Ml.žáci „A“ – turnaj Arsenal Cup – 4.místo

Nový rok jsme zahájili účastí na kvalitně obsazeném turnaji Arsenal Cup v České Lípě. Naši hráči podali na turnaji velmi slušný výkon a jen díky nezvládnutému penaltovému rozstřelu v semifinále jsme nepostoupili do finále. V zápase o bronz už nám trochu docházely síly, přeci jen měsíc volna a lenošení byl znát, ale i tak dali kluci do zápasu všechno a soupeře z Polska jsme potrápili více než v prvním zápase.

N.Bor : Lubuski ZPN „B“    0:4

N.Bor : Arsenal „A“    1:0

N.Bor : SK Štětí    2:0

semifinále: N.Bor : Mimoň    0:0   pen.1:2

o 3.místo: N.Bor : Lubuski ZPN „B“    0:2

góly: Singer 2, Pěnička

sestava: Beneš Dan, Beneš Jan, Fanta, Singer, Pěnička, Majerech, Procházka J.

trenéři: Štercl David, Fanta Karel

PF 2019

Vážení sportovní přátelé, Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků, děkujeme za přízeň v roce 2018 a přejeme Vám úspěšný vstup do nového roku!

FC NOVÝ BOR

Halový turnaj FC Nový Bor

Tak jako každý rok v předvánočním čase uspořádal oddíl FC Nový Bor ve spolupráci s DDM Smetanka mládežnický turnaj ve fotbale, který se konal v sobotu 1.12.2018 v novoborské sportovní hale. V dopoledních hodinách se utkali mladší žáci a odpoledne starší žáci. Turnaj bohužel ovlivnilo počasí a proto nedorazily dva přihlášené týmy z Polska, takže se turnaje zúčastnilo pouze pět týmů a z toho navíc tři domácí. Naše barvy reprezentovaly dva týmy mladších žáků roč. 2006 a jeden tým roč. 2007. Turnaj doplnily mladé týmy (roč.2007) Arsenalu a Lokomotivy Česká Lípa. Z prvenství se radovalo naše „áčko“, na stupních vítězů je doplnily naše „sedmičky“ a z třetího místa se radovali hráči z Arsenalu. Nejlepším střelcem turnaje se stal domácí hráč Ilja Singer.

Pořadí turnaje:

 1. FC Nový Bor „A“
 2. FC Nový Bor 2007
 3. Arsenal Č.Lípa
 4. FC Nový Bor „B“
 5. LOKO Č.Lípa

Sestavy a góly:

FC Nový Bor „A“: Beneš D., Beneš J.(2), Procházka J.(2), Singer (7), Šup (1), Brož (1)

FC Nový Bor „B“: Jakoubek, Fanta (1), Nýdrle, Pěnička (4), Jankovský (1), Beránek, Grosmut E.

Trenér: Štercl David

FC Nový Bor 2007: Nešpor, Pánek, Šešina, Šiner (3), Matys, Doňar (2), Eder (2), Liška (3),   Jirsák (2), Kozubek, Hořčička, Grosmut T. (1)

Trenér: Šiner Josef

Odpoledního turnaje pro starší žáky se zúčastnilo sedm týmů a hned tři dorazily z Neštěmic. Dvěma týmy jsme turnaj doplnili my a po jednom Cvikov a Bukovany. Tak jako v dopoledním turnaji byly k vidění velmi pěkné zápasy a vyrovnanost týmů dělala turnaj zajímavý až do jeho konce, kdy o medailovém umístění rozhodoval každý vstřelený gól a mezi týmy na druhém až pátém místě byl rozdíl pouhých tří bodů. Nejlepším střelcem turnaje byl tak jako ráno opět domácí hráč – Matěj Feuereisl. Naši kluci sice na medaili nedosáhli, ale všichni zaslouží pochvalu, protože předvedli výborný výkon a naše „béčko“ jako jediný tým dokázal porazit celkového vítěze turnaje, mužstvo ze Cvikova.

Pořadí turnaje:

 1. FK Cvikov
 2. TJ Bukovany
 3. FK Neštěmice „žlutí“
 4. FC Nový Bor „B“
 5. FC Nový Bor „A“
 6. FK Neštěmice „modří“
 7. FK Neštěmice „červení“

Sestavy a góly:

FC Nový Bor „A“: Jásek, Vičan (1), Šup, Procházka D., Mach K., Mach V.(1), Valeš, Romanovský (4), Král (1)

FC Nový Bor „B“: Beneš D., Seidl, Kašpar, Kliment, Myška (1), Funke, Feuereisl (6), Šauer (2), Mastný (1), Diviš (1)

Trenér: Štercl David

Děkujeme všem, kteří se podíleli na pořádání turnaje – FC Nový Bor, DDM Smetanka, firmě Huť Libor Knytl z Polevska děkujeme za finanční příspěvek a rodičům našich hráčů děkujeme za pomoc při organizaci turnaje.

Nové kabiny na stadionu v Novém Boru

Po dlouhých a vleklých jednáních mezi zástupci FC Nový Bor, z.s. a Městem Nový Bor došlo v letošním roce ke shodě a zastupitelé města odsouhlasili a také přidělili finanční dotaci na zlepšení sportovního prostředí na fotbalovém stadionu ve prospěch mládeže. V nedávné době proběhla na stadionu inspekční kontrola, která zjistila, že se mládež převléká a připravuje na sportovní zápolení ve zcela nevyhovujících, zastaralých a hodně opotřebovaných prohnilých buňkách. Na základě toho předseda klubu pan Zdeněk Fakan, člen zatupitelstva města, za podpory dalších členů ČSSD a dalších nakloněných zastupitelů prosadil v rozpočtu města vyčlenění potřebné finanční podpory k vybudování nových mobilních kabin. Firma CUBESPACE vyrábí mobilní buňky, které se snadno instalují do prostorů k využití pro tento shora uvedený účel. V úterý 4. září 2018 přivezly tři kamiony k nám na stadion v Novém Boru tyto buňky a současně je zaměstnaci jednoduše připravili k využití pro klubové účely. Konečně máme něco nového a snad i do budoucna se zastaralá opotřebovaná zařízení budou na stadionu měnit v nové.

 

Konec podzimní sezóny

Vážení sportovní přátelé,

podzimní část sezóny již pro všechny naše týmy skončila a my Vám děkujeme za přízeň a za návštěvu na našich zápasech, ať už jste příznivci týmu dospělých nebo našich mládežnických týmů. O startu zápasů jarní části se včas dozvíte na našem webu. Zápasy dospělých začnou o víkendu 23.-24.3. a zápasy mládeže startují 30.-31.3.2019.

Poslední akcí tohoto roku bude halový turnaj mladších a starších žáků, který náš klub pořádá v sobotu 1.12. v novoborské sportovní hale.