14. minutě se rychle s míčem protáhl středem hřiště Hoke a už se chystal ke střele, ale soupeřova obrana rychle zareagovala a Hokeho hráči hostí ubránili. V další části prvního poločasu se hra zklidnila.Ve 28. minutě zakročil nad rámec pravidel Kubeš a dostal žlutou kartu.Ve 35. minutě prišla velká chyba v naší obraně. Hosté se probojovali do vápna a dvakrát zakončili střelou na branku. V obou případech se vyznamenal brankář Blumentrit, ale na třetí střelu, která byla z úhlu už nestačil. Hosté se tak poměrně snadno dostali do vedení 0:1 a branku vstřelil Budějský. Naši hráči odpověděli a málem se nám podařilo vyrovnat, to když jsme si vypracovali velice dobrou příležitost a soupeře přehrál T. Janů. Dokonce obešel i brankáře hostí, ale při pokusu zakončit akci do odkryté branky uklouzl a bylo po všem. Navíc se při tom zranil a do druhého poločasu musel střídat. Na jeho místo nastoupil do utkání Berounský.

Naše snaha o vyrovnání, ale narazila v 58. minutě na další chybu v obraně. To soupeř zahrával trestný kop napříč hřištěm na zadní tyč naší branky. Tady jsme propadli a inkasovali na 0:2 v 58. minutě utkání a střelcem branky byl Kalaš. Tím se nám vzdálil cíl zisku bodů. Navíc jsme v 66. minutě z kopačky Pavlíčka inkasovali třetí gól. Přesto kluci bojovali a po pěkné kombinaci a výborné přihrávce Černého se dostal do šance Berounský. Svojí přiležitost dotáhl do zdárného konce a střelou na k tyči překonal brankáře soupeře a stanovil výsledek 1:3. Diváci, kteří naše hráče stále povzbuzovali, také potleskem odměnili střelce našeho gólu Berounského. Takže i po dnešním zápase jen sníme o zápasovém vítězství.

Rozhodčí: Čechlovský Ondřej, diváků: 120, ŽK: 3:3

Sestava: Blumentritt.Ramisch,Hoke,Devátý,Stromecký,Vinš,Kubeš,Janů, Černý,Hamada,Halbich,- 46.Berounský, 64.Novák za Ramische, tr. Vinš,as.Szabo,vedoucí R.Blumentritt,

 

10.10.2017    FK SEKO LOUNY – FC NOVÝ BOR 6:0 (4:0) 

K dalšímu mistrovskému utkání divize B jsme v neděli 8.10.2017 zajížděli do Loun, kde nám byl soupeřem domácí celek FK SEKO Louny.

Domácí mužstvo začalo utkání lépe a domácí hráči nás při počátečním tlaku zatlačili do defenzívy. Nám se dařilo řešit útoky domácích a udrželi jsme čisté konto. Naše útočné akce končily na dobře organizované a zkušené obraně domácích. Domácí obranu si velice dobře řídil a organizoval brankář. Ve 2. minutě nás domácí prověřili, ale prudká střela proletěla nad naší brankou. V 5. minutě při souboji o míč byl nechtěně zraněn v obličejí Hamada, a po ošetření ve hře pokračoval. V 9. minutě předvedl výborný zákrok v naší brance M. Král, když bravůrně vyrazil míč směřující do naší branky. Ve 14. minutě se ukázalo, že zranění Hamady je vážnější, než-li se zdálo. Hamada v našem vápně ztratil orientaci a prohrál souboj a dostali jsme první branku 1:0. Než se znovu hra zahájila odvádí Janů Hamadu na střídačku. Ihned připravujeme střídání a na jeho místo nastupuje Novák, který tentokrát začínal zápas na střídačce. Ve 23. minutě jsme vybojovali rohový kop. Míč se dostal k Vinšovi, který však přestřelil branku domácích. Organizace naší hry hodně vázne a to vyhovuje domácím hráčům, kteří opět zvyšují tlak na naší branku a vytváří si další brankové příležitosti. Ve 31. minutě domácí přidávají další branku na 2:0. Po  naší rozehrávce nám berou míč a je tu další branka v naší síti 3:0. V závěru poločasu domácí přidávají ještě další branku a je to 4:0.

Do druhého poločasu trenéři přeskupili naše hráče a bojujeme alespoň o korekci výsledku. Dokonce se zdá, že by se něco mohlo ujmout. Bohužel v 56. minutě v našem vápně Novák odpálil míč před brankářem Králem. Při tomto obranném zákroku došlo ke kontaktu a náš brankář byl zasažen kopačkou někde do oblasti třísel a  po pár minutách musel branku opustit. Mezi tím odstoupil ze hry Halbich a  nahradil jej Berounský. Pak přišlo další střídání a brankáře Krále nahradil Ouzký. V 72 .minutě vyřešil faul Ramische rozhodčí žlutou kartou a další dostal Hoke. Po jednom závaru v našem vápně jsme nedokázali odehrát míč do bezpečí a domácí zvyšují na 5:0. V samotném závěru zápasu přidávají domácí další branku do naší sítě na konečných 6:0. Výhra domácích byla jednoznačná. V naší hře byla řada chyb a vázla oraganizace hry.

