FK Slavoj VYŠEHRAD-FC NOVÝ BOR-2:0(1:0)

Pro nás se v poslední době situace velice zdramatizovala a dostali jsme se do skupiny mužstev v boji o záchranu a ta skupina je velice rozšířená a platí to pro kluby od 7.místa až po 16.příčku.Proto od dnešního dne platí,že kdo bude mít 37.bodů je zachráněný na druhé straně nemusí stačit k záchraně ani 35.b.Do konce soutěže jsou poslední tři kola.Dvakrát hrajeme doma a poslední zápas na hřišti TJ Litol.Na dnešní zápas nás přijeli posílit nominovaní hráči z Varnsdorfu Vala,Ruszo,Prieložný. Na druhé straně nám i v tomto zápase chyběl ještě nedoléčený L.Demke a také omluvený Semík.V dnešním zápase ještě chyběl Broschinský,kterému vystavila stopku červená karta v minulém zápase na jedno utkání. Domácí hráči začali utkání velice nadšeně a nám nezbývalo se soustředěně bránit.Ve 2.minutě domácí zahrávali rohový kop a těch bylo během prvních dvaceti minut nepočítaných.Přesto jsme domácí hře odolávali.Zejména díky opět výborným zákrokům D.Blumentritta v naší brance.Ve 12.minutě se nám také podařilo dobře rozehranou fotbalovou akci domácích chytit do ofsajdové pasti.Nejvíc zlobil naší obranu domácí hráč Ansuma Musa. Vlastní bratr našeho známého hráče Ali Osumanu.Pak jsme mále domácí zaskočili pohotovou střelou z dálky Třešňáka,který si všiml,že domácí gólman je daleko z branky a skoro z půlky to napálil na domácí branku.Bohužel o několik metrů minul.Pak domácí opět přidali a bombou zabušili na tyč naší branky a pár minut později ještě roztřepali horní konstrukcí naší branky. Ale to ptřebné se jim podařilo ve 37.minutě.Blumentritt nejprve pohotovu střelu vyrazil,ale dobíhající Ansuma skoro z brankové čáry dorazil do sítě 1:0. I když to do této doby vypadalo,že jsme mohli dostat snad šest gólu přišla po bojovnosti našich šance a hodně gólová.Po spolupráci se dostal míč do moci Třešňáka.Ten velice fotbalově obelstil prvního bránícího hráče pak i dalšího,ale i když se následně dostal proti brankáři stačil zakončit.Střela byla tečovaná a do sítě nedoletěla. To byla škoda,určitě by senám do druhého poločasu vyrovnání hodilo. Ve druhém poločase už domácí nebyli tak aktivní a na naší straně ubývala přesnost.To stále více vyhovovalo domácím,kteří udržovali hru na naší polovině a v 75.minutě jsme zahráli rukou ve vápně a byla z toho rozhodčím nařízená penalta.Domácí Mareček jí bezpečně proměnil na 2:0. Jak se později ukázalo bylo to také poslední gól toho zápasu.V našich řadách se od 75.minuty třikrát střídalo.Pollach nahradil Kopeckého,Lebrušku,Bango a ještě přišel na hřiště Dostál. Tak jsme ve dvou zápasech za sebou nedali ani jeden gól a od Úval jsme nezískali ani jeden bod. Proto pro nás budou hodně důležité poslední zápasy a z nich výsledky.Určitě uděláme vše pro zachování divize v Novém Boru pro další ročník a věříme,že nám v tom pomůže i družební FK Varnsdorf a také naši věrní fandové! Proto vás zveme na závěrečné zápasy tohoto ročníku.

góly: 37.Ansuma, 75. Macháček z penalty-
žl.k.: 1:4
diváků: 240
rozhodčí: Kříž J.

Sestava : Blumentritt,Kopecký,Lebruška,Vala,Prieložný,Kubeš,Vicyorien,Stromecký, Ruszo,Třešňák,Kaňkovský, tr.Kubáň,as.Szabo,ved.Blumentritt R.

FK Baumit Jablonec A/B : FC Nový Bor – 3:0(2:0)/5:8(1:5)

Sestava: Janačík, Bret, Kašpar,Brodský,Vojáček, Košťák, Šešina, Vorlík, Stehlík, Pokorný, Kalenda, Tíma.

