Miroslav Borský vzpomíná, 38. část

V minulém a předminulém pokračování  jsme  si  připomněli úspěšnou  činnost  obou mužstev dospělých a zejména  postup dorostu do Krajského  přeboru.

Týkalo  se druhé  části  soutěžního  ročníku 1978-79  –  tedy jarní části  1979.
                          Zbývají  ještě mládežnická družstva.
    B-dorost  převzal  po  trenérovi  Antonínu Davídkovi /pracovní  důvody/ Václav Janatka /bývalý brankář A-mužstva/ a vedoucí Josef Zajpt  st. V Okresní  soutěži, ve které startovalo šest družstev, si vedl  úspěšně a  obsadil  druhé místo o bod  zpět  za Žandovem.  Nejlepší  střeleckou mušku měli  Kazan a Král.
A-žáci /trenér Jan Král, vedoucí Jaroslav Havlas/ hrál na  jaře  1979 Krajský  přebor skupina B  s  pěti  družstvy, ve  kterém skončili  na druhém místě  za Vagónkou Česká Lípa,   se kterou prohráli  0  :   5,  ale  hned na  to  rozdrtili  ve  Cvikově  domácí 6   :   0 brankami Kuběje 3,  Rožně, Stromeckého a Macury. V Krásné Lípě vyhráli 3 : 0 a v Rumburku 1:0. Pak však  přišel  debakl  opět  s Vagónkou Česká Lípa 0  :  7. Celkem na jaře vyhráli  čtyřikrát,   dvakrát  remizovali  a dvakrát prohráli /s Českou Lípou/.V Severočeském poháru byli  vyřazeni až Vagónkou Česká Lípa a  se stejným soupeřem prohráli na turnaji  v Doksech ve finále  1   :  2. V březnu v Praze nastoupili  proti B-žákům Sparty,   se kterými  se  rozešli  smírně  1   :  1.
B-žáci /trenér Kamil Gregor,  vedoucí Václav Martan/,  kteří ztráceli v  Okresní  soutěži  po podzimu 1978 na Svor  čtyři  body,   tuto  ztrátu nejenže  dohnali  /soupeře  porazili  i  na  jeho hřišti/,   ale  ještě  se vzdálili  o  dva body.   Obsadili  první místo  s  vynikajícím  poměrem branek 117   :  76  a postoupili  do Okresního  přeboru.  Největšího  vítězství dosáhli  proti  čtvrtým Zákupům,   které  porazili  7:0.
Mladší  Žáci  C  jako  přípravka dopadli  v Okresní  soutěži  v hodnocení  soutěžního  ročníku l978-79  ze  všech družstev oddílu kopané  v fotbalovém Boru nejhůře.   Skupinu tvořila  pouze  čtyři  družstva /Kamenický Šenov na  jaře vystoupil/ a Stanislav Palík, který  je  vedl,  měl  ztíženou úlohu tím,   že soupeři  nerespektovali  věkovou hranici  a  nastupovali  se  žáky v průměru a  jeden až dva roky staršími. Proto  skončili  s velkým  odstupem  za vítězným Hamrem na Jezeře  a Bukovany.  Přestože Kamenický Šenov na jaře do  bojů  vůbec nezasáhl,   stačilo mu šest  bodů  z podzimu,   aby se umístil o  jeden  bod před naším družstvem,  které  z  18 zápasů  jen  jednou vyhrálo a  třikrát hrálo nerozhodně.