St.žáci – turnaj Jablonec – 3.místo

Naši starší žáci se v neděli zúčastnili v městské hale v Jablonci Memoriálu Adama Martenka. Turnaj bohužel ovlivnila chřipková epidemie a tak se ho zúčastnilo pouze šest týmů. Týmy byli rozděleni do dvou skupin a následně první dva postoupili do semifinále. V prvním zápase jsme remizovali s Vratislavicemi 0:0 když jsme nevyužili vytvořené šance a 2x mířili jen do tyče. Dalším soupeřem byl tým Sokol Libuň a tady už se našim střelcům dařilo lépe. Po dvou gólech Matěje Feuereisla a jednom Vojty Macha jsme zvítězili 3:0 a zajistili si postup do semifinále. Tam jsme změřili síly s týmem SKS Sobotka a po velmi napínavém průběhu zápasu jsme prohráli 1:0, když jsme v závěru opět nastřelili jen brankovou konstrukci. Do zápasu o třetí místo jsme šli samozřejmě s cílem urvat medaili pro náš tým. V cestě nám opět stál soupeř z Vratislavic. Kluci podali ještě lepší výkon než v prvním měření sil, soupeře jsme málokdy pustili na naší půlku, ale branka pro nás byla opět zakletá a tak jsme opět několikrát nastřelili jen tyč. I přes výborný výkon našich hráčů zápas skončil 0:0 a tak se o vítězi bronzových medailí muselo rozhodovat v penaltách. Tam všichni vybraní hráči – Feuereisl, Vičan, Mastný – prokázali pevné nervy, penaltu proměnili a když náš gólman Dan Beneš (po zásluze zvolen nejlepším brankářem turnaje) jednu penaltu soupeři chytil tak jsme mohli začít slavit zisk bronzových medailí. Týmy soupeřů hráli převážně se staršími ročníky a tak naši hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon a zejména hodnotím velmi kladně výborný týmový výkon.

sestava: Beneš D., Mastný, Kliment, Romanovský, Mach V., Mach K., Feuereisl, Vičan, Seidl

trenér: Štercl David

Přípravné zápasy mládeže

Dorost U17 – FC Nový Bor : Stráž p.Ralskem     2:4

St.žáci U15 – FC Nový Bor : Junior Děčín           2:4

Ml.žáci „A“ U13 – FC Nový Bor : Junior Děčín     3:2

Ml.žáci „B“ U13 – FC Nový Bor : Junior Děčín     4:1

FC Nový Bor : SK Kosmonosy 4:2 (2:1)

Naše zimní příprava stále probíhá podle plánu a dnešním dnem naplnila první polovinu. Druhá polovina má v plánu také další přípravné zápasy a pravidelné tréninkové dávky. Dnes jsme u nás přivítali k prověření našich sil a fotbalového umění mužstvo SK Kosmonosy z Mladoboleslavska. Ten hraje jako mistrovskou soutěž 1.A tř.Středočekého kraje a mužstvo je složené z mladých hráčů. U nás dnes bylo několik omluvených hráčů (Janů, Holubec a další pro nemoc). Začalo se za překrásného a teplého počasí a také ve svižném tempu s náznakem útočného pojetí. Soupeř se tlačil dopředu a naši kluci našli v 10. minutě jednoduchost. Po pravé straně rychlý přechod dopředu, přihrávka do vápna a Havel střelou po zemi prostřelil gólmana – 1:0. V 17. minutě naší branku uchránil brankář Král a následný protiútok zakončil druhým gólem Havel2:0. V druhé polovině prvního poločasu naše hra trochu povolila na tempu a hosté ve 42. minutě naše zaváhání při bránění potrestali snížením na 2:1 když se trefil hostující Valenta. Před zahájením druhého poločasu udělal trenér určité změny v sestavě. Do středu zálohy přišel také ne zcela zdráv Kubeš. Naše útočné pojetí se vrátilo na naše kopačky a v krátkém sledu jsme několikrát ohrozili soupeřovu branku, ale gól jsme nedali. Naopak v 70. minutě si vzal slovo soupeř a Šulc vyrovnal na 2:2. Nutno podotknout, že spravedlivě. Pak zpřísnil pohled na naší hru trenér a kluci opět přidali. V 79. minutě jsme po dobré kombinaci hosty přehráli v obraně a Nosek nám vrátil vedení na 3:2. Neuběhly ani další dvě minuty a potřetí v zápase se trefil Havel4:2. To byla tečka za dnešní naší hrou i celým výkonem v zápase.

góly: 10. 17. a 85. Havel, 79. Nosek – 42. Valenta , 70. Šulc

diváků: 42, rozhodčí : Marek

Sestava: Král – Ouzký,  Šimůnek, Devátý, Broschinský L., Šimoník, Vacek O., Krpata, Doležal, Stromecký, Nosek, Havel, Kubeš

Trenér: Broschinský J. st.

Vedoucí mužstva: Blumentritt R.

