FC Nový Bor : Spartak Chrastava 3:0 (0:0)

Dnešní zápas 6.kola KP se dá pojmenovat jako derby, což opodstatňuje některé aspekty a to vzdálenost mezi námi a Chrastavou a k tomu také, že jsme oba kluby sestoupily z divizních soutěží. Oba fotbalové tábory také doznaly řadu změn v hráčském kádru. Kdo dnes přišel na fotbal a chtěl vidět první domácí podzimní výhru, mohl také poznat jaký fotbal kluby z divize hrají. Fotbal začal od první minuty naostro. Stromecký poslal centr do vápna soupeře a Částek jen o málo minul branku. Podobně nám oplatil soupeř v 5. minutě. V 7.minutě se to zatřáslo v našem vápně, kde své umění předvedl brankář Král, který zlikvidoval šanci soupeře. V 9.minutě zase naše příležitost po centru Stromeckého,  na zadní tyči se opřel do balónu Kubeš a brankář Chrastavy měl plné ruce práce. Tak to jsme jen málo ohrozili soupeře a tak se skóre ani nemohlo měnit. Další příležitost jsme si vypracovali ve 40. minutě Částkem i to ale zůstalo nevyužito. Ve 43. minutě si soupeř vysloužil žl. kartu za faul na Kramera. Druhý poločas začal jako ten první, jen s tím rozdílem, že první šanci měli hosté. Když jsme udělali vzadu velkou chybu a soupeř málem trestal. Gól nepadl jen díky výbornému zákroku brankáře Krále a pak z prázdné branky vykopl míč Penteleichuk. Vzápětí se podobná situace odehrála před brankou Chrastavy. Po centru míče do vápna obrana zaváhala a toho využil Částek, který předskočil soupeře a hlavou poslal míč na branku. Pro hosty to zachránil brankář Zíka. V těchto okamžicích se začínala rozhodující fáze zápasu. Nám se dařilo držet míč a neustále útočit. V 56. minutě Kubeš předal míč T. Janů a ten pohotově na křídlo Stromeckému. Přišel úprk po křídle na což hosté nestačili reagovat a pak Petr vystřelil po zemi a vedeme – 1:0! Po vstřelené brance jsme ještě víc ovládli hru, ale stále nebylo o výsledku zápasu rozhodnuto. Také  střídáme, na místo Devátého jde na plac Nosek. Tím zvyšujeme tlak na soupeře a přichází další šance. Ale chybí stále ten druhý gól, aby se soupeř zlomil. Asi nejvíc v pernamenci je Částek a také určitě hodně soupeře zlobí. A je to právě on v 68.minutě, kdo si našel dobré místo před brankou a hlavou poslal míč do sítě bezmocnému brankáři – 2:0.Hned potom Částek střídá a na hřiště vybíhá Šimůnek. Ale přitom trenér stále nabádá , nedostaneme góla, hrajeme na nulu. V 70.minutě prošel až na střed vápna Havel a také zakončil. Jeho rána skončila na tyči, bylo to pěkné! A opět soupeř zahrozil a to hodně. Král to v naší brance vyřešil. Pak už se blížil závěr zápasu a to byl čas pro M.Noska. V 86. minutě letí centr do vápna na který první reaguje Nosek a hlavou překonává brankáře Zíku –  3:0. Po rozehrání už na časomíře svítí 90. minuta a rozhodčí Nádeník zápas svojí píšťalkou ukončil. Těžko se vzpomíná, kdy jsme naposledy doma zvítězili v mistrovském zápase, ale dnešní musel diváky uspokojit.

góly: 56. Stromecký, 68. Částek, 86. Nosek

Žl.k: 1:1, č.k.: 0, diváků 120, rozhodčí: Nádeník Zdeněk

Sestava:Král, Devátý(56.Nosek), BroschinskýL., BroschinskýJ., Penteleichuk, Janů , Kubeš, Kramer, Havel, Částek(71.Šimůnek) , Stromecký,

trenér J.Broschinský st.

vedoucí mužstva: R.Blumentritt,

Příští zápas nás čeká 22.9.2018 od 10.3o hod. a jedeme na hřiště silného soupeře ŽBS ŽELEZNÝ BROD !