Muži – FC Nový Bor : FK Jílové 3:2 (1:1)

   Ve fotbalovém poháru LKFS jsme tento víkend měli volný termín a proto si vedení mužstva zajistilo přátelský zápas s FK Jílové (Ústecký kraj).  Mužstvo hraje krajský přebor a po podzimní části si na tom stojí podobně jako naše barvy v LKFS – spodní část tabulky. V našem mužstvu dnes chyběli – Kubeš, Majerech, Šešina J.

Utkání jsme začali velmi opatrně a v obraně pozorně. S časem zápasu jsme začali lépe kombinovat a dostávat se s míčem před vápno soupeře. Tady nám chybělo rychlejší rozhodování při pokusu o střelbu. V 9.minutě jsme měli výhodu přímého kopu, ten zahrával Třešňák a do hlavičkového souboje s brankářem hostí šel Broschinský  a jeho hlavička skončila v síti hostí – 1:0. Pak jsme hru uklidnili a chtěli hrát na více přihrávek. Jenže ve 37.minutě přišla chyba. Hráči hostí se na naše obránce vysunuli a už jsme se z toho nedostali, naopak jsme si vstřelili vlastní gól – 1:1.

Do druhého poločasu se střídalo. Pro naše  mužstvo začala druhá část trochu nešťastně, Jílové začalo napadat naší obranu a vyšlo jim to. Získali míč, pohotový přechod do vápna a střela na zadní tyč – 1:2. Fotbalová chuť jim zůstala a na naší bránu se hrnul jeden útok za druhým. Blažek měl plné ruce i nohy práce. To netrvalo dlouho, naše řady se organizovaly a v 53.minutě bylo opět srovnáno a postaral se o to vlastní akcí Pokorný. S míčem u nohy prošel z naší poloviny až do vápna soupeře  a přesnou střelou po zemi kolem nohy brankáře srovnal stav na 2:2. V dalším čase zápasu jsme získali trochu navrch, ale neproměnili jsme několik gólových příležitostí které měli na kopačkách Džavík, Král a další. Na druhé straně pracoval pozorně brankář Blažek, jednou při něm stálo i štěstí v podobě levé tyče. V 60.minutě jsme si zahráli ten správný fotbal. Z naší poloviny prošli kluci až před vápno .Centr z pravé strany před branku našel Třešňáka a ten bombou o tyč dal na 3:2, což byl také konečný výsledek zápasu.

góly domácích: Broschinský, Pokorný, Třešňák

Sestava: Blažek, Kalenda J., Babic, Pokorný, Šešina M., Džavík, Havlík, Třešňák, Broschinský, Král, Faouzi, Hadrbolec

trenér: Kouřil Standa

ved.mužstva: Kalenda Michal

Příští sobotu 2.3. hrajeme poslední pohárový zápas a od 11 hod. přivítáme LOKO Česká Lípa.

Muži – FC Nový Bor : TJ Dynamo Lindava 2:1 (1:0)

góly: 28. Třešňák (pen.), 70. Havlík – 72. Kašubiak

ž.k.: 3:0, č.k.: 53. Studnička (Lindava). diváků: 64, rozhodčí: Adam Václav

sestava: Blažek (63. Pánek), Pokorný, Majerech, Třešňák, Kalenda J. (46. Hadrbolec), Havlík, Džavík, Babic, Šešina M. (46. Šešina J.), Král (63. Faouzi), Broschinský

trenér: Kouřil Standa

ved.mužstva: Kalenda Michal

U9 – Turnaj Česká Lípa – 1. místo

V neděli jsme se s mladší přípravkou zúčastnili turnaje v České Lípě pořádaný českolipskou Lokomotivou. Turnaj jsme rozehráli trochu vlažně a první dva zápasy jsme remizovali, ale pak už se nám dařilo lépe a ostatní zápasy jsme vyhráli. Nicméně jako jediný tým na turnaji jsme nepoznali hořkost porážky a zcela zaslouženě jsme si odvezli zlaté medaile a pohár za první místo. Navíc náš gólman David Černý byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje, ale výborný výkon podal i druhý brankář Ondra Kunst.