V prvním zápase s „áčkem“ jsme měli územní převahu a většinu času se hrálo na polovině soupeře. Domácí ale dobře bránili a vykrývali prostor před vlastní brankou. Po získání balónu podnikali velice rychlé a nebezpečné výpady,ze kterých se jim povedlo třikrát skórovat. Naproti tomu naše střely končily mimo branku. Šance Šešiny,Vorlíka a Košťáka končí v náručí soupeřova brankaře a vysunutí Vojáčka také nevyšlo. Gólové parametry tak měla snad jen Bretova křížná střela ze střední vzdálenosti, po které byl gólman již překonán,ale balónu v cestě do sítě zabránila tyč. Soupeř nám udělil lekci z produktivity,když z minima šancí vytěžil doslova maximum.

Ve druhém zápase s „béčkem“ dostáváme rychlý gól a v první minutě prohráváme 1:0. Kluci se tím ale nenechali zaskočit, s aktivní hrou všech hráčů se nám vrátilo i střelecké štěstí. Bret vyrovnává na 1:1 a do vedení 1:2 nás dostává Košťák. Zápas otáčíme a góly přidávají i další hráči, Stehlík 1:3,Šešina 1:4 a Kalenda uzavírá poločas na 1:5 v náš prospěch. Ve druhé půli je hra vyrovnaná,ale kluci oboustranně bojovný zápas kontrolují. Po střelách Šešiny,Stehlíka a Košťáka a čtyřech brankách soupeře zaslouženě vítězíme 5:8.

Branky:
Košťák 2x, Šešina 2x, Stehlík 2x, Bret 1x, Kalenda 1x
Asistence: Košťák 2x, Šešina 2x

Trenér: Bret Petr
Asistent: Kašpar Jan
Vedoucí: Uhlíř Milan

FK SEDMIHORKY – FC NOVÝ BOR – 3:0 (3:0)

Již v 1´musel náš brankář Koldovský likvidovat dělovku vypálenou z dálky na naší bránu. Následovalo několik nebezpečných akcí soupeře, které po čtvrthodině hry výborně hrající hráči Sedmihorek zakončili dvěma slepenými góly. Nejprve v 16´po přihrávce za naší obranu a narážečce na volného hráče před naší bránou a po té v 17´, když jsme sami nejprve zmařili dobrou šanci na vyrovnání, když po přihrávce od Franceho vystřelil na bránu Ramisch, následoval rychlý protiútok zakončený druhým gólem v naší síti. Po těchto gólech jsme se vzpamatovali a hra se z naší strany zlepšila. Vytvořili jsme si několik slibných šancí, avšak bez úspěchu zakončení. Ve 24´vypálil dobrou střelu na bránu Engelhart, ale brankář ji vyrazil na roh. Ve 30´se dostal do velké šance Moravec, ale i jeho střelu vyráží gólman na rohový kop. Po našem tlaku na soupeře však ve 38´chybuje Brejcha, když zbytečně vrací balón z útočné poloviny hřiště na našeho brankáře a poté se dostává míč po odehrání k volnému hráči soupeře a ten po samostatném úniku zvýšil na 3:0. Těsně před koncem prvního poločasu ve 44´ještě Koldovský zmařil svým vyběhnutím z brány a rychlým zásahem tutovku domácích.

Druhý poločas již nepřinesl žádné góly, i když šancí, jak z naší strany, tak ze strany soupeře, bylo několik. Nejvíce nebezpečná situace se naskytla v 58´, když soupeř nastřelil z volného přímého kopu břevno naší brány. Hra našeho mužstva nebyla zase tak špatná, ale je třeba se vyvarovat individuálních chyb, díky kterým nás často potrestá soupeř vstřelením zbytečného gólu. Dále je třeba vyzvednou dobrou hru našeho brankáře Koldovského, který nás svými zákroky mnohdy podržel.


góly: 0
žl.k.: 1/ Molnár
č.k.: 0
Rozhodčí: Horáček, Horák, Vydra
Diváků: 40


Sestava : Koldovský, Vašíček, Janda, Kosorinský Dominik, Molnár, Brejcha, Engelhart, France, Ramisch, Moravec, Tobrman – Čech, Šimon, Fanta

Trenéři : Vrabec Hynek, Ješeta Dušan Vedoucí dr. Kosorinský Tomáš As.trenéra: Hrubý Ladislav

SK Semily – FC NOVÝ BOR 9 : 2 ( 5 : 1 )