Branky domácích vstřelili: Lesniak 4x, Kurka 2x

Rozhodčí: Sapoušek, diváků: 200, ŽK: 1:2

Sestava : Král, Ramisch, Hoke, Devátý, Hamada, Janů, Kubeš, Vinš, Halbich, Černý, Stromecký, – střídali : Novák, Berounský, Ouzký, Trenér: Josef Vinš, asistenti: Milan Szabó, Jan Broschinský

 

2.10.2017     FC NOVÝ BOR – SOKOL HOSTOUŇ 0:4 (0:2) 

O tomto víkendu se hrálo 8. kolo divize B, a k nám přicestoval fotbalový celek z okraje Prahy, který již před tímto zápasem držel v tabulce 2. místo.

Klub z Hostouně má velmi silný kádr hráčů. Výpravu také doprovázela početná skupina fanoušků. Vedení našeho mužstva dnes stanovilo taktiku založenou více na defenzívě a tak posílilo obranu. Při tom jsme mysleli na rychlé protiútoky. V 5. minutě jsme měli výhodu trestného kopu z hranice vápna. Zahráli jsme to dobře, ale gólmana jsme nepřekonali. Hosté nám opláceli stejnou mincí, ale také neuspěli. Dnes se do našich akcí hodně aktivně zapojoval aktivní hrou Černý, který nastoupil spolu se Stromeckým v útoku. Soupeř si na něho dával pozor a vždy byl důkladně bráněn. Ve 32. minutě využil soupeř výhody rohového kopu a na zadní tyči se prosadil obránce Charvát, který hlavou poslal míč do naší sítě 0:1. Naše mužstvo bojovalo dál a připravilo se pár příležitostí, ale u nás je dnes ( a nejen dnes ) problém v zakončování akcí. Největší šanci na vyrovnání měl právě Černý, který dostal krásný centr na malé vápno, ale z rohu malého vápna branku hostí přestřelil. V samotném závěru poločasu jsme neubránili protiútok hostí a nedůsledné bránění Gajeckého nás stálo druhou branku v naší síti, když míč z jeho kopačky se došoural do naší branky 0:2 ve 44. min. utkání. Této akci předcházela jasná ruka hráče hostí, který akci zakládal, ale rozhodčí to opět ponechali bez povšimnutí. Takže opět tendenční vedení zápasu obdobně jako v zápase s Kladnem.

Do druhého poločasu přicházíme se střídáním. Hamada přenechává své místo pro Halbicha. Přichází změna hry a zkoušíme hru založenou na rychlých kontrech, ale nedaří se nám přehrát zkušené stopery hostí. Když se nám něco podaří před vápanem hostí, tak není podpora spoluhráčů z druhé vlny a většina akcí tak končí bez zakončení. V 56. minutě další změna v naší sestavě. Vinše nashrazuje  Eliáš. Ten se však v zápětí zranil při obranném zákroku před naší brankou a přichází další střídání a na jeho místo přichází Berounský. Mezi tím Kubeš za faul žlutá karta. Nedaří se nám najít na hru soupeře ten správný recept. Hosté vybojovali míč na své polovině v  73. minutě. Přichází přihrávka na rozeběhnutého hráče Dukáta, který unikl po křídle a střelou z dálky překonává našeho gólmana na 0:3. O čtyři minuty později hosté pečetili   výsledek čtvrtým gólem z kopačky Kabeleho na 0:4. Zbytek herního času už byl o ničem a zápas se jen dohrál. Hostouň má hodně zkušených hráčů, u kterých je viditelná fotbalová výzrálost.  Ještě jen na doplnění, kluby z okolí Prahy mají doslova přebytek hráčů. Z naší strany jsme zkoušeli některého hráče získat, ale vše většinou zmařila vzdálenost do N.Boru! Hráčům se z Prahy nechce mají k tomu důvod, dobré podmínky. V našem okolí se už není kam obrátit. V našem kádru je dnes hodně mladých hráčů a ti potřebují fotbalově vyzrát!

Rozhodčí: Dujsík, ŽK: 2:2, diváků: 157

Sestava: Blumentritt, Novák, Hoke, Devátý, Ramisch, Janů, Kubeš, Vinš, Černý, Stromecký, Hamada, – Halbich, Eliáš, Berounský, Ouzký,

trenér: Josef Vinš, asistent: Milan Szabó, vedoucí:  R. Blumentritt.

