Muži – Jiskra Višňová : FC Nový Bor 3:1 (2:0)

Několik dní před víkendem a vlastně i před mistrovskými boji KP nebylo vlídné počasí, pršelo, bylo chladno a tím také podmáčené hrací plochy. Tím i dilema, hrát nebo zápas přeložit na jiný termín. Tak jsme čekali jak bude ve Višňové. Hřiště podmáčené, ale ke hře schopné. Lépe začali domácí a ve 3. minutě prověřili připravenost našeho brankáře, ten míč po střele bezpečně kryl. V 5. minutě se pokusil o střelu Michálek, ale nebyla nebezpečná. V 10. minutě domácí blokovali střelecký pokus Štěrby. Hrál se vyrovnaný fotbal až do 22. minuty. Domácí zaútočili a míč prošel křižně směrem k rohovému praporku, tam jej převzal Michálek, nacentroval míč před naší branku, tam se zkušeně hlavou prosadil Mazánek a prohráváme 1:0. To jsme věděli, že vyrovnat nebude jednoduché. Kluci se nažili a dokonce přišla i naše slibná akce. Štěrba se po levé straně protáhl až do vápna a centroval míč před branku. Domácí brankář jen rukou změnil směr míče, ale obránci mu pomohli naší slibnou věc zmařit. Blížil se závěr poločasu, když domácí výbornou kombinací (i patičkou) zmátli naše hráče a volný střelec prvního gólu Mazánek se trefil na 2:0. Tak bylo stanoveno skóre prvního poločasu.

Do druhého poločasu z důvodu zranění odstoupil Štěrba a na jeho místo přišel Kalenda J.. Ten mimo jiné dnes slavil 20. narozeniny – gratulujeme! Víc jsme se vysunuli dopředu a šli do toho! Domácí začali mít s naší hrou problém. Také jsme se tlačili do vápna a přišla i gólová příležitost. Broschinského hlavičku domácí gólman jen se štěstím vyrazil a pak Broschinského střela přes hlavu šla nad branku. Zápas získával na dramatičnosti. Začalo docházet na osobní souboje a tím i k faulům, které dokázal s přehledem řešit rozhodčí Zlatník. V 81. minutě oslavenec Kalenda J. přešel bojovně přes domácí obranu a střelou po zemi překonal domácí brankře – 2:1. A kluci ještě přidali, začali bojovat minimálně o remízu. Na hřišti se jiskřilo, ale v mezích pravidel. Na naší straně ještě další střídání, když Horčička nahradil Hadrbolce. Horčička z mladšího dorostu se pustil do soubojů s takovými fotbalovými mazáky jako jsou domácí O. Michálek nebo Mazánek. Blížil se závěr zápasu, rozhodčí přidal ještě jednu minutu a v té se  rozhodlo. Přihrávaný míč do útoku zachytil domácí hráč Hrouda a šel sám na našeho brankáře Halušku. Ten se jej snažil vytlačit mimo vápno, ale vyšel mu obstřel a bylo to 3:1! Tak také stanovil konečný výsledek zápasu. Domácí uznali i to, že jsme ve druhém poločase byli herně lepší a byli rádi, že udrželi výhru. Pro nás poznatek, že asi bylo škoda, že chyběli hráči typu J. Lišky a F. Šimoníka. Ještě konstatování, že se musí pracovat na střelbě!

góly: 22. a 42. Mazánek, 90. Hrouda – 81. Kalenda
ž.k.: 4:2, diváků: 115, rozhodčí: Zlatník Jakub
sestava: Haluška, Pokorný, Hadrbolec (62. Horčička), Šešina M., Kubeš, Majerech, Vaníček, Havlík, Babic, Štěrba (46. Kalenda J.), Broschinský
trenér: Kouřil Standa
ved.mužstva: Kalenda Michal

Z podzimní části soutěže KP zbývá odehrát  1. kolo a to je na pořadu příští víkend v sobotu   4.listopadu 2023 od 14:00 hodina hostíme TJ VELKÉ HAMRY B !

Ale to snad ne ..Nic moc ...DobrýParádaSuper ! (6 hlasování, průměrné hodnocení: 43,33%)
Loading...