SK Skalice : FC Nový Bor 1:1 (1:0)

Poslední utkání základní části podzimu jsme hráli na hřišti soupeře s týmem SK Skalice , které statistiky pojmenovávají jako derby. Určitě se očekávala hojná návštěva zvědavých diváků. Ovšem všechno pokazilo chladné, větrné počasí, které asi řadu diváků odradilo. Už během týdne měl trenér starosti s hráčským kádrem, protože několik hráčů neabsolvovalo tréninky z důvodu nachlazení a tak musel poslední trénink zrušit. Tyto obavy ovšem dál nic nenarušily. Na zápas nás přijela povzbudit známá skupina fanoušků – HRUŠKOVCI a byli znát! Zápas začal hodně zajímavě. Již v první minutě se podařilo velmi dobře napadat domácí obranu, získat míč a kolmou přihrávkou dopředu vyslat na zteč Noska. Ten se probíjel do vápna domácích, ale nedovoleným zákrokem, faulem byl zastaven před lajnou. Nařízený trestný kop z kopačky Janů skončil na domácí tělesné zdi. Ve 3. minutě se zdařil domácím protiútok, který až do souboje s brankářem Blumentrittem táhnul Demke. Náš brankář byl úspěšnější a míč skryl v náručí. Minuta co minuta přinášely fotbalové zajímavosti z obou stran. To samé se opakovalo i v 9.minutě, když opět náš gólman byl úspěšný v souboji s Lebruškou. V 10. minutě hodně nešetrně fauloval Kubeše Lidmila a viděl za to žlutou kartu. Během zápasu se počasí ještě zhoršilo, fičel vítr a ten dost často mařil výkopy od branky domácímu brankáři. A tak se hra hodně často pohybovala ve středu hřiště. Fotbalový souboj tak trochu ztratil na napínavosti až do 40.minuty! Když za míčem letícím do našeho vápna šel do souboje s naší obranou i brankářem Lebruška a tady se udála více nepřehledná situace a Lebruška s pomocí faulu a pádu našeho brankáře, bránícího Šimoníka i pádu samotného Lebrušky hru rozhodčí nepřerušil a tak i na zemi ležící Lebruška pak stačil ještě dokopnout míč do branky –  1:0. Je veliká škoda, že kamera zrovna tuto situaci vynechala a tak rozhodčí gól uznal!!! Při pokračování hry jsme se pokusili o srovnání, ale víc nic. Do druhého poločasu jdeme beze změn. Víc se tlačíme k domácí brance a to víc vyhovuje domácím k rychlým útočným akcím a musíme říct, že to Skalice hraje dobře, zejména když se z každé pozice zkouší zakončit střelecky a střelba má dobré parametry. V 64. minutě jsme se víc tlačili k vápnu domácích. Penteleichuk poslal míč do vápna domácích a po odkopu obránců  poslal napodruhé míč směrem na branku. Gólman si jde pro míč, ale v tom okamžiku se ho snaží získat i náš Nosek. Gólman míč neudržel a Nosek ještě k tomu jde k zemi. Tentokrát rozhodčí píská a ukazuje na penaltu! Je 65. minuta zápasu, míč si postavil na puntík pro penaltu Janů. Na pokyn rozhodčí se Janů rozběhl a poslal míč na opačnou stranu, než skočil gólman domácích Osmančík a je srovnáno 1:1! Do konce zápasu je ještě dost času na fotbal a nám viditelně vyrovnání pomohlo. Lépe kombinujeme a domácí hledají zlepšení ve střídání čerstvých hráčů. Také pohotověji střílejí z větší vzdálenosti a musíme potvrdit, že nás rozhodně podržel brankář Blumentritt, který několika bravurními zákroky nepřipustil domácí dostat se opět do vedení. Ale přišel další herní okamžik. Napadáme domácí obranu již při zpracování míče kolem vápna. A přišla situace, že domácí mají problém, Penteleichuk vybojoval míč, než jej stačil zpracovat byl faulován a měla být další penalta. Rozhodčí se zachoval  jak se zachoval a penaltu nepísknul, ba naopak naznačil, že to bylo opačně. Tak se hraje dál a blíží se závěr. Předtím střídáme, Šimoníka nahrazuje Šimůnek.Také domácí střídají i další hráče a tak se závěr hry dost kouskuje. Ještě obě strany předvedli zimou zkoušeným divákům pokusy o změnu skóre. Ale nestalo se tak a zápas – derby končí remízou 1:1. Co můžeme konstatovat? Třeba hra nebyla zrovna ukázková, ale do tabulky pravdy si po remíze připisujeme bod ze hřiště soupeře! Soupeři jsme dva body doma sebrali a tak je to úspěšný zápas! Po 11. kolech máme 18. Bodů, lepší skóre před Arsenalem a v tabulce držíme 4.místo! Hráči pro to srdnatě a ukázněně bojovali!

Za týden v sobotu 3.listopadu 2018 krajský přebor pokračuje jarní předehrávkou 14.kola soutěže a jelikož se změnil čas, tak začínáme již ve 13:30 hod.!!! Soupeřem nám bude na našem hřišti Tatran Bílý Kostel.

góly: 39. Lebruška – 65. Janů (pen)

Ž.k.: 3:3, diváků: 430, rozhodčí: Blaschke Jiří

sestava: Blumentritt D., Broschinský L., Devátý, Nosek, Penteleichuk, Kubeš (90. Holubec), Šimoník (79. Šimůnek), Havel, Stromecký, Janů, Broschinský J. ml.

trenér: Broschinský J. st.

ved. mužstva: Blumentritt R.