FC Nový Bor : TJ Doksy 4:5 (1:3)

V sobotu 18.8.2018 v 17 hodin jsme vstoupili do domácího zápasu KP proti týmu TJ Doksy. Nově se rodící kádr hráčů se začal připravovat hned po skončení posledního divizního zápasu ročníku 2017-2018. V letní přípravě jsme odehráli řadu přípravných zápasů s různými výsledky. Ty lepší byly v závěru, ale stále se plně nezapojili všichni hráči. Z pracovních důvodů chybí zatím ještě Ramisch, Pentelichuk a ze zdravotních pak Vacek Ond. Na přestup k nám přišli hráči -bratří Vackové, Kramer – dorostenec z Varnsdorfu a  A. Holubec (zatím nemoc mu nedovolila nastoupit), do přípravy se již po dlouhém léčení zapojil i Šimoník. Poslední přestupy k doplnění kádru se dokončili v pátek 17.srpna 2018, T. Částek z Polska a M. Nosek z Višňové. Také dnešní soupeř TJ Doksy hodně posílil svůj kádr a k dnešnímu zápasu přivedl mužstvo zkušený trenér M.Šimek,který si také připravil důležitou taktiku zápasu. Náš vstup do zápasu byl bez viditelné taktiky a toho také využil soupeř již v 6.minutě ke vstřelení první branky, kterou vstřelil po velké chybě naší obrany Kopecký. Naše mužstvo na to nijak zvláštně nereagovalo a tak se skóre měnilo podruhé v 17.minutě. Naše obrana v jedné lajně nezachytila a pozdě reagovala na kolmou přihrávku hostí, kterou zakončil přehozením našeho gólmana Kouba 0:2. O pět minut později  snižujeme, vymysleli jsme dobrou přihrávku na křídlo a následně prudký centr před branku srazil do vlastní sítě hostující Picek – 1:2. V této době to vypadalo, že se naše hra srovnává, ale pravda byla zcela jinde. Ve 33. minutě opět nedůsledně plníme obrannou činnost a hosté zvyšují na 1:3, když gól vstřelil neuhlídaný Kukla. Poločas skončil a nástup do druhého vypadal z naší strany živější. V 53.minutrě šel za míčem v našem vápně Novák, byl faulován Vackem a byla z toho penalta.Tu bezpečně proměnil Finklár (také hrával v našem dresu). Stav 1:4 vypadal hrozně a ještě hůře jsme se dívali na skóre v 53.minutě když naší obranu přelstil opět Kukla z zvýšil na 1:5. Přišla 56. minuta a snižujeme Vackem na 2:5. Hráči se probrali, zvýšili bojovnost a hnali se za dalšími góly. V 73. minutě přišla přihrávka Kubeše do vápna soupeře a o míč se popral s obránci Nosek a snižil 3:5. Z naší strany začala honička o další branky. Soupeř viditelně ztrácel fyzicky a zdržoval, zakopával míče. Před jejich brankou bylo několikrát hodně horko, ale další gól padl po akci Noska, který obehrál obránce i gólmana a míč, který mířil do branky pojistil Broschinský na 4:5. To už bylo v 85. minutě a k tomu nastavený čas za zdržování jsme měli na vyrovnání, ale to už i na naší straně byla řada nepřesností a tak si Doksy od nás odvážejí první vítězství v nové soutěži.

Příští zápas hrajeme v sobotu 25.8. od 17 hodin na hřišti týmu TATRAN Bílý Kostel!

góly: Picek(vlastní), Vacek J.,Nosek, Broschinský J.ml. – Kukla 2, Kouba, Finklár, Kopecký

ŽK- 2:3 , diváků: 200 , rozhodčí Blaschke

sestava: Blumentritt D., Broschinský L., Nosek, Devátý, Kubeš, Havel, Kramer, Stromecký, Janů, Broschinský J.ml., Vacek J., –  Šimůnek

trenér: Broschinský Jan st.

ved.mužstva: Blumentritt Richard

manažer: Szabo Milan

TJ Jiskra MODRÁ/HROBCE : FC NOVÝ BOR 0:3 (0:3)

