Zápasy uplynulého týdne

A – TÝMFC N.Bor : Chrastava3:0
DOROSTFC N.Bor : Jablonec n.Jiz.

 

1:0

 

ST. ŽÁCIRuprechtice : FC N.Bor

Rapid Liberec : FC N.Bor

6:3

9:1

ML. ŽÁCI „A“Hrádek : FC N.Bor

Rapid Liberec : FC N.Bor

5:3

5:4

ML. ŽÁCI „B“Ruprechtice : FC N.Bor

Rapid Liberec : FC N.Bor

11:1

10:3

ST.PŘÍPRAVKA

          A+B

FC N.Bor A/B :  Sedmihorky13:1, 11:3

18:2, 14:0

ML.PŘÍPRAVKALOKO Č.Lípa : FC N.Bor

H.Libchava : FC N.Bor

3:6

5:3

FC Nový Bor : Spartak Chrastava 3:0 (0:0)

Dnešní zápas 6.kola KP se dá pojmenovat jako derby, což opodstatňuje některé aspekty a to vzdálenost mezi námi a Chrastavou a k tomu také, že jsme oba kluby sestoupily z divizních soutěží. Oba fotbalové tábory také doznaly řadu změn v hráčském kádru. Kdo dnes přišel na fotbal a chtěl vidět první domácí podzimní výhru, mohl také poznat jaký fotbal kluby z divize hrají. Fotbal začal od první minuty naostro. Stromecký poslal centr do vápna soupeře a Částek jen o málo minul branku. Podobně nám oplatil soupeř v 5. minutě. V 7.minutě se to zatřáslo v našem vápně, kde své umění předvedl brankář Král, který zlikvidoval šanci soupeře. V 9.minutě zase naše příležitost po centru Stromeckého,  na zadní tyči se opřel do balónu Kubeš a brankář Chrastavy měl plné ruce práce. Tak to jsme jen málo ohrozili soupeře a tak se skóre ani nemohlo měnit. Další příležitost jsme si vypracovali ve 40. minutě Částkem i to ale zůstalo nevyužito. Ve 43. minutě si soupeř vysloužil žl. kartu za faul na Kramera. Druhý poločas začal jako ten první, jen s tím rozdílem, že první šanci měli hosté. Když jsme udělali vzadu velkou chybu a soupeř málem trestal. Gól nepadl jen díky výbornému zákroku brankáře Krále a pak z prázdné branky vykopl míč Penteleichuk. Vzápětí se podobná situace odehrála před brankou Chrastavy. Po centru míče do vápna obrana zaváhala a toho využil Částek, který předskočil soupeře a hlavou poslal míč na branku. Pro hosty to zachránil brankář Zíka. V těchto okamžicích se začínala rozhodující fáze zápasu. Nám se dařilo držet míč a neustále útočit. V 56. minutě Kubeš předal míč T. Janů a ten pohotově na křídlo Stromeckému. Přišel úprk po křídle na což hosté nestačili reagovat a pak Petr vystřelil po zemi a vedeme – 1:0! Po vstřelené brance jsme ještě víc ovládli hru, ale stále nebylo o výsledku zápasu rozhodnuto. Také  střídáme, na místo Devátého jde na plac Nosek. Tím zvyšujeme tlak na soupeře a přichází další šance. Ale chybí stále ten druhý gól, aby se soupeř zlomil. Asi nejvíc v pernamenci je Částek a také určitě hodně soupeře zlobí. A je to právě on v 68.minutě, kdo si našel dobré místo před brankou a hlavou poslal míč do sítě bezmocnému brankáři – 2:0.Hned potom Částek střídá a na hřiště vybíhá Šimůnek. Ale přitom trenér stále nabádá , nedostaneme góla, hrajeme na nulu. V 70.minutě prošel až na střed vápna Havel a také zakončil. Jeho rána skončila na tyči, bylo to pěkné! A opět soupeř zahrozil a to hodně. Král to v naší brance vyřešil. Pak už se blížil závěr zápasu a to byl čas pro M.Noska. V 86. minutě letí centr do vápna na který první reaguje Nosek a hlavou překonává brankáře Zíku –  3:0. Po rozehrání už na časomíře svítí 90. minuta a rozhodčí Nádeník zápas svojí píšťalkou ukončil. Těžko se vzpomíná, kdy jsme naposledy doma zvítězili v mistrovském zápase, ale dnešní musel diváky uspokojit.

góly: 56. Stromecký, 68. Částek, 86. Nosek

Žl.k: 1:1, č.k.: 0, diváků 120, rozhodčí: Nádeník Zdeněk

Sestava:Král, Devátý(56.Nosek), BroschinskýL., BroschinskýJ., Penteleichuk, Janů , Kubeš, Kramer, Havel, Částek(71.Šimůnek) , Stromecký,

trenér J.Broschinský st.

vedoucí mužstva: R.Blumentritt,

Příští zápas nás čeká 22.9.2018 od 10.3o hod. a jedeme na hřiště silného soupeře ŽBS ŽELEZNÝ BROD !