Příští zápas – sobota 23. února 2019 v 11 hod.

Soupeř: SK Rejšice (Středočeský kraj)

FC Nový Bor : FK Modrá 4:0 (1:0)

Čas běží jako o závod a máme za sebou další týden zimní přípravy. Vedení mužstva je se zatím probíhající přípravou spokojené. Bohužel i zranění přicházejí. Tentokrát to postihlo tahouna našeho fotbalu a kapitána mužstva J.Broschinského, které navíc bude čekat náročné léčení. O tomto víkendu jsme si pozvali k dalšímu plánovanému zápasu tým FK Jiskra Modrá. Účastník KP Ústeckého kraje se v minulém ročníku zachránil v přeboru a v současné době buduje kádr o boje k lepšímu postavení v tabulce. Zkušený matador p.Michalec shání hráče kde se dá. Dnes k nám přivedl širší kádr hráčů a nevedli si zrovna špatně, zejména v prvním poločase se po našem lepším začátku dostali k vyrovnání hry. Je pravdou, že míč byl častěji na našich kopačkách a také jsme si několikrát vytvořili i gólový závar před brankou soupeře. Gól jsme vstřelili v závěru poločasu.  Ve 42. minutě Havel nezadržitelně vystopoval beka soupeře, získal míč a poslal centr před branku, kde se prosadil Nosek1:0. Druhý poločas začal našim zrychlením hry, rychlejší kombinací jsme na branku soupeře valili jeden útok za druhým. Ve 49. minutě jsme zakončili útok z pravé strany  centrem před branku,kde se prosadil Doležal 2:0. Ve druhém poločase přišel na hřiště také Kubeš, který v 56.minutě dostal míč před vápno soupeře a prudkou střelou našel horní roh branky – 3:0. V další části zápasu trenér vystřídal v brance Krále, kterého nahradil Ouzký. Král si vzal dres hráče v poli a šel na hrot útoku, kde měl několik dobrých fotbalových akcí, když jedna střela našla břevno branky soupeře. Ani soupeř zápas nevzdával a bojoval o korigování skóre. Kluci to na hřišti ale nedopustili. Naopak v 85.minutě napřáhl ke střele na hranici vápna Kramer a stanovil výsledek zápasu na 4:0!

góly: 43.Nosek, 49.Doležal, 56.Kubeš, 85.Kramer

hřiště: UMT, diváků: 40, rozhodčí: L.Martínek

Sestava : Král, (Ouzký), Holubec, L.Broschinský, Devátý, Šimoník, Vacek, Kramer, Krpata, Doležal, Havel, Nosek, Kubeš – Janů, Stromecký

Trenér: J.Broschinský st.

vedoucí : R.Blumentritt

V dalším zápase přivítáme na naší UMT v sobotu 16.února SK Kosmonosy, výkop v 11 hod.

 

 

FK Turnov : FC Nový Bor 1:3 (0:2)

Zimní příprava našeho mužstva v týdnu opět pokračovala na naší umt a týden jsme zakončili další zápasem na umt v Turnově, kam si nás pozval domácí FK Turnov. Nové hřiště v hodnotě 16 milionů korun (pěkné) dovolilo našim klukům rozvinout a předvést co trénují! Od první minuty zápasu hráli rychlý kombinační fotbal doplněný osobním nasazením. V kombinaci kluci měnili také výborně místa a postupem času si připravovali i střelecké příležitosti. To jsme také v 8. minutě přeměnili ve vedoucí gól, když domácího gólmana prostřelil Doležal0:1. Ve středu naší hry se rozehrál k dobrému výkonu Vacek a přidávali se i další. Spolehlivý výkon předváděla i obrana a za ní v brance Král. Ve 37. minutě vybojoval  svým důrazem míč Nosek, přihrávkou na křídle vyzval k zakončení Doležala a ten zvýšil na 0:2. Do druhého poločasu dostali prostor ke hře také hráči z lavičky. Postupem času zápasu se naše hra opět našla a i když domácí přidali na bojovnosti, tak se hra přelévala z jedné poloviny na druhou. V 75. minutě se domácím podařilo ze skrumáže vstřelit gól a snížili tak na 1:2. Netrvalo dlouho a kombinací do šířky s pohotovou střelou na závěr stanovil Kramer konečný stav zápasu na 1:3. Závěr zápasu kluci trochu ztráceli síly, ale osobním nasazením výsledek 1:3 pro naše barvy udrželi.

Na dnešní zápas se omluvili T.Janů, L.Kubeš, J.Broschinský ml.

góly : 8. a 37. Doležal , 79. Kramer

30 diváků

Sestava: Král, (Ouzký), Šimůnek, Devátý, L.Broschinský, Stromecký, Vacek, Kramer, Krpata, Nosek, Havel, Doležal, Holubec, Šimoník

Trenér: J.Broschinský st.

Vedoucí mužstva:  R.Blumentritt