Letní příprava 2018

Letní příprava pomalu kráčí ke svému závěru. Dnes jsme původně měli hrát proti známému klubu Jílové u Děčína. Jenže tento soupeř postoupil do předkola poháru a tak jsme sehnali jiného soupeře a tím byl účastník přeboru Ústeckého kraje, sloučené kluby Jiskra Modrá/Hrobce. Zápas se hrál v Modré na velmi pěkném pažitu. Od první minuty jsme domácí zatlačili víc do obrany a postupně dobrou kombinací jsme si vypracovávali gólové šance. V 6. minutě dostal přesnou přihrávkou míč Částek, pohotově zpracoval a poslal nechytatelnou střelou míč do domácí branky – 0:1. I v dalších minutách jsme diktovali rytmus zápasu a připravovali si další příležitosti. Ve 25. minutě jsme vyhráli souboj o míč v domácím vápně a zakončili jsme střelou k tyči – 0:2. Domácí se občas dostali také na naší polovinu a zkoušeli zakončit, v tom jim ale vždy pokazil radost náš gólman Blumentritt. Ve 42. minutě dostal dlouhou přihrávkou míč za domácí obranu Stromecký a když si poradil i s brankářem byl stav 0:3. Do druhého poločasu trenér Broschinský provedl několik střídání a naše útočné tažení pokračovalo, připravili jsme si další řadu šancí a zakončovali i střelbou. Domácí gólman už další gól nepustil a také v naší brance střídající Szabo byl plně úspěšný. Tím skončil zápas 0:3 pro naše zelenobílé barvy. Vlastně jsme konečně porazili Hrobce, když jsme s nimi v divizi dvakrát prohráli.

góly : – Částek, Nosek, Stromecký

Sestava: Blumentritt, Szabo, Broschinský, Kubeš, Částek, Havel, Stromecký, Hruška, Devátý, Šimůnek, Kramer, Ouzký, Nosek

Trenér: Broschinský J.st.

 

 

 

MNICHOVOHRADIŠŤSKÝ SK – FC NOVÝ BOR – 0:3 (0:2)

 Letní příprava 2018

Podle plánů letní přípravy jsme se v neděli 29.7. utkali se soupeřem ze středočeského kraje – týmem  Mnichovohradišťský SK. Ve městě v neděli probíhala pouť a při té příležitosti se zde také hrál fotbal. I když současné počasí fotbalu moc nepřeje (stále nás trápí velká vedra), naše letní příprava v současné době probíhá na dobré úrovni a navíc se ke konci týdne zapojili i hráči, kteří už ukončili dovolené. I proto měl trenér k disposici 15 hráčů. Středočeský klub, který hraje I.A třídu má široký kádr a byl velmi dobrým soupeřem.

Vyšel nám úvod zápasu a již ve třetí minutě po větším „závaru“ ve vápně domácích se prosadil Částek – 0:1. Potom jsme přebírali iniciativu hry a dost jsme zaměstnávali domácí obranu, jen to přesné zakončení nám chybělo. Poté domácí zlepšili přihrávky a také oni měli příležitosti ke vstřelení branky. Druhý gól zápasu padl ve 39. minutě a postaral se o něj Havel, který dostal přihrávku od Devátého – 0:2. Do druhého poločasu trenér provedl několik střídání, Řezka nahradil Hrušku, Kramer zase Noska, Stromecký Částku a Šimůnek Holubce. Také jsme změnili hru a více jsme hráli na dlouhé míče k brance domácích. A tak se občas zablesklo před brankou domácích, ale vícekrát to byl ofsajd. O třetí gól se postarali Nosek a Stromecký, který zaběhl  za záda domácích obránců. Během zápasu mimo jiné předvedl pěkné sólo Devátý, který obešel několik protihráčů, ale pak trefil břevno nebo Částek, který rozkýval domácí obranu a míč pro zakončení nechal Devátému. Ten ale branku netrefil.

góly : 3. Částek, 39. Havel, 72. Stromecký

diváků: 80

žluté karty : 0:1

Sestava: Blumentritt, Hruška, Broschninský L., Vacek J., Devátý, Holubec, Broschninský J., Janů, Kramer, Částek, Nosek, Šimůnek, Havel, Stromecký, Řezka

Trenér: Broschinský

(Dovolená: Kubeš, Penteleichuk, Vacek Ond., Ouzký, Ramisch)

Další přípravné zápasy :

5.8. 2018  Modrá/Hrobce – FC Nový Bor – 17.00 hodin – hřiště Modrá

11.8. 2018  FK Junior Děčín – FC Nový Bor – 17.00 hodin – hřiště Řezuz DC

 

SK HORKY – FC NOVÝ BOR 6:1 (2:1)

Letní příprava 2018

gól:  Broschninský J.

Také předem plánované utkání jsme sehráli proti původnímu plánu ne doma, ale v Horkách. Vinou byl špatný domácí trávník a k tomu technická havárie vodovodního systému na stadionu. K tomu ještě úzký kádr hráčů k zápasu (střídání dovolených). Zápas jsme neodehráli špatně, zejména první poločas. Ve druhém pak hodně ovlivnilo výsledek střídání hráčů. Z naší strany nikdo a soupeř šest čerstvých hráčů. Přesto byl přípravný zápas dobrou prověrkou a velmi dobré hodnocení si vysloužil A.Holubec. Z dnešního kádru chyběli : Janů, Částka, Nosek, Kramer, Stromecký, Řezka a dovolenkáři.

 

NOVÉ STRÁNKY!

Vítejte na nových stránkách FC Nový Bor. Stránky budou pravidelně aktualizovány a v jednotlivých sekcích najdete vše důležité o našem klubu a všech našich týmech.