Začátek byl ještě jakž takž dobrý, když Malič posunul míč do strany na Šešinu, který pěknou přihrávkou mezi dva hráče připravil palebnou pozici pro Živnéhoa je to 0 : 1. Ještě jednou bohužel je to na téměř celý zbytek zápasu jediná povedená fotbalová akce – škoda. Do půle nás pak soupeř zasypává jedním útokem za druhým a skóre se po 30 minutách zastavuje na hrozivých 5 : 1. Nestíháme vůbec nic – se soupeřem běhat, nejde nám ale vůbec kombinace a nestíháme vůbec bránit a pokrývat hráče Semil před brankou.
Po přestávce se kýžený obrat ve hře nekoná a je to dál z naší strany doslova bída a utrpení. Jen odkopáváme balóny a sem tam nějaký náznak kombinace dopředu, ale jako šafránu. Semily nás dál deptají rychlou kombinací a aktivní hrou s tahem do branky. Několik minut před koncem jen koriguje Skořepa –kterého v brance vystřídal Janačík – dorážkou po střele Šešiny na 8 : 2. Domácí potom přidávají jestě jednu trefu a konečný účet je nelichotivý 9 : 2.

Je zcela normální prohrát – jde však znovu o to jak ? Proč neděláme při utkání základní fotbalové dovednosti a činnosti, které zcela jistě všichni ovládáme. Proč si najednou neumíme přihrát a naběhnout, proč nejsme důrazní na soupeře v osobním souboji, proč ustupujeme před běžícím útočníkem až do branky a hlavně proč neumíme zaskočit jeden za druhého nebo si vypomoci, když na mého spoluhráče jsou v souboji dva protihráči.Hádáním se mezi sebou jen hrajeme do noty jakémukoliv soupeři. A na trénincích by bylo dobré nepodceňovat nabírání kondice, která se u mnoha hráčů začíná čím dál více jevit jako zcela nedostatečná – je to na každém hráči, zda sám od sebe chce či nikoliv !!! Poděkování patří Pepovi Janačíkovi a Matěji Bretovi za přikladnou chuť za nás bojovat !!!

Sestava : Skořepa – Džavík, Živný, Dvořák, Malič, Liška,Šešina, Josef, Engelhart, Janačík, BretBranky : Živný, Skořepa

Trenér : Rudolf Horák, as. tr. : Zdeněk Filinger, ved. dr.: Ladislav Džavík

FC NOVÝ BOR –MOTORLET PRAHA- 0:2(0:1)

V televizi hokej a pro naše barvy nepovedený-prohra!V televizi další fotbal a měl být vrcholem naší ligy Sparta Praha Victoria Plzeň pohár,ale v nevhodný čas,když se hrají v tom čase všechny nižší soutěže a snad jen utěšení pro fandy Sparty,že vyhráli pohár. Naše mužstvo se dnes sešlo v širokém kádru.Chyběl jen L.Demke,který si dovezl zranění z Českého Brodu.Varnsdorf nás doplnil čtyřmi hráči a tak jsme měli na lavičce připraveno sedm hráčů.O motorletu se v zákulisí fotbalu říká,že má nejnebezpečnější útok.Mužstvo vede jako trenér M.Frýdek st.Zápas jsme začali směle a snažili se útočit.Také jsme si začali stále výrazněji získávat herní převahu,která přinesla i několik rohových kopů.Hosté ovšem ukázali víc jak nebezpečný útok kompaktní obranu.Na tu dorážel z naší strany nejvíc agilní Halbich.V 16.minutě jsme zahrávali standartní situaci a do souboje s hostující obranou se vydal i M.Kouřil (Varnsdorf –202 cm).Přitom jsme tak trochu zapomněli na zajištění protiútoku.Soupeř naše nebezpečí přežil a hned vystřelili s míčem k naší brance.Také to dotáhli do zakončení a prohráváme gólem Stříbrského 0:1.Tím pro nás začal boj o vyrovnání a i dál jsme měli herní převahu a hosté opět ve velkém počtu hráčů brání své vedení v zápase.Ve 34.minutě jsme už,už viděli vyrovnání,když Halbich se zbavil obránce a lobem přehodil i brankáře,ale míči chyběla vetší prudkost,aby skončil v brance.Ten se stal kořistí dobíhajícího dalšího hráče,který to uklidil do bezpečí.Ve 35.minutě pak střílí Lebruška na branku,ale tu netrefil.Další příležitost k vyrovnání jsme měli ve 43.minutě.Bohužel jen měli. Naše positivní hra pokračovala i ve druhém poločase a z viditelné převahy jsme očekávali i vyrovnání.To se zadrhlo v 52.minutě.Broschinský při obrané činnosti měl míč pod kontrolou a měl možnosti to několika směry rozhodnout.Ale všechno podcenil a v rohodujím okamžiku o míč přišel.Pak začal svádět boj,který skončil až v našem vápně,kde jej zcela prohrál a zakončil faulem.Rozhodčí to ocenil červenou kartou a nařízenou penaltou.Soupeř jí Podzemským proměnil na 0:2 a pro nás další boj
už byl jen v deseti. I to jsme zvládli a hosté někdy i v jedenácti stáli ve vlastním vápně.Naše převaha byla hodně znatelná a také jsme měli o několik šancí,které,ale v gól tak potřebný a toužený ne přeměnili.Jednu takovou měli dnes nejlepší hráč na hřišti Kubeš, Střela z trestného kopu Kaňkovského hodně překvapila brankáře,ale už tam nebyl nikdo na dorážku. V 75.minutě vyslali trenéři do boje ještě Třešňáka,který vystřídal Vicioriena. I tato změna nám k vyrovnání nepomohla. Nakonec i trenér hostí M.Frýdek uznal,že jsme byli viditelně lepším mužstvem,ale oni to ubránili.

