TJ Jiskra Višňová : FC Nový Bor 1:0 (0:0)

Dvě utkání krajského přeboru po sobě jsme hráli na hřišti soupeře. V prvním případě jsme prohráli, zejména pro herní nedisciplinovanost na hřišti Železného Brodu a dnes, v neděli jsme v odpoledních hodinách nastupovali proti domácímu mužstvu Jiskry Višňová. Bohužel dnes jsme měli víceméně oslabenou sestavu. Chyběli oba Vackové, Janů a nemocný Kramer. Na druhou stranu na lavičku náhradníků usedli D.Blumentritt, F.Šimoník a A.Holubec. Zápas z obou stran začal ve velmi dobrém tempu a od první minuty se obě mužstva snažila hrát přímočaře na branku. Domácí na jejich hřišti to hrají hlavně odzadu a stále je jich plné vápno. To vůbec naší hře nesedí. Ve druhé minutě také zahrávali rohový kop, ale střela šla vedle. V 10.miniutě předvedl spolehlivý zákrok náš gólman Král. V 15. minutě máme výhodu trestného kopu před vápnem a dobrá střela L.Broschinského jen o málo minula šibenici. O minutu později stejným způsobem naložili se střelou domácí. Ve 22. minutě jsme předvedli pěknou  kombinaci po ose Penteleichuk – Stromecký, ale také to nešlo do branky. Ani střelecký pokus Havla neměl gólové parametry. O pár minut později velmi dobře pálil Kubeš, ale gól z toho nebyl. Ve Višňové se méně hraje, ale více střílí a to potvrdili domácí ve 28.minutě. Pro ně bohužel, pro nás výborný zákrok brankáře Krále. Ve 32. minutě se pokoušel prodrat v domácím vápně Nosek, bývalý hráč Višňové, ale obránci jej doslova zalehli při gólové dorážce. Králův zákrok ve 39. minutě posílá míč nad branku, po trestném kopu domácího Soukupa. V úvodu druhého poločasu se ocitl sám před brankářem Částek, ale bylo tam málo místa na lepší, dokonalé zakončení a gól zmařil také dobrý domácí gólman. Kluci bojovali a chtěli bodovat. Jenže domácí se dokonale stáhli kolem vlastní branky a tak tam bylo nepropustno. Z ojedinělého protiútoku v 63. minutě získali domácí výhodu rohového kopu. Ten také hráli nízko k naší brance, kam se dostal zkušeně, zkušený hráč domácích Melka a hlavou poslal míč za přední tyč do naší sítě – 1:0. Kluci bojovali o vyrovnání a do útočného tažení se zapojovali i obránci, do vápna létali míče jeden za druhým a také několikrát při domácích stálo i štěstí. Nakonec jednobrankové vedení udrželi až do závěrečného hvizdu rozhodčího, tím pečetili naší druhou porážku na hřišti soupeře a tento výsledek nás v tabulce posunul na 6.místo s deseti body. A to znamená, že v dalších bojích krajského přeboru to nebude lehké, ale musíme zrychlit hru a zejména zlepšit přihrávky ke kterým musíme přidat i přesnost.

V sobotu 6. října 2018 v 15.3o hod. hrajeme doma a soupeřem nám bude SLOVAN HRÁDEK n.N.

gól: 64.Melka

ž.k.: 1:1, diváci: 216, rozhodčí: Havel Tomáš

sestava: Král, Broschinský L., Devátý, Nosek, Penteleichuk, Kubeš, Havel, Stromecký (80. Šimoník), Částek, Broschinský J.ml, Šimůnek

trenér: Broschinský J.ml.

ved.mužstva: Blumentritt R.

masér: Novotný František