 

25.9.2017     SK ČESKÝ BROD – FC NOVÝ BOR 3:0(1:0) 

Po remíze v minulém kole na domácím hřišti jsme v sobotu 23. 9. 2017  cestovali k zápasu za těžkým a zkušeným soupeřem do Českého Brodu. V naší výpravě chyběl v minulém zápase vyloučený Devátý a dále P. Hoke a brankář Král, které postihla viróza.

Trenéři stanovili na zápas taktiku pečlivého bránění a hráči měli využívat každou možnost k protiútoku. Naši, zejména mladíci, se toho zhostili velmi dobře. Proto je třeba vyzvednout práci Nováka, Hamady a neustálé napadaní soupeřovy obrany Stromeckým. Domácí v utkání získali i řadu rohových kopů, ale naši hráči tyto standartní situace ve spolupráci s brankářem Blumentrittem vždy ubránili. Jak ubíhal čas prvního poločasu, ubýval i tlak domácích. V 19. minutě jsme se po kombinační práci celého mužstva dostali před vápno domácích a naskytla se příležitost pro Kubeše. Ten ovšem místo zakončení udělal ještě jednu kličku a domácí nás o míč obrali. O pár minut později se ocitl v obdobné situaci i Halbich, ale dopadlo to podobně. Ve 33.minutě jsme domácím pohrozili další akcí po levém křídle. Vinš našel dobrou přihrávkou Stromeckého a ten šel do domácího vápna, ale gólman domácích jeho šanci zlikvidoval. Bohužel pak přišla 34. minuta a domácí v našem vápně vytvořili pořádný závar a následně pak střela Šmejkala prošla s tečí na zadní tyč a skončila v naší síti 1:0. Inkasovaný gól s námi  moc neotřásl a poločas jsme dohráli se vztyčenou hlavou.

Druhý poločas jsme nezačali dobře. Ve 48. minutě jsme několikrát zaváhali s rychlejším odkopem z vápna a domácí hráči se dostávali ke střelám na naší branku. Bohužel jedna střela prošla mezi našimi hráči k tyči a prohráváme 2:0. Střelcem gólu byl Makovský. V 53. minutě zabojoval nečistě Kubeš a byl ohodnocen žlutou kartou. V 55. minutě další chyba v našem vápně a domácí hráč jde k zemi. Rozhodčí Slavíček ukázal na penaltu! Domácímu střelci čelil náš brankář Blumentritt a výborně. Prudkou ránu vyrazil až k postranní lajně. V 73. minutě zatáhl za brzdu v podobě faulu Janů a také byl rozhodčím počastován žlutou kartou. V 81. minutě získali domácí výhodu rohového kopu a naši hráči neuhlídali zkušeného Hrdličku, který hlavou přidal na 3:0 a tím uzavřel skóre zápasu. Následně střídal Halbicha Ouzký a ještě jsme měli šanci ke změně brankové stavu, ale míč proletěl kolem tyče.

Rozhodčí: Slavíček, diváků: 100 ŽK: 1:2

Sestava : Blumentritt, Novák, Ramich, Černý, Janů, Hamada, Vinš, Kubeš, Halbich, Berounský, Stromecký,- Ouzký

trenér: Josef Vinš, asistenti: Milan Szabó a Jan Broschinský, vedoucí mužstva:  Richard Blumentritt

 

18.9.2017     FC NOVÝ BOR – SK KLADNO 1:2 NP (1:1) 

Dnes jsme na našem stadionu přívítali známého a silného soupeře z fotbalového prostředí a to mužstvo SK Kladno.

Jak někteří funkcionáři přiznali také tento klub, který je v popředí tabulky má problémy se sestavou z důvodu zranění několika hráčů. Na naší straně již mohl k zápasu nastoupit hráči J. Černý, který si odseděl jednozápasový trest za vyloučení v Ostré a po zranění, zatím v roli náhradníka, byl připraven D. Halbich. Bohužel těsně  před zápasem při rozcvičování sdělil Eliáš trenérům, že má svalové potíže na pravé noze a tak došlo k další změně v základní sestavě. Na hřiště šel J. Berounský. Úvod a první minuty hry byly na straně soupeře. Nám se podařilo proniknout na polivinu soupeře až ve 3. minutě. A ještě jsme si to zopakovali v 6. minutě a k tomu parádně. Dvě přihrávky a míč má na noze Kubeš.  Na jeho prudkou a přesnou střelu k tyči z voleje neměl brankář nárok a vedeme 1:0. Patřičně jej oslavovali také fanoušci. Silný a zkušený celek soupeře tím byl zpočátku zaskočen naším vedením, ale postupem času se opět projevila herní kvalita Kladna. V 17.minutě se Kladnu podařil rychlý protiútok. Útočník hostí běží s míčem k našemu vápnu. Devátý hráče hostí dostihl a před vápnem se do sebe hráči opřeli rameny a upadli. K souboji o míč došlo ještě před vápnem (tělo na tělo,rameno na rameno). První padá soupeř a rozhodčí vytahuje červenou kartu pro našeho hráče. Do konce zápasu tak zbývá 73. minut. To je hodně času na to, udržet v deseti jednogólové vedení. Ale ne nemožné. Kladno v dalších minutách přebírá iniciativu. Několikrát dochází k závarům před naší brankou a také vytahuje náš gólman výborné zákroky. Ve 26. minutě přišla střela ze skrumáže. Brankář Král dokázal už jen střelu Kafky srazit, ale míč i tak končí v naší síti 1:1. Soupeř byl v náporu,ale do poločasu gól vstřelit nedokázal. Naši kluci bojovali! Poločas skončil 1:1.

