VTJ Rapid Liberec – FC NOVÝ BOR 2 : 7 ( 1 : 4 )

Začátek byl z obou stran opatrný. První se po sedmi minutách hry oklepal Rapid a prudkou střelou po zmatku před naší brankou otevřel skóre. Naštěstí jsme rychle zvedli hlavu, přidali na důrazu a hnedle to bylo vidět na hřišti i ukazateli stavu. V 11´se prosazuje střelou Skořepa a v 17´utěšenou bombou téměř z půlky zvyšuje na 1:2 Malič. Dál tvrdíme muziku a soupeř až na pár
střel jako by si s tím nevěděl rady. Tlačíme se do zakončení, několik akcí končí jen těsně mimo. Ujímá se až střela Engelharta po efektním uvolnění se 1:3. Za dvě minuty vybojoval míč Josef a téměř jako přes kopírák zakončuje Engelhart 1:4.Po obrátce jedeme naplno a hra je více méně na jednu branku. Ve 43´ vhazuje Malič na půlce na Lišku, ten potahuje balón k brance – střela a je to 1:5. Za dvě minutky rozjíždí na levém křídle kombinaci Dvořák, centr míří na Engelharta, ten sklepává dozadu na Lišku, který prudkou střelou zvyšuje na 1:6. Paráda.Po jedné z mnoha našich akcí se trochu zapomínáme „nahoře“ a Rapid koriguje rychlým výpadem stav na 2:6 (52´). Tři minuty před koncem je v úniku těsně před brankou sražen Liška a Džavík proměňuje nařízenou penaltu 2:7.Vynikající duel.

Velká pochvala a poděkování za předvedený výkon všem klukům na place !!!

Sestava : Skočdopole – Džavík, Dvořák, Malič, Skořepa, Liška, Šešina , Josef, Vorlíček, Engelhart, Janata

Branky : Liška 2, Engelhart 2, Malič, Skořepa, Džavík

Diváků : 20
Rozhodčí : Miklovič

Trenér : Rudolf Horák
As. trenéra : Zdeněk Filinger
Vedoucí dr.: Ladislav Džavík

TJ SOKOL DOUBÍ – FC NOVÝ BOR – 3:2 (1:2)

Utkání se začalo vyvíjet celkem dobře. Už ve 2. minutě přihrál Tobrman Studničkovi a ten si prohodil balón mezi dvěma obránci a zakončil střelou k tyči. Ve 12. minutě po faulu domácích kopal volný přímý kop Kosorinský Dominik. Poslal balón do prostoru značky pro pokutový kop, tam ho zpracoval opět Studnička a už jsme vedli o dva góly. Po té jsme se však zatáhli na naši polovinu a jen bránili a čekali na gól do naší sítě. K chybě došlo už ve 25. minutě, když obránci špatně pokryli útočící hráče a domácí vstřelili kontaktní branku.
Po přestávce, kdy hráči dostali v šatně jasné pokyny od trenérů, se čekalo, že změníme styl hry z konce prvního poločasu a udržíme dobrý výsledek až do konce utkání. Opak byl však pravdou a hra našeho mužstva byla čím dál horší. Nedokázali jsme si kloudně přihrát a vytvořit si nějakou šanci. Snad jen ve 49. Minutě, když po dlouhé přihrávce šel sám na branku Studnička, ale nepodařilo se mu zakončit a pojistit naše vedení. Soupeř se snažil vyvíjet tlak a zvrátit tak celé utkání, což se mu podařilo góly v 74. a 77. minutě. Nejprve padl gól hlavou, když soupeř kopal volný přímý kop po zbytečném faulu, kterých bylo v celém utkání nespočet a druhá branka padla po špatné rozehrávce ve středu hřiště a následném využití nabídnuté šance. Namísto radostného zakončení podzimní části dobrým výsledkem z dobře rozehraného utkání, jsme odjížděli domů zklamaní a otrávení ze hry, kterou kluci předvedli ve druhém poločase utkání.

