TJ Sokol Rovensko p.Troskami : FC Nový Bor 1:4 (0:2)

Krajský přebor si o tomto víkendu zahrál  5.kolo soutěžního ročníku. Naším soupeřem dnes bylo mužstvo TJ Sokol Rovensko p.Tr. Domácí se na nás patřičně připravili a nechtěli připustit porážku. Organizovaně bránili, ale přesto jsme využili úvodní minuty ke dvěma dobrým útokům po křídle s centrem před branku. Velmi dobře si v tomto prostou vedl Částek, který se dostal do souboje s domácím brankářem. Ten byl také úspěšný. V 6.minutě  byla situace podobná, ale orientačním vítězem před brankou byl náš Částek, který z otočky poslal míč o tyč do domácí branky – 0:1. Také další minuty byly herně pod naší kontrolou. Vytvářeli jsme si gólové příležitosti, ale pálili vedle , nad branku nebo nás  vychytal domácí brankář. Domácí ale dopředu moc nehráli a čekali na svojí příležitost. Ve 35. a 37.minutě se odvážili dopředu a hned měli příležitost ke střele. Míč ovšem kryl brankář Král. To bylo pro naše bravy varování a tak kluci přidali. Ve  44.minutě jsme zabojovali před brankou domácích a ve skrumáži se opřel do míče na malém vápně Havel a vedeme 0:2. Krátce poté se šlo do kabin na poločasovou přestávku. Nástup do druhého poločasu byl s nasazením a předvedli jsme několik dobrých útoků.  Částka opět vychytal výborný domácí brankář. Ve 48.minutě zase předvedl dobrý přehled v naší brance Král. V 50. minutě zase vyhrál souboj před brankou domácích Částek, ale přestřelil branku. Trestný kop T.Janů vytáhl domácí brankář na roh. Náš boj o body pokračoval, ale náhle přišlo od domácích další varování. Po jednom útoku se domácí hráč opřel do střely a nás zachránila tyč naší branky. A k tomu ještě v  70.minutě jsme podcenili souboje i postavení ve vápně a domácí hráč Krejčík hlavou snižuje na 1:2. Pak přišlo střídání na naší straně, Částka nahradil Nosek, který stále ještě po zranění není v plné formě, ale do naší hry přinesl potřebné oživení. Nebyl na hřišti dlouho, když se probojoval do šance a to při domácím brankáři stálo štěstí. V těchto minutách zápasu se domácí dostávali pod palbu našich hráčů Kubeše, Penteleichuka i dalších. V  82.minutě se domácí z dálky pokusili ohrozit i naší branku, ale míč mířil vedle. Pak přišly další akce našich hráčů a Havel v 86. a v 88. dvěma góly pečetil naše vítězství a ještě si vybojoval  gólový hattrick.V závěru se ještě na naší straně střídalo, Šimůnka nahradil Stromecký a Havla Ouzký. Ještě jsme si od domácích uznale vyslechli po zápase pochvalu za předvedenou hru. Všichni uznale musíme pochválit výkon rozhodčích. Nám ještě chybí několik zraněných hráčů, ale to se pomalu lepší a brzo se do hry zapojí. Příští sobotu 15.9.218 v 16.3o hodin přivítáme na našem hřišti  exdivizní tým Spartak Chrastava!

Diváci: 159, ž.k. 0:0, rozhodčí: Havel Tomáš

góly: Krejčík –  Havel 3, Částek

sestava: Král, Devátý, Penteleichuk, Kubeš, Havel (89. Ouzký), Kramer, Šimůnek (55. Stromecký), Částek (73. Nosek), Vacek O., Janů, Broschinský J.ml.

trenér: Broschinský J.st.

ved.mužstva: Blumentritt R.

masér: Novotný František