góly: Holeček 5, Houdek 5, Jíra 5, Černý 3, Svoboda Jakub 3, Sitora 2, Svoboda Jan 1

sestava: Černý, Kunst, Svoboda Jakub, Svoboda Jan, Houdek, Holeček, Sitora, Paprskář, Jíra

trenér: Štercl David

FC N.Bor : LOKO Č.Lípa 1:1
FC N.Bor : Rovensko p.Tr. 3:3
FC N.Bor : Frýdlant 5:2
FC N.Bor : Cvikov 12:0
FC N.Bor : Mimoň 3:1

Muži – FC Nový Bor : TJ Doksy 7:0 (4:0)

Minulý víkend se rozběhla soutěž Pohár FAČR- LKFS, pro nás skupina C, kde s námi ve skupině hrají účastníci mistrovských soutěží v rámci kraje od  I.B třídy po krajský přebor – Lindava, Arsenal Č.Lípa „B“, Loko Č.Lípa  a náš dnešní soupeř  TJ Doksy. Tento soupeř minulý zápas s Lindavou prohrál 0:5. Nám se  minulý zápas taky nepovedl, když jsme hráli staticky, bez pohybu, bez rozumu a nevím co ještě uvést. Dnešní základní sestava byla „na jiných nohách“ i s jinou aktivitou.

Od počátku jsme zrychlili pohyb s míčem i bez míče. Kluci včas přistupovali k soupeři, získávali míče a hodně se hrálo dopředu. První střela na branku patřila soupeři, ale vedle. Ve 12.minutě přišla povedená rychlá akce na jejímž konci byl Majerech a vedeme střelou po zemi 1:0. Ve 22.minutě se opět mění skóre a střelcem opět Majerech2:0. Pak přišla pětiminutovka, kdy se bojovalo o střed hřiště i o změnu skóre. Doksy mohly dát gól, ale zastavil je ofsajd. Pár tvrdých soubojů, přerušení, ale opět máme navrch. Ve 25.minutě se prosadil velmi aktivní Havlík3:0. Herní převaha z naší strany se potvrdila ještě  ve 34.minutě a trefil se přesně Král4:0. V závěru poločasu se hodně hra zklidnila a do té se přenesla i nepřesnost.

Druhý poločas jsme vystřídali, přišli hráči z lavičky. Mezi nimi fotbalová stálice J.Broschinský a byl to on, kdo se v souboji ve vápně soupeře první dostal k odraženému míči a nekompromisní střelou zvýšil naše vedení na 5:0. Pak jsme vedení zvýšili na 6:0, když si soupeř dal vlastní gól. Náš střelecký účet ztvrdil Džavík na 7:0.  Z výsledku tohoto zápasu nedělejme velkou slávu, ale určitě potěšila aktivita, pohyb hráčů i fyzická kondice, ale trenér určitě bude vědět na čem ještě zapracovat.

góly: 11. a 21. Majerech, 24. Havlík, 33. Král, 49. Broschinský, 56. vlastní, 66. Džavík

ž.k.: 1:0, diváků: 30, rozhodčí: Vrabec Hynek

sestava: Blažek, Pokorný, Kubeš (46. Broschinský), Třešňák (60. Hadrbolec), Kalenda J. (60. Faouzi), Havlík, Džavík, Babic, Majerech (46. Horčička), Šešina J. (Šešina M.), Král

trenér: Kouřil Standa

ved.mužstva: Kalenda Michal

Příští víkend v sobotu 17.února 2024 od  11 hod. pokračuje Pohár  dalším zápasem a hostíme TJ Dynamo LINDAVA – účastník I.B třídy.

Muži – Arsenal Č.Lípa B : FC Nový Bor 4:1 (3:0)

Neděle 4.února 2024 – Česká Lípa.

LKFS připravil pro kluby možnou organizovanou zimní přípravu v podobě předkol  MOL-Cup poháru ve skupinách! Hrát se může i na UMT v Novém Boru. První náš zápas byl naplánován na neděli 4.února 2024 v 11:00 hod. na hřišti Arsenalu Česká Lípa a soupeřem bylo domácí béčko Arsenalu.