Sestava: Kosorinský David, Moravec, Kosorinský Dominik, Janda, Molnár, Kašubiak, Engelhart, Šimon, Ramisch, Studnička, Tobrman, –Holubec, Koldovský


góly: Studnička 2x
žl.k.: 2/Koldovský
č.k.: 0/0
Rozhodčí: Špidlen, Mizera, Juris
Diváků: 40


Trenéři: Vrabec Hynek, Ješeta Dušan Vedoucí dr. Kosorinský Tomáš
As.Trenéra: Hrubý Ladislav

SK ARITNA PRAHA- FC NOVÝ BOR 3:2 (2:2)

Asi tak po pěti minutách jsme se z toho vymanili a začali jsme se dostávat také na domácí polovinu.V 6.minutě se nám podařilo dokonale zakombinovat a výsledkem byl i první gól v sítu domácích. Kombinace proběhla mezi Kubešem Broschinským a na druhé straně Chodem,který poslal míč do domácí branky.Branka překvapila nás,ale hlavně domácí.O minutu později se nám to podařilo podruhé a míč doé domácí branky prostrčil Červeňák 0:2. Pak se o střelbu pokusili i domácí hráči,ale branku netrefili.To další a možná i důležitou šanci měl Červeňák.Bohužel míč se mu zamotal mezi nohama a pak přepadl přes brankáře,který navíc míč sebral do své náruče.V dalších minutách už jsme tak aktivní nebyli a tak ve 20.minutě přišli ke slovu domácí. Z trestného kopu od postraní lajny přiletěl míč do našeho malého vápna,kde brankář na míč úplně nedosáhl a ten skončil za jeho zády 1:2. To bylo pro nás velké varování.Přesto jsme vedení neudrželi.a bylo to opět po trestném kopu opět z dálky,když centrovaný míč z dálky na naší branku hlavou přizvedl náš obránce Štálík a ten skončil v naší brance 2:2.Do konce prvního poločasu se pak hra přelévala z jedné strany na druhou,ale už bez vážnější šance. Druhý poločas se vyznačoval bojem o to,kdo dá ten vítězný gól. Bojovalo se o každý míč a měli jsme i nějaké dobré akce,kterém k zakončení gólem chybělo jen malinko a nebo ten potřebný kousíček štěstí.Jednou před Lebruškou to uklidili domácí jen tak tak.V 70.minutě se zranil Demke ,který byl střádán a ještě byl střídán Ruszó.Na hřiště přišli Pollach a Třešňák.Mohlo to vypadat,že se bude hrát o remízu,neboť i domácí střídali.To se nám dařilo do 84.minuty. Zákrok Polacha na hranici vápna ovšem posoudil rozhodčí jako faul.Po centru proletěl míč naším vápnem na zadní tyč,kde jsme neuhlídali volné střídajícího hráče a ten pohotově k tyči dal třetí a jak se pak ukázalo i vítězný gól na 3:2.
Co ktomu říct je to velká škoda,zejména,když už jsme vedli 0:2.

Sestava :Blumnetritt,Broschinský,Štálík,Kaňkovský,Demke,Lebruška,Šimonik,Chod,Kubeš,Ruszó.Červeňák,- Pollach,Třešňák,Stromecký,který střídal Ruszó,

20. 1:2 – 6. Chod 0:1
34. 2:2 – 7. Červeňák 0:2
žl.k. 2:2
č.k.0
rozhodčí Šob

trenér Kubáň. asistent Szabo, ved.Blumentritt, manažer Obrovský

Slávia LOUŇOVICE – FC NOVÝ BOR 2:0(0:0)