{mosimage} {mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}

góly: – 16. 0:1 Stříbrský, 53. Podzemský z penalty
ž.k.: 3 : 3
č.k.: 1:0 – Broschinský
diváků 96
rozhodčí: Baum Tomáš


Sestava : Blumentritt,Polanský,Kouřil,Kaňkovský,Broschinský,Kubeš,Lebruška,
Stromecký,Viorien Dejede,Šťastný,Halbich,-Třešňák, tr.Kubáň,as.Szabo, ved.Obrovský J.ml.

Příští týden v sobotu jedme na dopolední zápas,který se hraje v 10.15 na Vyšehradě!

FC Nový Bor : SK Mnich. Hradiště A/B – 4:9(3:5)/16:0(6:0)

Sestava: Janačík, Bret, Kašpar,Brodský,Vojáček, Košťák, Uhlíř, Šešina, Vorlík, Stehlík, Pokorný, Kalenda, Tíma.

V prvním zápase s „béčkem“ jsme byli od začátku jasně lepším týmem. Kluci hráli s přehledem a soupeře k ničemu vážnějšímu nepouštěli. Po šesti našich gólech vyhráváme poločas 6:0. Ve druhé půli jsme pokračovali v naší nátlakové hře. Hrálo se v podstatě jen na polovině soupeře,který již nestačil pokrývat naše hráče. Po pěkných akcích kluci nastříleli dalších deset branek a s celkovým skóre 16:0 zvítězili.
{mosimage}{mosimage}{mosimage}
Ve druhém zápase s „áčkem“ proti nám nastoupil o poznání kvalitnější soupeř. Hra byla vyrovnaná a přelévala se z jedné strany na druhou jako skóre,které se na konci poločasu zastavilo na stavu 3:5 pro hosty. Na začátku druhého poločasu jsme snížili na rozdíl jediné branky a hráli o vyrovnání. Neproměněním několika slibných gólových příležitostí před zaplněnou tribunou se s přibývajícími minutami vkrádala na naše kopačky nervozita. Kluci, ve snaze o vyrovnání, udělali několik zbytečných chyb v rozehrávce,které soupeř potrestal dalšími brankami. Závěr utkání jsme nezvládli a hosté tak 4:9 vítězí.

Branky: Košťák 5x, Šešina 5x, Bret 3x, Tíma 2x,Uhlíř 2x,Vojáček 1x,Pokorný 1x,Janačík 1x
Asistence: Košťák 5x, Bret 3x, Uhlíř 2x, Šešina 1x, Pokorný 1x, Tíma 1x, Janačík 1x

Poděkovat musíme všem našim hráčům, klukům z „Loko“ a soupeři za předvedené výkony. Dále pak všem přihlížejícím divákům,panu správci a pí správcové,panu rozhodčímu a panu Engelhartovi.
{mosimage}{mosimage}{mosimage}
Zvláštní poděkování patří roztleskávačkám a jejich učitelkám ze ZŠ U Lesa,které přišly kluky podpořit. Jejich vystoupení pod vedením pí Babákové bylo příjemným zpestřením fotbalových zápasů.

Trenér: Bret Petr
Asistent: Kašpar Jan
Vedoucí: Uhlíř Milan