Dne 22.ledna 2024 zahájili hráči Nového Boru zimní příprava v domácím  prostředí. Od 26. do 28.ledna absolvovalo mužstvo soustředění v areálu školy v Zákupech. Tělesná prověrka měla pozitivní náhled a byla určitě potřebná, účast hráčů také dobrá. Od pondělí 29. ledna již probíhá tréninková příprava na domácím  hřišti v Novém |Boru. V neděli 4.února  pohárový zápas a v tom jsme neuspěli. K zápasu bylo nominováno 17 hráčů a všichni dostali příležitost v zápase nastoupit. Prostě všichni, kteří trénují. Kádr mužstva zatím prochází zkouškami. V průběhu podzimní části  soutěže odešel brankář Zelený na studia do Brna a následně přestoupil do Rakouska, kde bude hrát v některé z nižších soutěží. Dále hledáme druhého brankáře, jelikož brankář Haluška je na delší dobu zraněný.V hledáčku hráčů do pole došlo k dohodě mezi kluby FC Polevsko a naším klubem o přestupu Michala Třešňáka a pokračovat bude i J.Liška. Jednání se rozšiřuje i jinými směry. Hlavně to všechno závisí na současném celém kádru a vedení mužstva.

Jak probíhal zápas?  Již v 8.minutě se trefil domácí kanonýr K.Kaňkovský – 1:0. Naše hrubka v obraně, když jsme nedokázali dostat míč mimo branku. Druhý gól jsme domácím opět nabídli, když výkop míče k půlce zachytil opět Kaňkovský a střelou z dálky nedal našemu brankáři šanci – 2:0. Třetí trefa domácích padla opět po našem  špatném  bránění z kopačky domácího Kříže. Poločas 3:0 pro domácí! Docela špatné, ale trenér dal herní šanci i hráčům, kteří obvykle nastupují až v průběhu zápasu.

Do druhého poločasu došlo ke změnám a na hřiště přišla řada čerstvých hráčů z lavičky. Poměrně rázně se změnila hra, kluci si začali vytvářet šance a nebylo jich málo, jen nepadaly góly. To se podařilo v 61.minutě, když se prosadil Havlík – 3:1. Je pravdou, že i šance byly na straně Arsenalu, ale náš tým podržel gólman Blažek. I tak poslední střelecké slovo měl domácí,  Kaňkovský – 4:1, když na jeho střelu po zemi Blažek nedosáhl a míč skončil vedle tyče v síti!

Poučení si jistě berou z tohoto zápasu všichni a nápravu mohou předvést v dalším zápase – sobota 10.2. od 11 hodin. FCNB : DOKSY, hřiště N.Bor.

góly: 8., 24. a 90. Kaňkovský, 22. Kříž – 61. Havlík

ž.k.: 0:1, diváků: 51, rozhodčí: Kořínek Lukáš

sestava: Blažek, Hadrbolec (46. Pokorný), Kubeš (46. Šešina J.), Třešňák, Kalenda J. (46. Majerech), Havlík, Džavík (74. Šešina M.), Babic, Faouzi Methnani (46. Král), Štěrba, Broschinský

trenér: Kouřil Standa

ved.mužstva: Kalenda Michal

JARO 2024

Vážení sportovní přátelé,

v současné době začínají naše týmy zimní přípravu a budou se snažit co nejlépe připravit na jarní část sezóny. Plán přípravných zápasů všech týmů uvidíte vždy v sekci „Týdenní plán“. Mužstvo mužů odehraje během zimy skupinovou fázi poháru LKFS a v případě úspěchu ještě osmifinále, případně čtvrtfinále. Rozpis přípravných zápasů níže. Mistrovské zápasy mužů začnou v sobotu 23. března a na přelomu března a dubna rozehrají jarní sezónu naše mládežnické týmy.

Tak doufáme, že nás přijdete podpořit a my vás potěšíme našimi výkony!

ne 4.2. 11:00 Arsenal Č.Lípa „B“ : FC N.Bor pohár LKFS hř. Arsenal
so 10.2. 11:00 FC N.Bor : Doksy pohár LKFS hř. N.Bor
so 17.2. 11:00 FC N.Bor : Lindava pohár LKFS hř. N.Bor
so 24.2. 11:00 FC N.Bor : Jílové přípravný zápas hř. N.Bor
so 2.3. 11:00 FC N.Bor : LOKO Č.Lípa pohár LKFS hř. N.Bor

 

PF 2024

VÁŽENÍ SPORTOVNÍ PŘÁTELÉ,
PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A ÚSPĚŠNÝ VSTUP DO NOVÉHO ROKU.
FC Nový Bor