SK Tratec Vilémov – FC Nový Bor 2:0 – nedohráno

Na sobotu 12. 6. 2021 byl plánován poslední zápas jarní přípravy 2021. Soupeřem SK Tratec Vilémov. K utkání bylo nominováno 16 hráčů a k zápasu se nastoupilo v 17 hodin. Domácí stadion ve Vilémově byl velmi dobře připravený. Přišlo asi 60 diváků a k nim patřila i skupina z Nového Boru. Domácí mají silné mužstvo a to bylo také silně motivováno. Náš tým se  připravuje na nový ročník 2021-2022. Do příprav nastupuje velká řada mladých hráčů, základ tvoří ti zkušení Broschinský J., Kubeš, Třešňák, Stromecký, Devátý.

Zápas začal velmi zostra. Ve 3. minutě přišel o míč ostrým zákrokem Skočdopole. O pár minut později byl fyzicky u rohového praporku poslán k zemi Verner. V 6. minutě nádhernou střelou z dálky do šibenice (Svoboda neměl nárok) šli domácí do vedení – 1:0. Hned vzápětí po pěkné akci jsme se dostali do šance, ale střela Třešňáka šla nad, nicméně naši se začali prosazovat uprostřed hřiště. Domácí každopádně hodně přitvrdili, jeden faul střídá druhý. Při jednom byl ostře faulován J.Broschinský ml., rozhodčí otálel s rozhodnutím a tak se hrálo dál. Ale stalo se, naši zadáci chybně přihrávali a tím nabídli domácím šanci ke gólu. Využito pro domácí – 2:0.

Zápas pokračuje v nasazeném tempu. Rozhodčí je k některým zákrokům dost povolný.  Mezi 26. a 28. minutou uprostřed hřiště faulován protihráčem domácích Jan Broschinský ml. skluzem na holeň, který končí krvavou tržnou ránou, rozhodčí nic(!) ale jen následné dohadování hráčů. Hra pokračovala a stejný hráč tentokrát stejným způsobem další faul. Rozhodčí to okomentoval  „vždyť jsem to písknul“. Broschinský J. ml. odstupuje ze hry a náš trenér svolává hráče k lavičce. Následuje rozhodnutí zápas ukončit. Tak se stalo! Škoda pro diváky, škoda zápasu. Všichni se na zápas těšili. Je doba postpandemická a není to dobrá doba!

Sestava: Svoboda, Burian, Devátý, Verner, Broschinský L., Skočdopole, Broschinský J.ml., Havlík, Třešňák, Dlouhý, Stromecký, Sochor, Kubeš, Džavík, Holubec, Kalenda, Pokorný

Trenér: Broschinský J.st.

Tým ukončil sezónu, na další se začne připravovat od 15. července.

Výsledky mládeže

Dorost U17 FC Nový Bor : FK Č.Kamenice 9:0
St.žáci U15 FC Nový Bor : VTJ Rapid Liberec 2:14
Ml.žáci „A“ FC Nový Bor : TJ Bukovany 9:5
Ml.žáci „B“ (st.přípravka) FC Nový Bor : Arsenal Č.Lípa 4:8

Mladší žáci „A“ odehráli v neděli turnaj na hřišti LOKO Č.Lípa a obsadili 3. místo (4 výhry, 2 remízy, 2 prohry).

Mladší přípravka prohrála zápas proti Jablonnému.

Muži: FK Junior Děčín : FC Nový Bor 0:2 (0:1)

Nedohraná a fotbalovým svazem ukončená soutěž ročník 2020-21 a následné v jarní části uvolněné sportování dalo trenérům, ale hlavně hráčům, možnost konečně opět hrát fotbal. Naše mužstvo dospělých si dohodlo zápas v Děčíně proti domácímu týmu FK Junior. Od 16.30 se zápas hrál na hřišti bývalého FK Řezuz Děčín. Domácí s omlazeným kádrem doplněným zkušenými hráči – Jan Vorlíček atd.

Od úvodního hvizdu jsme určovali rytmus hry. Domácí kontrovali, ale naše obrana v čele s brankářem Svobodou pracovala spolehlivě. V 17. minutě jsme překonali domácí obranu, ale Stromecký branku přestřelil. Ve 20. minutě za centrovaným míčem do vápna šel Havlík a prosadil se. Míč před brankářem odskočil a Havlík jej poslal hlavou do branky – 0:1. Ve 22. minutě jsme měli šanci přidat další gól. Za faul na Stromeckého se pískala penalta. Kapitán mužstva Broschinský vše co je nutné podcenil a gólman mu střelu chytil. Přesto jsme ještě do poločasu mohli přidat  druhý gól, ale domácí se ubránili. I tak zápas probíhal dramaticky o což se snažili domácí. Ti podnikali jeden útok za druhým, ale neprosadili se.