Tahouni mužstva a zápasu T.Janů, L.Kubeš, gólman Král, J. Černý strhli ostatní k bojovnosti a k velmi dobrému výkonu.  P. Stromecký sváděl neustále  souboje s hostující obranou. V 84. minutě se Stromecký dostal za obranu hostí a dostal se do vápna a byl jednoznačně podražen, ale rozhodčí ukazuje aby se pokračovalo ve hře.  Padlo tak několik žlutých karet, ale zápas jsme dotáhli k remízovému konci. O druhý bod se tedy musí rozhodnout v penaltovém rozstřelu. Ten zahajuje soupeř a všech pět  pokusů proměňuje. Z naší strany proměňují Černý, Janů, Halbich, jen Novákovi vystihl brankář směr míče a  druhý bod ze zápasu tedy patří Kladnu. Kluci za sedmdesáti minutový boj v deseti vybojovali pro nás první soutěží bod. Vypadá to, že to je málo, ale je to nadějný počin pro další zápasy.

Sestava: Král, Vinš, Hoke, Devátý, Novák, Janů, Kubeš, Berounský (81.Halbich), Stromecký (90. Ramisch), Hamada, Černý, – připraveni ještě – Ouzký, D. Blumentritt

Trenér: Josef Vinš, asistent: Milan Szabo,  ved.mužstva R.Blumentritt.

 

10.9.2017     FC NOVÝ BOR – FK NERATOVICE/BYŠKOVICE 0:2 (0:1) 

V minulém kole v zápase v Ostré jsme ztratili dva hráče. Vyloučeného Černého, který si dnes odseděl jednozápasový trest a zraněného Šimoníka.

Do sestavy se zařadil R. Ramisch, který již pravidelně s mužstvem trénuje. Vedení klubu se pokusilo kádr doplnit i o zkušenějšího hráče z vyšší soutěže, kde tento týden končilo přestupové období. Obrátili jsme se na Teplice a Varnsdorf a právě zde byla nadějná možnost získat posilu, ale reálný hráč si vybral jiné angažmá. Nevadí, hledání posil bude pokračovat. K dnešnímu zápasu k nám přicestoval silný celek z Neratovic. Náš vstup do zápasu byl dobrý a proti silnému soupeři se naši mladí postavili odvážně a hra se přenášela z jedné strany na druhou, ale k žádným šancím nedocházelo. Hlavně díky tomu, že obrany byly dobře organizovány a útoky byly zastavovány ještě daleko od pokutových území. V 7. minutě jsme měli nadějnou příležitost, to když do hostující obrany se protáhl Stromecký a dobře viděl, že brankář je hodně před brankou. Vystřelil, ale míč branku přeletěl. Soupeř zase několikrát vybojoval rohový kop, ale naši obránci si vždy poradili a dostali míč do bezpečí. Prudká střela v 16. minutě minula naší branku. Ve 29. minutě nám hostě udělali dusnou atmosféru v našem vápně, ale i to jsme ubránili. Ve 31. minutě se dostal ke střele Regner z Neratovic a jeho zblokovaná střela s těčí prolétla do naší sítě a prohráváme 0:1. V dalších minutách se snažíme ještě do poločasu o vyrovnání. Hosté, ale hru zbrzdili a hrají na jistotu. Tak končí první poločas 0:1.

 Druhý poločas jsme začali hrát důrazněji a první, kdo soupeře zaskočil byl T. Janů. Obral o přihrávku brankáře a hned z toho byla šance. Bohužel se brankář stačil vrátit do branky a dobře mířenou střelu vyrazil na nadlší roh v náš prospěch. Z toho jsme už nic nevytěžili. Čas rychle utíkal a nám se stále nedařílo nájít cestu k vyrovnání a tak se střídalo. V 72. minutě opouští hřiště Kubeš a do boje zasahuje Ramisch. Zvyšujeme tlak na soupeřovu obranu a snažíme se o vyrovnání. V 85. minutě nás soupeř zaskočil centrem do našeho vápna, kde jsme důsledně neobsadili hráče hostí a po hlavičce Vorasického končí míč u tyče v naší brance 0:2. Ještě zkoušíme dalším střídáním, alespoň korigovat výsledek. Své místo na hřišti přepouští Vinš Ouzkému a to bylo v dnešním zápase všechno. Dál zůstáváme na konci tabulky divize B bez bodů. Boj o záchranu a body nevzdáváme. V příštím zápase už bude moci nastoupit dlouhodobě zraněný Halbich.

