Úvod
Muži A:  FK LITOMĚŘICKO – FC NOVÝ BOR -2:1 (1:0) Tisk E-mail
20. 02. 2017

K dalšímu přípravnému utkání si nás pozval účastník ČFL FK Litoměřicko na umělý trávník do Brozan, kde se odehrál další zápas zimní přípravy.

Také domácí mužstvo zkouší různé hráčské varianty a mají k tomu dost možností díky širokému kádru hráčů. Naše výprava to měla dnes o hodně složitější. K zápasu dnes měl trenér Jeníček jen jedenáct hráčů. Chyběli z důvodu nemoci, zranění, či pracovní povinnosti: brankář Blumentritt a hráči Hauer,  Šimoník, Frömmel, Sluka, I.Blumentritt. V Brozanech bylo dnes také předjaří, žádný sníh a teplota nad 0. Vstup do zápasu jsme neměli moc dobrý a už ve 2. minutě nás domácí střelec Faust zaskočil, když si klidně prošel až do vápna a bez problému zakončil 1:0. To dalo domácím hráčům křídla a chtěli v gólovém tažení pokračovat. Naše hra se po pár m minutách zlepšila a v 6. minutě Chmelík poslal po křídle Kubeše a ten pak poslal pěkný centr před branku. Tam byl připravený Stromecký. ale k překonání domácího gólmana chyběla jen trocha štěstí.  Další minuty zápasu ukázaly, že třetí liga se hraje hodně rychle a tak jsme čelili i několika dalším útokům domácích, ale v naší brance se stál mladíček Král, který několika skvělými zákroky podržel naše mužstvo. Našim hráčům se  také dařilo zakládat velmi pohledné fotbalové akce, jen jim chybělo přesnější, nebo rychlejší zakončení k překonání velmi dobrého gólmana domácích.  Ve 26. minutě opět zaúřadoval Král, když vyrazil nohou prudkou střelu domácího hráče. Z naší strany měl pak gólovou šanci Pekař.

Do druhého poločasu domácí trenéři udělali několik změn v sestavě. Začátek 2. poločasu vyšel lépe domácím a byl to opět domácí střelec Faust, který hned ve 46. minutě vyzrál nad naší obranou a po opakované střele vstřelil druhý gól zápasu 2:0. Naše ofenzíva se začala zlepšovat a v 53. minutě jsme mohli snížit náskok domácích, když po pěkné střele z dálky se míč odrazil od tyče domácí branky. Střelcem byl Broschinský. Pak se také předvedli domácí hráči, kteří trefili horní konstrukci naší branky. Ale náš boj o snížení náskoku domácích pokračoval a v 62. minutě jsme se konečně dočkali, po rychlé a pohledné akci našich hráčů Macha a Kubeše. Kubeš poslal centr před branku a Pekař zakončil střelou pod horní tyč 2:1. A nedlouho poté mohlo přijít i vyrovnání, ale Pekař po podobné akci netrefil branku a míč se snad otřel o horní tyč branky domácích. Pak zase domácí hráč netrefil zblízka naší branku. A když domácí brankář v závěru chytil trestný kop Broschinskému, skóre se nezměnilo a pro nás to znamená první porážku v zimní přípravě. Fotbal se hrál pěkný, rychlý a v osobních soubojích nekompromisní.  Diváků: 20

Naše sestava: Král, Mach, Černý, Hocke, Janů, Broschinský, Kubeš, Chmelík, Devátý,  Pekař, Stromecký

Trenér: Vl. .Jeníček , asistent M. Szabo.