Úvod arrow Muži A arrow FC NOVÝ BOR - FK TURNOV 1:5 (1:1)
Muži A:  FC NOVÝ BOR - FK TURNOV 1:5 (1:1) Tisk E-mail
17. 07. 2017

Nový fotbalový ročník 2017-2018 pro nás začíná předkolem  Českým pohárem MOL-CUP a pro tento zápas nám byl losem určen soupeř z Libereckého kraje a to FK Turnov. Klub, který si již několik let dobře vede v divizní soutěži C. Klub vedou zkušení harcovníci Petřík a Koubus. Zápas se hrál cv soboru 15.7.2017 od 17,00 hod.

Naši hosté měli menší starosti s hráčským kádrem a tak nám přijeli dnes se 17-ti hráči. Na naší straně to bylo slabší. Chybělo několik hráčů z důvodu dovolené (M.Král, D.Blumentritt,Šnajdrvid). K tomu,když připočítáme přestupy dalších hráčů Hauer, Frömmel, Mach, Chmelík, tak to jsou velké změny v kádru a na jeho doplnění se pracuje. Do našeho mužstva přišel David Halbich, kterému skončila smlouva ve Varnsdorfu a bude určitě přínosem kádru. Zápas jsme začali velice aktivně a hosty ohrozili hned v první minutě. Soupeř však z protiútoku ve 2. minutě skóruje Petrlákem na 0:1 po rychlém brejku. Hosté si vypracovali i další příležitost, ale naše obrana a brankář Ouzký míč za brankovou čáru nepustili. Postupem času vytváříme na soupeře tlak, který ovšem neumíme přeměnit v nějaký ten gól. Kluci bojují o vyrovnání a přichází šance Stromeckého, kterou likviduje brankář Turnova. Pak máme další příležitost, která končí střelou nad branku. Kubeš a Janů připravují akce, které se divákům líbí. Ve 29.minutě jsme měli další šanci, když Kubeš rozehrál míč přes Halbicha, ale opět letí míč nad branku. Ve 30. minutě opět Kubeš posílá přihrávku na Halbicha, ten prostrčil míč po zemi do běhu Stromeckému a ten míří výborně 1:1. Do konce prvního pločasu máme ještě pár gólových příležitostí, ale žádnou se nám nepodařilo proměnit.

Úvod druhého poločasu jsme prospali tak, že nám soupeř během tří minut dal dvě branky a to bylo, jak se později ukázalo, rozhodující. Přidali jsme na snaze stav korigovat, ale nedařilo se nám nic a hlavně nás i opustilo štěstí při zakončování a tak na druhé straně využili hráči Turnova každou příležitost k zakončení a to jim vyneslo další dvě branky a skóre zápasu skončilo 1:5. Celkově konstatujeme, že se zaaměříme hlavně na doplnění kádru a herní kombinaci zpřesnit a zrychlit!

Sestava: Ouzký, Šimoník, Černý, Hoke, Holubec, Janů, Kubeš, Halbich, Devátý, Stromecký, Pekař,

Trenér: Josef Vinš, asistent: Milan Szabó, ved.mužstva: R. Blumentritt

Branky vstřelili: 30.min. Stromecký          za hosty: Petrlák 2x ve 2. min a v 67. min., 47. min. Tvrdý, 50. min, Šimek, 60 min. Horák

Rozhodčí: Vít Šťastný, ŽK: 1:1, Diváků 105