Rozhodčí: Štěrba, diváků: 150, ŽK: 1:1

Sestava: Král. Eliáš, Hoke, Devátý, Janů, Kubeš. Novák, Hamada, Vinš, Berounský, Stromecký

Trenér  Vinš, asistenti: Szabo a Broschinský

 

3.9.2017       SS OSTRÁ – FC NOVÝ BOR 4 : 0 (1:0) 

Dnešní fotbalový zápas měl na úvod historickou vzpomínku na autora fotbalových ZPRAVODAJŮ našeho klubu, které psal a vydával hned o každém víkendu ručním písmem p. Josef Werner,který pocházel právě z obce Ostrá a odtud se přestěhoval do Nového Boru. Tady studoval na místní SPŠ Sklářské. Z této vazby na obě místa jeho života také proběhlo před více jak padesáti lety také fotbalové utkání NOVÝ BOR – OSTRÁ s výsledkem 5:1! Mezi tím uteklo hodně vody a SS Ostrá postoupila až do divize. V loňském roce hrála ve skupině C a letos našim soupeřem v B skupině. Musíme uznat, že mají  pěkný moderní stadionek a tak ani není divu, že se jim podařilo získat mezinárodní zápasy reprezentace U-18. K dnešnímu našemu zápasu se nám podařilo doplnit kádr o dalšího hráče J. Vinše ze Stráže pod Ralskem.

Úvod zápasu jsme přenechali domácím a pak jsme začali hrát vyrovnaný fotbal. Ale trvalo to jen 9. minut, když se domací lehce dostali ve vápně k centrovanému míči a hlavou Hrzán zakončil na 1:0. Ve 12. minutě máme šanci k vyrovnání, ale domácího brankáře jsme nepřekonali. V 15. minutě vidíme dobrou kombinaci domácíh hráčů v našem vápně, ale také oni z toho nic nevytěžili. V 18. minutě jsme se dostali do ofsajdu a bylo po naději. Snažíme se vyrovnání skóre, ale nedaří se nám dostat k ohrožení branky domácích.  Ve 29.minutě se podařila Berounskému pěkná a přesná přihrávka za domácí obranu, na kterou si naběhl Hamada, který se tak ocitl před brankářem domácích. Bohužel neuspěl a brankář jeho šanci zneškodnil. V závěru poločasu jsme lepším mužstvem na hřišti, ale také pod větším pohledem rozhodčího a tak přichází i první žlutá karta pro nás a vidí ji Hamada za odkopnutí míče. Ve 43. minutě náš nepodařený odkop a domácí odpovídají střelou do břevna naší branky.

Ve druhém poločase zastavujeme domácí útok odkopem míče na rohový kop, ale domácí z něho nic nevytěžili. Opět zvedáme hlavu a bojujeme o vyrovnání. Domácí jsou proti a tak se střídají útoky z jedné strany na druhou. V 57 minutě, po kombinaci začínající u T. Janů se dostáváme do vápna domácích, ale domácí obránci nás ubránili. V 63. minutě bojujeme kousek od postraní lajny o míč. Šimoník je blíže míči, ale je faulován a domácí hráč dostává žlutou kartu. Bohužel F. Šimoník se nezvedá a jdou k němu naši! První pohled a volání o nosítka. To naznačuje, něco horšího! Probíhá ošetřování a následně volání Rychlá záchranné služby! Šimoník je odnášen k okraji hřiště. Mezi tím na naší straně už jasné střídání a na hřiště jde do prvního divizního boje Jakub Vinš. Zranění našeho hráče zanechává v mysli našich hráčů stopy. Dál hrají dost podrážděně (zranění spoluhráče je vážnějšího charakteru). Nejprve dostává žlutou kartu Hoke, po něm Kubeš! V době, kdy se hra je 73. minuta přijíždí pro Šimoníka „rychlá“. Nakládá ho ,ale neodjíždí! Zdravotníci řeší první nutné úkony a trvá to dost dlouho. V těchto minutách inkasujeme druhý gól. Také přichází střídání Berounského střídá Eliáš. V 80. minutě jsme prohráli další souboj uprostřed hřiště a nestíháme míč odkopnout míč do bezpečí a domácí nám dávají na 3:0. Kluci chtějí dát, ale aspoň čestný gól a máme k to mu další šanci.  Když brankář Blumentritt poslal dlouhý výkop na polovinu hřiště. Kubeš hlavou prodlužuije a za domácí obranu, kam se protáhl Stromecký, ale jeho úmysl vystihl a vychytal domácí brankář. Protiútok pak domácí proměnili na 4:0. Měli i další šanci, ale náš gólman jí zmařil. Pak v 90 minutě se snaží domácí hráč u postranní lajny protáhnout na naší polovinu. Při tom jej podržel za dres Černý a byla to pro něho druhá žlutá a tím červená. Nastavený čas zápasu dohráváme v deseti. V dnešním zápase jsme přišli o dva hráče. Černý určitě jeden zápas hrát nebude. Bohužel u oblíbeného hráče Filipa Šimoníka to nebude rychlé vrácení na hřiště. Podle předběžných informací má zranění češky a podstoupil operaci v nemocnici v Praze. To znamená i pro nás další  komplikace celé situace s kádrem, ale uděláme vše, aby jsme se z této nepříjemné situace co nejrychleji dostali a veřte nebude to snadné. Klub také věří  a potřebuje v této složité situaci podporu našich fanoušků i příznivců!

