Úvod
Muži A:  FC NOVÝ BOR – FC CHOMUTOV 0:1 (0:1) Tisk E-mail
14. 11. 2016

V sobotu 12. 11. 2016 od 14,00 hod. jsme nastupovali v zápase 14. kola divize B proti sousednímu klubu v tabulce FC Chomutov, který ještě nedávno hrál i třetí ligu.

Naším cílem bylo v tomto utkání naplno bodovat, ale trenérům chybělo několik důležitých hráčů, jako T. Janů, P. Hocke, oba zranění, a k tomu ještě na marodku přibyl Fr. Svoboda. Zápas jsme hráli od počátku hodně aktivně a také jsme si připravili dobrou šanci, ale zůstala však nevyužita. Stromecký se po kolmé přihrávce dostal za obranu, ale krůček mu chyběl k tomu, aby vyhrál souboj. Byly i další šance. Také soupeř se snažil a jeho hráči si připravili několik slušných pozic k zakončení. Při jednom souboji o míč byl nedovoleně atakován hráč hostí Boček a za kritiku rozhodčího uviděl žlutou kartu. Ve 30. minutě se dostali hráči hostí do našeho vápna. Naši hráči se snažili míč dostat do bezpečí, ale došlo k faulu na hostujícího útočníka a rozhodčí Krejsa nařídil pokutový kop pro hosty. Penaltu proměnil Grubiša a hosté se ujali vedení 0:1. Naši hráči se snažili o vyrovnání stavu utkání, ale moc šancí jsme si nevypracovali. Chyběla nám přesnost v zakončení.

Do druhého poločasu přišlo naše první střídání a Stejskal nahradil Sluku. Filip Stejskal začal své působení na hřišti velmi bojovně a bez respektu ke zkušeným hráčům soupeře a svou hrou hodně překvapil své spoluhráče i diváky. V 61. minutě se hráč hostí Boček dopustil faulu na našeho hráče na polovině hřiště a uviděl druhou žlutou kartu, a tak i kartu červenou a nám začala přesilovka. Chomutov se stáhl hodně do obrany. Hráči hostí byli pod naším neustálým tlakem a jen stěží se dostávali na naší polovinu hřiště. Naše snaha byla hodně viditelná, ale málo efektivní. Centry do vápna soupeře likvidovali obránci hostí a míče, které se dostali před branku soupeře, pochytal brankář hostí. Po jednom centru se dostal k hlavičce Devátý, ale jeho pokus skončil jen na horní tyči branky hostí. Většina našich střel mířila nad branku. Gólové parametry měla pouze střela z dálky od Hauera, ale míč se jen otřel o horní tyč branky hostí. V závěru utkání se ještě, při jednom souboji o míč, střetl hlavou s protihráčem Brochinský, ale ať silně otřesen (v jednom okamžiku se jen stěží sbíral s trávníku), zápas i tak dohrál. Honza je velký bojovník a hodně nerad prohrává a žádný souboj nevzdává! Nakonec se nám vyrovnat nepodařilo a vítězství slavil soupeř. Ten díky dnešnímu vítězství získal tři body a vystřídal nás v tabulce na 8. místě. Našemu mužstvu tak v tabulce divize B patří 9. Místo.

góly :  30. Grubiša  z penalty

žl.k.:1:2

č.k.: 0:1   Boček 61. Po druhé ŽK

diváků : 40

rozhodčí: Krejsa Josef

Sestava: Blumentritt D., Mach, Hauer, Černý, Šimoník, Broschinský, Devátý, Kubeš, Sluka (46.Stejskal),  Stromecký,  Pekař,

trenér Vl. Jeníček , asistent: M. Szabó, ved. mužstva: R. Blumentritt

Za týden, v sobotu 19. listopadu 2016, se bude hrát poslední mistrovský zápas 15. kola podzimní části divize B ročníku 2016/2017.

K zápasu budeme cestovat za soupeřem do Souše (u Mostu). Soupeřem je mužstvo z třetí příčky tabulky divize B a to Baník Souš!  Odjezd v 10.30 hod.