Dnes jsme jeli k zápasu na hřiště nováčka,který si vede velmi dobře.Zejména těží z výkonu velmi zkušených hráčů z vyšších soutěží a Slávie Louňovice dělají farmu pro Grafin Vlašim a nastupují tady hráči známých jmen Čelůstka, Šmidrkal,Jícha a další.Mezi novin áři se nosí,že Louňovice hrají nejlepší fotbal v divizi.Na našíé straně to dnes vypadalo asi takto.Po trestu se vrátil do sestavy Demke a mužstvo doplnili z Varnsdorfu mladíci Ruszó,Lorenc a Kučera. K utkání jsme nastoupili velmi odhodlaně a kapitána Broschinského se před zahájením zápasu všichni odhodlaně shlukli a něco potřebného si také řekli. Hned od počátku odpovědně bráníme a domácím nechceme dát vážnou příležitost k zakončení.Přesto se domácím podařilo,ale míč letěl vedle naší branky.Okamžitě využíváme možnost k protiútoku,ale útok nám zastavil ofsajd. Ve 4.minutě zahrávají domácí první rohový kop.Celkem jich během zápasu bylo osm.V 6.minutě to už druhý rohový kop,ale ve vzduchu kraluje Štálík a domácí z toho nic nedokáží vytěžit.V 9.minutě jsme domácí mužstvo i diváky zaskočili dobrou akcí .Červeňák po křídle až do vápna přehrál domácího obránce a vedle brankáře poslal míč na zdaní tyč.Třešňák na něj,ale nedosáhl.V 11.minutě se nechtíc podařila Kaňkovskému ve vápně minela,ale ani domácí to z vyložené šance nezvládli a míč skončil vedle branky. V 17.minutě to opět zkoušíme na brejk a jdeme tři na dva.Škoda,že to Třešˇmák nevyřešil lépe.Místo stipné přihrávky střílí z dálky a to domácího brankáře nepřekvapilo.Ve 20.minutě měli zase domácí možnost,ale také to zbrkle zahodili.Ve 22.minutě chyba naší obrany,ale za ní je spolehlivý Blumentritt.Ve 29.minutě trestá rozhodčí našeho kapitána žlutou kartou.Ve 33.minutě náš poměrně dobře připravený protiútok zastavují domácí faulem na Rusza.Ve 34.minutě jsme nabídli domácím otevřené okno v obraně,ale bravurně to zavřel Blumentiritt,když domácí si už zakřičeli gól.Závěr prvního poločasu podržel pro domácí čisté konto jejich brankář Holý,když zlikvidoval dvě naše střely z malého vápna.Ve 45.minutě zase překazil šanci domácím Štálík.Druhý poločas začínáme víc než aktivně a to se nelíbí rozhodčímu,který hned ve 46.minutě ukázal žlutou kartu pro Červeňáka.Ve 47.minutě likviduje střelu domácích Blumentritt. Pak od 55. po 62.minutu chytáme jak se říká tři žluté karty Ruszo,Kaňkovský,Třešňák. Pak se to stalo!Při pokusu o útok nás zastavil ofsajd a hned potom centr do našeho vápna na zadní tyč,ale vedle branky došlo k souboji ve vzduchu o míč.Domácí z toho vyšel s výhodou míče na noze a prostrčil ho u tyče do naší sítě 1:0.V dalších minutách dochází k přeskupení našich řad.Dopředu se přesouvá Kankovský a svádí řadu tvrdých soubojů.Bohužel v 73.minutě po prvním střídání,odchází Třešňák a na jeho místo jde Kučera.V tom okamžiku na pravé straně nepokryl Kubeš protihráče.Ten poslal pohotově míč do našeho vápna,kde si další domácí hráč s míče pohotově porazil střelou do branky 2:0. I za tohoto stavu fotbalové zbraně neskládáme a v 83.minutě jsme domácí zaskočili nátlakem na obranu.Za míčem vysoko vyskočil střídající Lorenc a pře hlavičkoval vysoké dvou metrového gólmana Holého.Domácí už jen bez šance sledovali,kde míč skončí.Bohužel vedle branky.V 88.minutě se hlavní rozhodčí připletl domácímu hráči do dobré střely a míč tak na naší branku nedoletěl. Pak už zápas skončil. To byla dnes třetí prohra v řadě.Ještě také není vyřešena událost v minulého zápasu,když diváci nadávali rozhodčímu a vše bude mít dohru na DK ve středu 6.11.20132 v Praze na FAČR.
Sestava : Blumentritt,Broschinský,Štálík,Kaňkovský,Demke,Kubeš,Lebruška,Chod,Třešňák,Ruszó,Červeňák, střídali Kučera,Lorenc,Pollach,

tr.Kubáň,as.Szabo,Ved.Blumentritt, manažer Obrovský J.ml.

65. 1:0, 73.2:0 –
žl.k. : 1 : 5
diváků : 60
rozhodčí : Jedlička

V sobotu 9.listopadu2013 jedeme na zápas do Prahy na ARITMU,kde se začíná v 10.15
Odjezd v 7.3o hodin !