Branky domácích vstřelili: Hrzán v 9. min., Mareš v 73. min, Petlička v 80. min., Hudec v 83. min..

Rozhodčí: Vnuk, ŽK: 3:5, ČK: 0:1, diváků: 190

Sestava: Blumentritt, Šimoník,(64.Vinš), Černý, Janů, Novák, Devátý, Kubeš, Hoke, Berounský, (Eliáš), Stromecký, Hamada,

Trenér: Milan Szabó, vedoucí mužstva R. Blumentritt

28.8.2017     FC NOVÝ BOR – TATRAN RAKOVNÍK 0:1(0:0) 

Dvě první kola a jsem bez bodu a proto se naše příprava v týdnu zaměřila na zlepšení hry v obraně, neboť jsme zatím inkasovali 6 branek. Nepříjemná situace nám nastala v řešení brankáře na zápas.

D. Blumentritt pracovně neuvolněn. Druhý brankář Král odcestoval na běžecké závody. Tak se stalo,že do branky nastoupila naše brankářská legenda M .Szabo (46) .Soupeř má asi podobné problémy v brance P. Kuta (49). Nám mimo jiné ještě nějakou dobu bude chybět D. Halbich (zraněný kotník). Ale dost toho sčítání různých negativ, musíme hrát! Začínáme dobře a různou kombinací se snažíme dostat k brance soupeře, ale ten dobře brání a pro naše mladé hráče je to velmi těžké. V 19. minutě byl brankář soupeře daleko před brankou a chceme toho využít pohotovou střelou z půlky na branku. Překvapivá střela Hokeho plachtila pod horní tyč branky Rakovníka, ale vysoký brankář stačil míč skrýt ve svých rukavicích. A to bylo z naší strany v prvním poločase asi všechno. Když ani soupeř nic zvláštního nepředvedl, skončil poločas bez branek.

Do druhého poločasu jdeme beze změn. Naše aktivita se hodně zlepšila, ale pozorná obrana Rakovníka nám nedovolila nebezpečně ohrozit jeho branku. V 64. minutě střídání Berounského nahrazuje Eliáš. Stále je z naší hry cítit, že chceme dát gól a snaží se to všelijak změnit Janů, nebo Kubeš, velmi dobré akce zakládal Hoke. Útoky ženeme přes Stromeckého, ale zapojují se i Hamada a další. Občas jen nějaký závar před brankou končí u obrany soupeře. V 77. minutě jsme měli ke gólu blízko. Přišel však protiútok v obraně to zaskřípalo a střela Doláka proletěla mezi nohama několika hráčů a míč končí v naší síti 0:1. Nutno zdůraznit, že tato akce vznikla po jasném faulu na T. Janů, když ho obránce hostí přidržel za ruku a jeho spoluhráč obral Janů o míč.  Soupeři však musíme přiznat, že měl větší počet střel na naší branku a v zakončení byl daleko nebezpečnější. Teď musíme bojovat o vyrovnání! Kluci se snaží vybojovat míče a jít do útoku, ale soupeř vysunutou obranou nepouští naše hráče k ohrožení branky.  V závěru zápasu jsme dokonce vstřelili gól, ale před tím rozhodčí píská strkání Stromeckého ve vápně hostí a gól neuznal.V úplném závěru byl faulován před vápnem Stromecký a rozhodčí nařídil trestný kop proti soupeři. Černý jako exekutor jen nastřelil zeď hráčů a byl konec utkání.

