Muži – TJ Tatran Bílý Kostel n.N. : FC Nový Bor 5:3 (1:2)

2. KOLO POHÁRU FAČR – LKFS

Loňskou zimní přípravu jsme hráli také zmíněný pohár a po prvních váhavých vítězných zápasech jsme se rozehráli k dobrým výkonům a pak jsme to dotáhli až do finále, kde jsme skončili druhým nejlepším mužstvem. Mezitím se naše mužstvo určitým způsobem pozměnilo, přišla řada mladých hráčů a stále se ladí kombinace, mladí i ti starší. Zimní přípravu jsme zahájili v lednu a účast je velice dobrá. K dnešnímu utkání se bohužel z důvodu pracovní povinnosti omluvil L. Devátý, z důvodu zdravotních problémů F. Šimoník a také chyběl Fr. Svoboda. Přesto jsme byli v roli favorita zápasu.

Také nám patřil úvod zápasu. Během úvodních minut jsme si vypracovali herní převahu a na UMT v Hrádku n.N., kde se zápas hrál, jsme měli několik dobrých příležitostí jít do vedení. Také se podařilo v 7. minutě, když po rohovém kopu a pak centru na zadní tyč Džavík dává první gól zápasu – 0:1. I další minuty byla hra pod naší taktovkou. Jenže stačilo zaváhání  při bránění a domácí  B. Kostel vyrovnává na 1:1. V dalších minutách se začala naše hra propadat a opadl i potřebný tlak na domácí branku. Tak zabral soupeř a měl i více ze hry, nicméně do poločasu ještě dáváme gól, zásluhou proměněné penalty Třešňáka a jdeme do vedení 1:2.

Druhý poločas jsme ale nezačali dobře. V brance nastoupil Svoboda M. jenže domácí hned prvním útokem dali gól na 2:2. Kluci hodně chtěli! Bohužel domácí byli jak se říká „na koni“ a svojí klidnou hrou se dopracovali ke vstřelení dalších dvou gólů a i dál měli dobré fotbalové momenty. Ještě nelze opomenout jednu zápasovou skutečnost. Při jednom souboji před brankou B. Kostela se zranil při souboji s Broschinským brankář a domácí poslali do branky jednoho hráče z pole. Ten se v průběhu druhého poločasu stal tak říkajíc hrdinou zápasu. Řadu našich střeleckých pokusů buď chytil nebo vyrazil a udržoval domácím gólový náskok. To vedlo soupeře ke klidné hře a když se jim podařilo ještě přidat pátý gól, věděli, že vítězství je blízko. Nám se podařilo ještě v závěru Třešňákem snížit na 3:5 a mohli jsme ještě víc zdramatizovat zápas další šancí, ale předvedli jsme si sami sobě, že jsme střelecky neplodní a asi nám chybí i herní kázeň a přesnější přihrávky! Trenér ví kde toho je víc ke zlepšení.

Tímto hodně nepovedeným zápasem skončila fotbalová pouť pohárovým tažením.

góly: 15. a 57. Studnička, 46. a 77. Lochman, 60. Janáček (pen.) – 8. Džavík, 44. a 83. Třešňák  (pen.)
sestava: Zelený, Holubec, Broschinský, Kalenda J., Havlík, Kubeš, Třešňák, Džavík,Vaníček, Stejskal, Stromecký
střídali: Svoboda M., Pokorný, Šešina, Král

Trenér: Standa Kouřil
ved. mužstva: Michal Kalenda
Ale to snad ne ..Nic moc ...DobrýParádaSuper ! (4 hlasování, průměrné hodnocení: 40,00%)

Loading...