Úvod
Muži A:  FC NOVÝ BOR – SK ČESKÝ BROD 1:3 (1:0) Tisk E-mail
23. 04. 2018

V sobotu 21. 4. 2018 pokračovala fotbalová soutěž Fortuna divize B 22. kolem a v tomto zápase jsme přivítali fotbalově silné mužstvo SK Český Brod, který po dopoledních zápasech v divizi klesl na třetí příčku tabulky.

Naše mužstvo je stále s jedním bodem na posledním místě soutěže. Předem je nutné nastínit, že se trápíme i se setavou hráčů. Zranění, zaměstnání a podobně brání hráčům nastoupit do zápasu. Zápas začínáme dobře a pro spoupeře hodně nebezpečně. Již ve 3. minutě jsme ohrozili jeho branku. V 6. minutě má zase výhodu rohového kopu soupeř, ale i stím jsme si poradili a nebezpečí zažehnali. V dalších minutách se hraje oboustraně útočný fotbal, ale naši hosté mají o něco vice držení míče na svých kopačkách. Naši hráči však dobře plní defenzivní úkoly a hráče soupeře nepouští do zakončení a využíváme každé příležitosti k rychlým protiútokům. Ve 37. minutě přehnal svůj zákrok na míč Hamada (šlapák) a byl potrestán žlutou kartou. Hráči hostí se dostali až do našeho vápna, ale ubránili jsme se a míč se dostal od našich hráčů za postranní čáru a hosté kopali rohový kop, ze kterého nic nevytěžili. Ve 42. minutě jsme zaútočili. Stromecký unikl po pravém křídle až na brankovou lajnu a poslal centr před branku hostí. Brankář Č. Brodu vysoký míč neuhlídal a srazil si jej do branky 1:0. Tak také skončil poločas.

Nástupem do druhého poločasu jsme soupeři přenechali iniciativu a to byla hrubá chyba. Hosté zlepšili přihrávky a v 53. minutě střelou po zemi k tyči Jindřich vyrovnává stav utkání na 1:1. Od tohoto okamžiku soupeři narostla křídla a nám se přestává hra dařit. V 63. minutě jsme ve vápně faulovali a nařízenou penaltu hosté bezpečně proměnili 1:2 Makovským. Kluci sice bojovali, ale potřebný klid k dobré akci se nám najít nedařilo a vše se rozhodlo v  84. minutě. Faul Hamady ve vápně vyřešil rozhodčí nařízením další penalty, kterou, tak trochu se štěstím, proměnil zkušený Hrdlička a uzavřel tak účet tohoto utkání na 1:3. Tak jsme opět na body nedosáhli.

Rozhodčí: Plzák, diváků: 80, ŽK: 1:1, bez ČK

Sestava: Blumentiritt, L. Broschinský, Devátý, Ramisch, J. Broschinský, Janů, Šimůnek, Luňák, Hamada, Stromecký, Havel- 90. Ouzký

trenér: J. Broschinský st., vedoucí mužstva: R. Blumentritt,

V neděli 29. dubna 2018  od 17 hodin hrajeme v Praze se Sokolem Hostouň, odjezd ve 13.45 hod.