Muži – FC Nový Bor : SK VTJ Rapid Liberec 5:2 (3:0)

Jarní část KP LKFS je plném nasazení a není ani nouze o překvapivé výsledky. Naše žádné překvapivé moc nejsou, spíše opačné. Je pravdou, že jsme sahali po některých potřebných bodech, ale bohužel nám nevyšli koncovky zápasů. Dnes jsme na našem stadionu přívítali nováčka soutěže SK VTJ Rapid Liberec. Tak jak je  naše postavení v tabulce velmi nelichotivé, ale soupeř je na tom ještě o příčku hůře. Na podzim jsme na jeho hřišti sahali po vítězství, ale v posledních vteřinách zápasu jsme o to přišli a zápas skončil remízou 3:3. Dnešnímu zápasu předcházela páteční příprava a navíc jsme dnes byli připraveni v plné síle. K zápasu přijel i J.Liška a trenér také změnil postavení pro Ondru Zahustela.

Náš vstup do zápasu byl opět impozantní (ale to se nám podařilo i v jiných utkáních). Kubeš obral hosty o míč před vápnem, přišla výborná časovaná přihrávka do vápna, tam byl pohotový Třešňák a z jeho kopačky byl míč v síti – 1:0!  Třešňák byl jak a když Třešňák chtěl pokračovat ve hře byl podražen – penalta, kterou sám faulovaný proměnil – 2:0! Úvod byl nádherný, ale často rychlé vedení  bývá i zrádné! V následujícím čase jsme trochu ubrali a hra se vyrovnala. Zkušenost však říká 2:0 je málo, stačí jedna chybička a vše se může změnit. Podařilo se to v náš prospěch, když ve 35.minutě Havlík dostal v prostoru rohového praporku míč a svým uměním prošel po lajně do vápna. Výbornou přihrávkou našel na vápně Zahustela, ten zase svými fotbalovými znalostmi poslal míč přesnou střelou k tyči míč do sítě – 3:0. První poločas máme za sebou a s ním i uklidnění!

Do druhého poločasu nastupujeme beze změn, chceme držet míč, ale v 50.minutě první chyba, když před vápnem ztrácíme míč. Soupeř hned kličkuje do vápna a střelou po zemi  mezi nohy prostřelil brankáře Halušku – 3:1! Snad se nic neděje? Ale děje, hned po další nepozornosti nebo podcenění situace soupeř  snižuje na kritický stav 3:2. Řadu dalších minut se hledáme! Až přišla 65.minuta. Kluci zabojovali a chtěli do vápna soupeře. Jenže se míč odrazil na Ondru Zahustela, který se vlastně dnes poprvé představil domácím fanouškům, sám si hlavou předehrál míč a šel za ním až do vápna, kde chráněn spoluhráči dal dnes druhý gól a naší hru uklidnil – 4:2! Do konce zápasu stále bylo ještě dost času a tak se na hřišti bojovalo z jedné strany na druhou. Diváci vycítili, že ještě není dobojováno. Proto byly nebezpečné situace před brankou na obou stranách. Také se střídalo a hra se oživila, na naší straně postupně  Pokorný střídá Krále, Třešňáka – J.Šešina a Majerech – Džavíka. V 78.minutě jsme vytvořili ve vápně Rapidu velký závar. Míč se nakonec odrazil před pohotového Broschinského, který prudkou střelou vstřelil náš pátý úspěch  – 5:2! V závěru ještě jedno střídání, když  Kubeše vystřídal Šešina M. Hlavní rozhodčí p.Blažek prodloužil čas zápasu o dvě minuty a poté už jsme mohli slavit! Naši hráči s i pak užili děkovačku diváků, kterých bylo na dnešním zápase kolem 100!

góly: 3. a 8. (pen.) Třešňák, 35. a 65. Zahustel, 78. Broschinský

ž.k.: 2:4, diváků: 80, rozhodčí: Blažek Jan

sestava: Haluška, Liška, Kubeš (87. Šešina M.),Král (62. Pokorný), Třešňák (Šešina J.), Zahustel, Kalenda J., Havlík, Džavík (72. Majerech), Broschinský, Babic

trenér: Kouřil Standa

ved.mužstva: Kalenda Michal

Příští týden nás čeká derby ve Skalici! Neděle 5.5. od 10:30 hodin.