Úvod arrow Dorost - U19 arrow RSKM Tanvaldsko - FC NOVÝ BOR 2:2 (1:1)
Dorost - U19:  RSKM Tanvaldsko - FC NOVÝ BOR 2:2 (1:1) Tisk E-mail
19. 03. 2016

První zápas jarní části jsme odehráli na umělé trávě v Desné. Vzhledem k tomu, že neproběhla zimní příprava podle představ (malá tréninková účast) a k návratu M.Spilky a J.Brejchy do Lokomotivy Č.Lípa, měli jsme problém vůbec sestavit mužstvo na odehrání zápasu.

Pro nemoc chyběli Kašubiak a Hochman, pro nemoc v týdnu netrénovali Šimon a Holubec a po zranění začal s tréninkem Vašíček. Proto se tak na poslední chvíli řešil ještě na výpomoc příchod hráčů V.Pluhaře a P.Štrupla ze Žandova.
Zápas jsme začali celkem dobře. Vytvořili si mírnou převahu, avšak se zakončením jsme měli velký problém. Proto nám museli pomoci domácí, kteří si po rohu ve 12.min dali vlastní gól - 0:1. Za tři minuty přidal hlavou druhou branku Štrupl, ovšem rozhodčí nepochopitelně gól neuznal. V tuto chvíli si řada hráčů myslela, že se nemůže nic stát a zbytek poločasu odehráli velmi špatně. Vrcholem bylo vyloučení Jandy ve 34.min po druhé žluté kartě, kdy mužstvo zbytečně oslabil. Ve 40.min jsme vyklidili střed hřiště a nechali rozeběhnutého hráč domácích proniknout do vápna, kde neměl problém se zakončením – 1:1.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem poctivě bránit a podnikat brejky do soupeřovy obrany. Hráči se snažili, bojovali a výsledkem bylo několik rohů, které jsme ovšem i přes výškovou převahu nezužitkovali. Zakončení byl také dál velký problém, neboť jsme neproměnili tři vyložené šance (Engelhart, Holubec, Kluger – tyč). Domácí ohrožovali naši branku sporadicky a když už se dostali na dostřel, poradila si s jejich pokusy naše obrana i s brankářem. Když už běžela poslední minuta a počítali jsme s bodem, přišla standartní situace, kdy po rozehrání a dobré práci Klugera se Štruplem ve vápně domácích, se nejlépe orientoval Ramisch a poslal nás do vedení – 1:2. Po rozehrání jsme ovšem neodvrátili centr domácích do vápna a těm se podařilo vyrovnat – 2:2 !!! Po gólu rozhodčí zápas ukončil.
Hráče mohu pochválit pouze za druhý poločas, který odbojovali a zasloužili si dobrý výsledek. Zároveň mne mrzí, že jsme nedokázali, i když jen v deseti, proměnit vyložené šance a rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Důležitým momentem bylo vyloučení našeho hráče. V deseti nám přeci jeny síly ubývali rychleji.

Góly: vlastní, Ramisch
Rozhodčí: Čuřík, Prinz, Ouředník
Diváků: 20

Sestava: Reitmajer – Vašíček, Fanta, Pluhař, Ramisch –Doubrava (46.Holubec), Janda, Štrupl, Engelhart – Kluger, Šimon
Trenéři: Hynek Vrabec, Dušan Ješeta        Ved.mužstva: LadislavHrubý