Rozhodčí: Brychta, diváků: 150, ŽK: 2:2

Sestava:  Szabo, Šimoník, Devátý, Hoke, Janů, Novák, Kubeš, Berounský, Černý,Hamada, Stromecký. Střídal: v 64. min. Eliáš  Berounského,

Trenér: Josef Vinš, asistent:  Jan Broschinský, vedoucí mužstva: R. Blumentritt

21.8.2017     SK HROBCE – FC NOVÝ BOR 2:0 (0:0) 

První mistrovský zápas v nové sezóně proti Arsenalu Č.Lípa je již historii a naše příprava se upřela na další zápas, ke kterému jsme nastupovali v sobotu dopoledne. Soupeřem nám byl nováček soutěže SK Hrobce, který je tak nějak nástupním klubem po zániku Roudnického fotbalu. Malá obec se skromným fotbalovým zázemím.

Pro nás v týdnu opět řada starostí, neboť se při tréninku zranil D. Halbich, kterému nasadili na tři týdnu sádru. Přestup Suňka do Polevska, Holubec do Varnsdorfu. Opačně k nám přišel z Arsenálu Jan Benounský a v týdnu začal trénovat s mužstvem Richard Ramisch. Zápas jsme začali, vzhledem na současný stav velkého počtu mladíku v mužstvu, dobře a doráželi jsme na domácí obranu. V 7. minutě po faulu na Kubeše jsme zahrávali tretsný kop, ale střela se nepovedla a míč skončil za brankou. Pak z naší strany měl dva obranné zákroky Hoke. V 9. minutě jsme zahrozili dobrým útokem Stromeckým, který si pěkně pohrál s domácím brankářem a také zakončil, ale míč minul tyč branky zvenčí. Ve 12. minutě zahráváme rohový kop, ale nic jsme z něj nevytěžili. Ve 23. minutě se udála na hřišti zajímavá situace, když se mezi obránci probojoval za míčem Stromecký, který byl faulován a šel nedobrovolně k zemi. Rozhodčí odpískal a ukázal mu žlutou kartu. Ve 27. minutě ne zrovna šťastně šel proti míči Eliáš. Domácí hráč jej obehrál a vzápětí potom domácí hráč nastřelil tyč naší branky. Ve 34. minutě musíme střídat. Eliáš si drží stehno, sval na noze má problém. Na jeho místo nastupuje z zmíněný novic v našem mužstvu Jan Berunský. Také domácí dvakrát střídají a tak se dohrává první poločas bez branek 0:0.

V úvodu druhého poločasu si vykoledoval u rozhodčího žlutou kartu Hamada. V 57. minutě jsme už skoro tradičně otevřeli domácí střed hřiště a ti toho využili k volné cestě za gólem, když se střelou po zemi k tyči trefil Neuman a domácí jdou do vedení 1:0 v 57. min. utkání ! Naši hráči přidávají na bojovnosti a hráči se snaží dostat k nějaké střelecké příležitosti, ale vůbec nám to nejde. Proto se trenér rozhodl střídat. Ze hry stáhnul Hamadu a na jeho místo jde Král. Naší hru jsme posílili, ale soupeř hrál oparně a čekal na šanci. K té se dostali domácí hráči opět po naší chybě v obraně v 66. minutě, když zahrávali rohový kop a střelec prvního gólu Neuman si našel správné místo k zakončení hlavou na 2:0 v 66 min. utkání. Krátce po rozehrání jsme šli do útoku, to když Berounský zatáhl míč po křídle a poslal pěkný centr, který šel na správné místo před brankou, ale naši útočníci v zakončení selhali. Zápas skončil naší porážkou a po dvou zápasech jsme bez bodů.

Rozhodčí: Adam Trska, dováků: 105, ŽK: 1:3

Sestava: Blumentritt, Šimoník, Černý, Hoke, Eliáš, Novák, Janů, Kubeš, Hamada, Devátý, Stromecký,-Berounský,Král,

Trenér: Josef Vinš, asistent: Milan Szabó,  vedoucí mužstva: R. Blumentritt

14.8.2017     FC NOVÝ BOR – ARSENAL Č.LÍPA 3:4 (3:1)

Ještě v pátek 11.8.2017 jsme řešili přestupy hráčů do našeho klubu. Z Arsenalu Česká Lípa k nám přišel Ondřej Hamada (19), z Varnsdorfu se potvrdili přestupy J. Nováka a J. Eliáše a tím byl dočasně uzavřený kádr hráčů pro očekávaný derby zápas s arsenalem Česká Lípa.