Do druhého poločasu střídání a z laviček náhradníků šli do boje čerstvé síly. Hra změnila tvář a náš tlak na domácí branku se ještě zvýšil. Zejména když Třešňák poslal několik dlouhých přihrávek křižně na naše číhající útočné hráče. Po jedné takové se prosadil Stromecký, který dal druhý náš gól v zápase – 0:2. Také domácí šli za gólem, ale Svoboda v brance byl jednoznačně proti.

Sestava : Svoboda, Holubec, Broschinský J.ml., Verner, Sochor, Kubeš, Třešňák, Havlík, Burián, Skočdopole, Stromecký

Trenér:  Broschinský Jan st.

Příští týden v sobotu zajiždíme k zápasu do Vilémova, výkop v 17 hod.

U17 – FC Nový Bor : Slovan Liberec „B“ ženy 7:4 (4:1)

V sobotu jsme si sérii přátelských zápasů zpestřili zápasem se ženami Slovanu Liberec. V zápase jsme byli téměr po celou dobu aktivnější, jen v posledních 10-ti minutách jsme již notně polevili a nechali si dát tři góly. V tomto věku už jsou kluci fyzicky silnější a z toho samozřejmě plynula naše převaha. Nicméně holky podaly výborný výkon a zejména brankářka Jana Salacká zneškodnila několik stoprocentních šancí našich útočníků a postarala se o to, že zápas neskončil vyšším rozdílem. Ve středu obrany odehrála celý zápas Lucka Svobodová – provozovatelka kiosku na našem hřišti a nedala našim klukům nic zadarmo. Celý zápas se odehrál ve výborné atmosféře, vydařilo se počasí a na zápas dorazilo 80 diváků.

góly: Majerech 3, Romanovský, Vičan, Král, Kašpar

sestava: Kalenda, Fanta, Seidl, Mach K., Mach V., Kliment, Procházka D., Valeš, Romanovský, Šauer, Funke, Majerech, Kašpar, Král, Procházka J., Vičan

trenér: Štercl David

ved.mužstva: Fanta Karel

U15

Starší žáci ve středu poměřili síly s českolipským Arsenalem a bohužel se jim nepodařilo popasovat s tvrdší hrou a nutno uznat i lepší kvalitu soupeře, zápas skončil debaklem 0:14.

O víkendu se starší žáci zúčastnili turnaje ve Stružnici, okresního kola o pohár Libereckého kraje a s třemi výhrami a jednou porážkou skončili druzí. Do krajského semifinále tak postoupil vítěz turnaje – Arsenal Č.Lípa.

FC Nový Bor : Arsenal Č.Lípa 0:9
FC Nový Bor : Stráž p.R. 3:1
FC Nový Bor : H.Libchava 5:1
FC Nový Bor : LOKO Č.Lípa 7:4

 

Výsledky mládeže

Tento víkend si naše mládežnické týmy opět zahrály přátelské zápasy, mladší přípravka absolvovala turnaj ve Cvikově.

Dorostenci si k měření sil pozvali tým SK Semily, odehráli s nimi velice kvalitní zápas a hlavně předvedli kvalitnější výkon než minulý týden v Děčíně. I přes prohru 2:4 jsme spokojeni hlavně s vzrůstající kvalitou předvedené hry a předpokládáme, že další kvalitní výkon předvedeme v sobotu 5.6. kdy na našem hřišti přivítáme ženy Slovanu Liberec „B“.

Starší žáci odehráli velmi vyrovnaný zápas s Ruprechticemi, který skončil zaslouženou remízou 4:4, která byla spravedlivá pro oba týmy.

Mladší žáci A, B se utkali s týmy českolipské Lokomotivy a oba týmy své zápasy vyhráli. Na obou hřištích jsme měli slabší začátek, ale pak jsme začali střílet góly a zaslouženě zvítězili.

Mladší přípravka odehrála velmi dobře připravený turnaj ve Cvikově, který pořádal OFS Č.Lípa. Na turnaji si připsala 3 vítězství a 2 porážky.

U17 – FC N.Bor : SK Semily 2:4
U15 – FC N.Bor : Ruprechtice 4:4
U13 „A“ – FC N.Bor : LOKO Č.Lípa 9:6
U13 „B“ – FC N.Bor : LOKO Č.Lípa 7:4
Ml.přípravka – LOKO Č.Lípa 7:1, Cvikov B  5:4, Arsenal Č.L. 9:1, Cvikov A 2:6, Žandov 4:5