U13 „B“ – VTJ Rapid Liberec : FC Nový Bor 10:3 (8:1)

V sobotu 15.9.2018 jsme odehráli další zápas I.A třídy ml.žáků B, tentokrát nás hostil tým VTJ Rapid Liberec. První poločas jsme však začali špatně, neboť jsme hráli bez pohybu a sami po vlastních chybách jsme se připravili o dobrý výsledek. Po několika školáckých chybách a hlavně špatném bránění v našem malém vápně jsme inkasovali v 1.pol. 8 gólů a v podstatě jsme jen přihlíželi hře soupeře. O přestávce jsme kluky nabádali, aby hráli svojí hru, nebáli se kombinovat, byli odvážní a zrychlili práci s balonem a vyplatilo se. Druhý poločas jsme sehráli naprosto vyrovnaně a soupeři jsme se vyrovnali po všech stránkách, neboť 2.pol. skončil 2:2. Celkově nás kluci z Rapidu přehráli herně i přestříleli a je potřeba soupeři pogratulovat, ale zároveň musím zmínit, že máme velmi mladý tým a velká marodka si vybrala také své. Příští neděli hostíme tým z Rovenska a věřím, že se opět vrátíme k naší hře.

Sestava: Jakoubek, Bradáč, Kozubek, Hořčička, Grosmut, Scholz, Eder, Doňar, Liška, Jirsák

Góly: Eder, Jirsák, vlastní

trenér: Šiner Josef

Středa 12.9.2018 – TJ Sokol Ruprechtice : FC Nový Bor     11:1

Miniturnaj ml. přípravek – H.Libchava

Loko Č.Lípa : FC N.Bor    3:6

H.Libchava : FC N.Bor     5:3

Tak máme za sebou další týden, který se přípravce a předpřípravce moc líbil. Přálo nám hezké počasí, tréninky a zápasy se nám vydařily. V sobotu přípravka strávila dopoledne na turnaji v Horní Libchavě, kde byla opět příjemná atmosféra. První zápas jsme hráli proti Lokomotivě Česká Lípa ve kterém naši hráči předvedli nádherný fotbal a zaslouženě vyhráli 6:3. Další zápas jsme hráli proti domácím, kteří v prvním zápase porazili Skalici na penalty. První dvě branky jsme dostali, když naši hráči byli faulováni, ale žádný hvizd rozhodčího se neozval. I přesto naši hráli hezky a výsledek – 5:3 pro naše soupeře, nemohl pokazit atmosféru celého krásného dopoledne. Celkově tento týden 2.místo – nádherný výsledek!

Děkujeme našim rodičům a všem fanouškům za podporu. Všechny vás zdraví přípravka a předpřípravka.

Za ml.přípravku a předpřípravku – Žaneta Mikolandová

U13 „B“ – FC Nový Bor : TJ Velké Hamry/Desná 2:1 (1:0)

V neděli 9.9.2018 jsme v dalším zápase I.A třídy ml.žáků na domácím hřišti přivítali celek Velkých Hamrů. Nejprve musím konstatovat, že jsme se na rozdíl od soupeře snažili hrát konstruktivní fotbal s mezihrou a opět jsme narazili na celek, který si nevypracoval jedinou akci postupným protiútokem, kombinací nebo sehráním několika přihrávek za sebou.

Náš soupeř preferoval jednoduchý fotbal, nakopávané balony od brankáře a narostlého obránce bez jakékoliv mezihry záložní řady. I přesto jsme hráli svojí hru, snažili se kombinovat a museli se vyrovnat s tvrdostí hráčů Velkých Hamrů. Opět musím pochválit celý tým, kluci bojovali jako lvi a když krásným gólem do šibenice vymetl pavouky Šimon Matys, bereme další zasloužené vítězství a v tabulce jsme na krásném druhém místě.

góly: Doňar, Matys

sestava: Nešpor, Matys, Šiner, Šešina, Bradáč, Eder, Doňar, Grosmut, Liška, Jirsák

trenér: Šiner Josef