FK Sedmihorky : FC Nový Bor 2:2 (2:1)

Podzimní část KP se blíží ke svému závěru a pak nás budou čekat ještě zápasy z kategorie předehraných zápasů jara, ale boj se také soustřeďuje na kluby hrající o horní polovinu a spodní polovinu tabulky, kde zatím jsme před dnešním zápasem na 5.místě. K zápasu dnes neměl trenér brankáře Blumentritta – prac. povinnosti a Částka – zdravotní problémy. K zápasu jsme dorazili za pěkného slunečního, ale podzimního počasí. Zápas jsme začali dobře a během pár minut jsme  hned dvakrát ohrozili domácího brankáře. Zejména po faulu na Stromeckého a následného trestného kopu jsme měli gólovku. Ovšem domácí gólman stačil vyrazit míč mimo branku. Pak v dalších minutách se hra vyrovnala a domácí přidali na tvrdosti, což rozhodčí pouštěl. Ve 12.minutě chtěl volný míč jednoduše odkopnout J.Broschinský, ale  do míče zajel domácí hráč, který se svalil a rozhodčí píská penaltu. Hodně a hodně zajímavá situace! Domácí Kroupa šanci proměnil a je stav – 1:0. Přichází snaha o vyrovnání, ale s tím i naše trochu fotbalové trápení. Hodně přihrávek na jistotu, ale hlavně dozadu a tak po jedné ztrátě míče jdou domácí dopředu, jednoduchá střela po zemi na zadní tyč a je to 2:0. V těchto okamžicích pro naše fanoušky rozčarování, ale také důvod k hlasitému povzbuzování které má kladný dopad na naší hru. Ve 22. minutě jdeme na domácí obranu středem a je tu faul. Míč si postavil L.Broschinský  který trestné kopy umí! Docela velká vzdálenost, ale míč způsobem (angličana) přímo o tyč do šibenice – 2:1 a jsme opět ve hře. Začíná boj o vítěze, ale i o body! Hra se přelévá od branky k brance a naši kluci bojují! Druhý poločas se hraje více v naší režii i šance jsou a také rozhodčí má šanci odpískat penaltu pro nás, když je ve vápně faulován Devátý, triko natažené jako zimní šála, ale píšťalka nic. Ale i domácí chtějí přidat další gól. V tom jim brání gólman Král. V 75. minutě vpadli domácí do našeho vápna a v souboji o odkop míče Pentelichuk šel nohou dost vysoko a domácí hlavou zase dost nízko! Rozhodčí s asistentem se dohodli že je to penalta. Asi hodně rozhodující okamžik zápasu! M. Král v naší brance si počkal a pak míč domácímu střelci chytil. Jeho zákrok kluky nabudil ke ztečí domácí obrany a z naší strany přidat druhý gól. Několikrát jsme k tomu měli blizoučko, bohužel nic. Blížil se konec zápasu. Střídáme na hřiště jde také F.Šimoník a daří se mu. Také Šimůnek který vystřídal Stromeckého dává do boje vše. Někde v 85. minutě se nám podařilo dostat míč do domácí branky.  Gól neplatí, kluci ale chtějí bodovat. Z pravé strany domácího mužstva jdeme do útoku, faul a přímý kop. Míč posílá Janů do vápna. Domácí gólman jej nedokázal chytit, jen teč a za ním nabíhá J. Broschinský, který uklízí míč do prázdné branky. Gól platí i když se snaží domácí něco reklamovat – 2:2. Po krátkém dohadování a kritice rozhodčího dostává domácí hráč červenou kartu. Po opětovném zahájení hry prošel domácí hráč až do našeho vápna a prudkou a hodně nebezpečnou střelu likviduje gólman Král. Pak se ještě rozehraje a je konec zápasu. Důležitý bod ,kterých po tomto zápase máme 14, nás řadí na 6. místo, do skupiny která bude rozhodovat o vítězi KP, ale to je ještě daleko!

góly: 12.Kroupa (pen), 17.Novotný – 22.Broschinský L., 88. Broschinský J.

žl.k: 4:3, č.k: 1:0 -Močkovský , diváků : 150, rozhodčí Michal Čurda

Sestava: Král, Devátý, L.Broschinský, J.Broschinský, Penteleichuk, Janů, Kubeš, Havel, Stromecký, Kramer, Nosek – střídali: Šimoník, Šimůnek

Trenér: J.Broschinský st.

Ved. mužstva: R.Blumentritt

Příští týden na našem hřišti přivítáme Slovan Frýdlant – sobota 20.10. výkop ve 15 hodin.