FC Nový Bor : FK Baumit Jablonec A/B – 4:5 (4:1) / 4:3 (4:0)

Sestava: Janačík, Bret, Kašpar, Vojáček, Košťák, Šešina, Stejskal, Vorlík,Pokorný.

Začali jsme proti „B“ mužstvu Jablonce. Od začátku jsme měli herní převahu,vyhrávali jsme osobní souboje,dařila se kombinace a po třech gólech Košťáka a jednom soupeřově vlastním vyhráváme zaslouženě poločas 4:0.

Ve druhém poločase už ale nejsme tak důrazní,soupeř hru vyrovnal a po zbytečných chybách nám vstřelil tři branky. Závěr utkání jsme však zvládli, a těsně 4:3 zvítězili.

Druhý zápas,proti „A“ týmu Jablonce jsme rozehráli opět výborně. Po dvou brankách Breta jdeme do vedení 2:0 a soupeře tlačíme. Tomu se sice podařilo snížit na 2:1,ale Bret nachází průnikovou přihrávkou Vorlíka,který se ocitá sám před brankařem a zvyšuje na 3:1. Jsme lepším týmem, Šešina zvyšuje na 4:1 a tak končí první půle.

Druhý poločas začínáme opět bez důrazu,pramení z toho zbytečné ztráty balónu,soupeř naše chyby trestá a srovnává na 4:4. V poslední minutě dostáváme další gól,kterým soupeř zápas otáčí a také těsně 4:5 vítězí.

Branky: Košťák 3x, Bret 2x, Vorlík 1x, Šešina 1x, vlastní 1x
Asistence: Bret 2x, Janačík 1x


Trenér: Bret Petr
Asistent: Kašpar Jan
Vedoucí: Uhlíř Milan

FC NOVÝ BOR – FK PĚNČÍN-TURNOV – 0:1 (0:0)

Opět bylo jisté, že utkání bude náročné a vše se potvrdilo ihned po úvodním hvizdu rozhodčího. Soupeř nás dostal do tlaku a již ve 2. minutě nebezpečnou střelou ohrozil naší bránu. Naštěstí šla střela nad břevno. Následovalo dalších několik šancí Turnova, kde nás zachránil náš brankář Koldovský nebo tyčka a břevno naší brány. My jsme si vytvořili první velkou šanci v 16. minutě, když vybojoval míč Michálek, přihrál Klugerovi a ten vystřelil na branku, bohužel však jeho střela neměla dostatečnou razanci a před brankovou čárou ji odkopl obránce hostů. I přes velký tlak dobře a kombinačně hrajícího soupeře se nám naskytlo pár slibných příležitost ke skórování. Ve 27. minutě Kluger vybojoval balón, ale jeho přihrávku do vápna nezpracoval Čech, který byl v dobré pozici k zakončení a ve 38. minutě opět Kluger vypálil na bránu a jeho odraženou střelu se Čechovi nepodařilo poslat za záda brankáře.
Druhý poločas jsme čekali, že Turnov na nás nastoupí s ještě větší razancí. I nadále se nám vcelku dařilo odrážet silný nápor a opět nám mnohdy pomohla štěstěna nebo náš gólman. Dvakrát vyrážel střelu před odkrytou brankou Kosorinský Dominik. V 67. minutě chytil nebezpečnou střelu z přehuštěného prostoru náš doposud výborně chytající brankář Koldovský. V 80. minutě jsme však již neudrželi tlak Turnovských hráčů a inkasovali jediný gól utkání.

Sestava : Koldovský, Moravec, Janda, Kosorinský Dominik, Molnár, Tobrman, Kluger, Šimon, Ramisch, Čech, Michálek, – Novotný, Kašubiak, Kosorinský David


góly: 0
žl.k.: Kluger, Tobrman/0
č.k.: 0
Rozhodčí: Neugebauer, Bohatý, Havel
Diváků: 20


Trenéři : Vrabec Hynek, Ješeta Dušan Vedoucí dr. Kosorinský Tomáš
As.trenéra: Hrubý Ladislav