Počasí se zklidnilo a otevřelo dveře k velké návštěvě diváků. Proto klub musel provést řadu opatření pro pořadatelskou službu (na stadionu se proto objevila hlídka policie a hasičská technika). V přátelském duchu si na tribunu VIP vedle sebe zasedli hosté utkání starosta Nového Boru Mgr. Dvořák a k němu přisedla paní starostka České Lípy Mgr. Romana Žatecká a vše doplnili další hosté. Krátce před 17 hodinou byly ochozy stadionu zaplněny velkým počtem zvědavých diváků (650). V 17 hodin přivedl na hrací plochu oba dnešní soupeře hlavní rozhodčí L. Šimeček. Poté  už přišel na řadu fotbal a obě strany šly do toho  naplno! Z naší strany se povedl dobrý útok a na něho odpověděl stejným způsobem také soupeř. Brankáři se do akce nedostali. V 6. minutě zachytil Hauer naší chybnou rozehrávku ve středu hřiště a založil rychlou útočnou akci po pravé straně. Přichází přesná přihrávka na Frömmela, který narazil míč na nabíhajícího Hauera a ten ze 13 metrů střelou k tyči dostává hosty do vedení 0:1. Naši hráči se poměrně rychle oklepali a snažili se o rychlé vyrovnání stavu utkání. V  10. minutě došlo k faulu před vápnem hostí, ale Černý z  trestného kopu brankáře Chadrabu nepřekonal. V 11. minutě pálí nad soupeřovu branku Halbich. V 15. minutě  posílá Kubeš kolmou přihrávku Stromeckému, ten posunul na Devátého na křídlo, a jeho centr před branku usměrnil do sítě hostí Ondřej Hamada a je srovnáno 1:1! Vstřelený gól byl impulsem do dalšího boje pro naše hráče, který  ve 23.minutě přetavil ve vedoucí gól Černý, který se výborně naběhl za obranu hostí po zahrané standartce od Janů a střelou k tyči překonal Chadrabu a vedeme 2:1. V této fázi utkání jsme Arsenal viditelně přehrávali a potvrdili jsme to ve 33. minutě, když po kombinaci z levé strany před vápnem hostí přišla přihrávka na Halbicha, který se uvolnil přes dva obránce hostí a po tvrdé střele z 10 metrů míč napnul síť za bezmocným Chadrabou 3:1. Poslední minuta prvního poločasu mohla asi rozhodnout o celém zápase. Ve 44. minutě se naši probojovali do vápna, kde v souboji o míč došlo k faulu na Hamadu. Rozhodčí je u toho a nařizuje penaltu a za faul ještě žlutou kartu, ale asistent rozhodčího signalizoval ofsajd. Po konzultaci je penalta odvolána pro předchozí ofsajd! Tím první poločas končí!

Do druhého poločasu obě strany nastupují beze změn. Hráči Arsenalu České Lípa začali aktivně a naši hráči snad ještě byli duchem v kabině, když přišla nenápadná akce hostí po levé straně, přichází centr do našeho vápna a nikým nekrytý Kýček snižuje na  3:2 ve 48. minutě.  Naši hráči si nevzali ponaučení z předchozí chyby a pykají za to o 5 minut později když hosté vyrovnali  stav utkání na 3:3 a střelcem je Malý! Naše hra se rozhýbává velmi pomalu a stále ještě s řadou chyb, které nás stojí i hodně sil. Trenér Vinš vystřídal, Devátý na své místo pustil Pekaře. Ještě před tím jsme měli možnost zvrátit výsledek opět na naší stranu, ale ani Devátý ani další hráči své příležitosti nedokázali využít. V našich řadách ještě další střídání, za Hamadu jde do boje Novák. Chceme útočit a viditelně zapomínáme na obranu a hosté si vypracovali několik vyložených brankových příležitostí, které buďto brankář Král, nebo naši obránci odvracejí někdy i s notnou dávkou štěstí.  V 89. minutě máme slibnou šanci, když centr Janů do vápna hostí lehce tečuje nabíhající Černý a míč jen olízl pravou tyčku branky hostí. Blíží se konec zápasu a signalizuje se nastavení 4. minut,  Naši hráči založili útočnou akci, ale přišli o míč. Přichází centr na levou stranu, a přihrávka do našeho vápna na naběhnutého útočníka hostí, který v souboji s naším obráncem padá a rozhodčí Šimeček nařizuje pokutový kop. Ten s jistotou poměnil Hauer a stanovil tak konečný výsledek utkání 3:4 v 92. min. utkání. Několik minutek se ještě spíš kope do míče, než-li hraje a zápas končí. Na jedné straně velká radost. Na straně naší zklamání, škoda mohlo dojít i na penalty a byla by ještě další podívaná pro dnešní početnou diváckou návštěvu 650 spokojených i nespokojených diváků.

Sestava : M. Král, Šimoník, Hoke, Černý, Eliáš, Janů, Kubeš, Halbich, Hamada, Devátý, Stromecký,- střídali : Novák, Pekař

trenér: Josef Vinš,, asistent: Milan Szabo, ved.mužstva: R. Blumentritt,