FK Železný Brod : FC Nový Bor 3:1 (1:1)

Podzimní 7. hrací kolo a naším soupeřem mužstvo z první poloviny tabulky. Železný Brod v domácím prostředí velmi silný soupeř. Do našeho kádru se po nemoci vrací Vacek a na lavičku se dostávají  F.Šimoník a také A.Holubec. Tak se pomalu náš kádr rozšiřuje. Do branky opět M.Král. Zápas začínáme velice slibně, vytváříme si gólové příležitosti a není jich málo. Během prvních minut doslova soupeře válcujeme a získáváme jeden rohový kop za druhým. Celkem čtyři v řadě, ale potřebné gólové prosazení ne a ne dokončit. V šancích Částek, Nosek i další. Hraje se často na polovině domácích. V 17. minutě na domácí útok sklapla naše past. Pak Částek oklamal obranu, ale jeho střelu zastavila tyč. Nakonec ve 27. minutě vtipnou přihrávkou dopředu poslal Janů Částka a ten další kolmicí naběhnutého Kramera.  Na jeho rychlost s míčem domácí  nestačili a  když pak ještě obešel brankáře poslal míč do domácí branky – 0:1. V 35. minutě se prosadil na hrotu Nosek, ale jeho zakončení brankář vyráží na roh. Také  naše výhoda trestného kopu vyšla naprázdno i  když to Janů kopnul velmi dobře, ale míč skončil vedle domácí branky. Ve 40. minutě si vysloužil Kubeš žlutou kartu. Ve 44. minutě jsme zaváhali na polovině hřiště, když Havel nepřerušil domácí útok a ten pak pokračoval na vápno a ke všemu špatnému střela po zemi prošla brankáři do sítě – 1:1. Tím jsme domácím dali důvěru ve vlastní sílu a když jsme ve druhém poločase měli opět převzít otěže zápasu na naší stranu, dopustili jsme se v několika minutách dalších chyb a domácí se už nenechali zlomit. Mezi tím naše chyba a domácí kopou penaltu. Radost jim zmařil Král, který ji chytil. V 64. minutě střídáme, Devátý jde na hřiště za Částku. Naše změna nic nového nepřinesla a naopak po ztrátě míče se domácí dostali na naše vápno, kde před brankářem byli dva zcela volní hráči a našeho Krále překonali podruhé – 2:1. V 70. minutě opět střídáme, Kubeše nahrazuje Penteleichuk. Jdeme do náporu za vyrovnáním a to vždy přináší riziko další chyby. No a stalo se tak v 84. Minutě, domácí útočí po křídle a L.Broschinský přišel pozdě. Kysela domácí hráč šel za svým cílem , když překonal Krále on podruhé a celkem pro domácí potřetí 3:1. Závěrem musíme konstatovat, že kdo tam nebyl a nedíval se na záznam, může zápas hodnotit špatně, ale neproměněním příležitostí jsme domácím darovali 3 body. Na druhé straně jsme asi moc riskovali v obraně a tak domácí z toho těžili.

góly 44. Svoboda, 65.Kysela, 84.Kysela  – 27. Kramer

Ž.K. 2:3, diváků: 80, rozhodčí: Urbánek Tomáš

Sestava: Král, Janů, L.Broschinský, J.Broschinský, Stromecký, Vacek, Částek(64. Devátý), Kubeš (70. Penteleichuk), Havel, Kramer, Nosek

Trenér:  J.Broschinský st.

Ved.mužstva: R.Blumentritt

Příští zápas nás čeká opět na hřišti soupeře. V neděli 30.9. zavítáme na hřiště TJ Jiskra Višňová, výkop v 15:30 hod.