Zejména,když už je rozhodnutý počet.Všechno se odvíjí od sestupujících z národní ligy,kde padají dva české kluby FK Bohemians a Vltavín oba z Prahy.Jmenované kluby tím určily 4 setupující z ČFL a dál pak 11 z divizí.Když jsou 3 divizní skupiny tak dolů musí z jedné 3 kluby a z dalších dvou po 4 sestupujících.Takováto situace padla i na náš klub neboť jsme v řadě nevyhráli 6 zápasů a každou porážkou jsme se propadali až do skupiny klubů ohrožených sestupem.Před tímto zápasem dokonce až na 13.místo v tabulce se 33 b. a předstihl nás i Litol,který v týdnu vyhrál na domácím hřišti odložené utkání s Vyšehradem 4:2 a s 34 b. se tak dostal na 12.místo v tabulce.V týdnu skončila národní liga a k nám vysílající klub FK Varnsdorf a to je důležité skončil na 4.místě se rozhodl pomoci. Pomoc vyzněla v tom,že k dnešnímu utkání bylo nominováno 6 hráčů širšího kádru.Také soupeř byl vyzbrojen výbornými hráči.Za horkého podvečerního počasí přivedl na hřiště oba celky rozhodčí Kazda J. A hned se začalo ve velkém tempu.První vážnější útok patřil hostím,kteří,ale s trestným kopem nenaložili efektivně.Naše odpověď byla vážnější a hned bylo rušno před brankou Aritmy.Naši hráči začali zvyšovat tempo a také přibývalo závarů před brankou soupeře.V 5.minutě kombinace Kaňkovský,Broschinský vyburcovala i diváky k hlasitému fandění a to podpořilo i útok přenesený z pravé strany na levou,kde si výborně porozuměl s míčem R.Mach a ještě lépe jeho noha kopačka,která vyslala přízemní střelu na vzdálenější kout branky a vedeme 1:0. V 9.minutě první střídání a to na straně Aritmy.Pro zdravotní potíže opouští hrací plochu Bierhanzl. V 15.minutě jsme hodně sahali po druhé brance,když Cana polovysokou střelu na branku,ale bohužel dopravit míč do sítě se nikomu nepodařilo.Ve 20.minutě bylo opět vidět akci,která si přála skončit gólem a to když se o to postaral střelec první branky a dnes výborně hrající Lebruška.Míč skončil těsně vedle branky.
{mosimage}
{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}
Taky soupeř bojoval a hrál výborně a z každého jeho útoku bylo před naší brankou nebezpečno.Taky jsme už během prvního poločasu zahrávali řadu rohových kopů a i překvapivě výborně.Zejména to vymýšleli hráči z Varnsdorfu ke kterým se přidávali Kubeš a Broschinským.Proto musíme říct jen škoda,že se ne ujmula některá střela,která mířila mezi tyče,ale musíme vyzdvihnout výborného brankáře Aritmy,který často doslova čeroval.Rozhodčí také během prvního poločasu jednou přerušil zápas na občerstvení hráčů (vedro).Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn a jak stále připomínal nový trenér Vl.Jeníček nesmíme polevit musíme být pozorní při bránění a k tomu nás varovalo jen jedno brankové vedení.Někdo si mohl myslet,že soupeř postupem času ochabne,ale opak byl pravdou.Dobře bránil a také jeho útočná aktivita nepřestávala.Hned v 47.minutě měli velkou šanci k vyrovnání,ale míč šel do boční sítě.Také v 50.minutě prudkou střelu likviduje náš brankář.V 52.minutě Cana to proháčkoval vápnem,ale dát gól se mu nepodařilo soupeř střelu vyrazil. V 60.minutě přišel na hřiště Jakubovský a hned měl výbornou akci,ale opět to soupeř uhlídal.V 66.minutě jsme obranu soupeře přelstili přihrávkou za její záda a také náběhem rychlého hráče,kterého poslal k zemi gólman a nedovoleně! Rozhodčí ihned jasně ukázal na penaltu a brankáři žl.kartu.Míč si vzal Kaňkovský a taky jednoznačně a promyšleně poslal míč prudkou střelou do horního růžku a vedeme 2:0!!!! Pak začala střídání a to na obou stranách.Za hosty přišel na hřiště Obusanya hráč černé pleti,který hned v první akci se dostal za naší obranu i vystřelil podle našeho brankáře,ale taky vedle naší branky.To se nám oddychlo.V 74.minutě vystřídal Kaňkovského P.Stromecký a krátce poté měli hosté brankovou příležitost,ale nic z toho.V 81.minutě už to bylo horší.Po rohovém kopu proletěl míč naším vápnem až na zadní tyč a tam jsme si nepohlídali hbitého Pánka,který dá se říct nadvakrát dopravil míč do naší sítě 2:1!To oživilo hru Aritmy a začali nás zlobit.Trenéři proto naše hráče přeskupili a v 89.minutě přišlo další naše střídání Třešňák nahradil Canu. Hned poté si Třešňák počínal výborně v souboji na půlce a podařilo se nám hru přenést před branku hostí a tam zbytek času i zápasu dohrát. Získali jsme tři body na celkový 36 b.A to bylo hodně důležité utkání,ale všechno ještě zažehnáno není. Ale důležité je poděkovat fandům a fynynkám a k tomu i hráčům I hosté přispěli k dobrému fotbalu.K poslednímu zápasu jedem za týden v sobotu na Litol!!!
góly: 6. Mach, 65.Kaňkovský z penalty, – 81.Pánekpenalty
ž.k.: 1:2
0diváků: 215 rozhodčí:Kazda Ja
Sestava: Blumentritt,Demke,Kouřil,Jurča,Broschinský,Mach,Lebruška,Zieris,Cana,Kubeš,Kaňkovský- střídali: Jakubovský,Stromecký,Třešňák,
trenér Jeníček, as.Szabo, ved.mužstva Blumentritt R. manažer Obrovský J.
Odjezd na Litol v sobotu 14.6.2014 ve 14.3o
{mosimage}{mosimage}{mosimage}{mosimage}
