POHÁR LIBERECKÉHO KRAJE – 1.kolo – TJ Velké Hamry „B“: FC Nový Bor 2:5 (1:2)

V předstihu jarních mistrovských zápasů LKFS KP, se rozpoutaly fotbalové boje v soutěži POHÁRU LKFS. Náš vstup do této soutěže byl limitován na 1.hrací kolo, kde nám los přisoudil soupeře z předkola zápasu Roztoky- V.Hamry B ,což dokladuje dnešní zápas. Dnešní soupeř má své A-mužstvo v divizní soutěži C ,ale v sobotu áčko nehrálo, zápas odložen. Proto mohl dnes trenér béčka své svěřence doplnit o nějakou posilu. Ani naše barvy nebyly v plné síle. Chyběli Janů, J.Brochinský ml. , Vacek J. a Kramer. Zápas jsme moc dobře nezačali. Ve 2.minutě se domácí dostali rychlým přenesením hry na naší polovinu až do malého vápna a než jsme se stačili rozkoukat tak jsme prohrávali 1:0.Dalších pár minut jsme konsolidovali naší hru a systém. Ve 13. minutě zabojoval fotbalově Stromecký, hned na to přišel centr na druhou stranu vápna kde si ne-jen zpracoval míč Doležal,ale ještě chytrým pohybem vyrovnal na 1:1. Rychle se naše hra lepší a přicházejí další naše útoky na branku domácích.Ve 31.minutě si přehodili své místa Kubeš s Krpatou a ten druhý jmenovaný byl okamžitě na správném místě,když hlavou poslal míč do domácí branky – 1:2. Do druhého poločasu jsme vystřídali a posílili útok. K útočnému tažení se připojil Havel. A byl to on, kdo měnil opět skóre ve 48. minutě, když proměnil náš útok ve třetí gól v domácí brance – 1:3. Ani domácí ale nelenili v útočném pojetí. Dvakrát po sobě se pokusili ohrozit brankáře Krále. V jednom případě míč skončil za brankou a podruhé si ho podmanil Král. V 54. minutě přestřelil z dobré posice Šimoník domácí branku. Ale v téže minutě ohodnotil odkop z našeho vápna Devátého rozhodčí jako faul a nařídil penaltu. S tím si domácí Rudolf poradil a snížil na 2:3. Hned v 63.minutě zasáhl do dění na hřišti opět Havel,který šel za svým cílem dát gól až do konce – 2:4. Pár minut hra z obou stran ochabla a náš trenér vyzval hráče k zvednutí aktivity. Tak se stalo! Další útok zastavili domácí faulem ve vápně a rozhodčí nařídil další penaltu v utkání. Míč si připravil O.Vacek , udělal vše správně a také dal za na naše barvy svůj první gól, dnes v celkovém pořadí na 2:5. Co říci k hodnocení, určitě se chyby najdou, ale dnes kritici  chválit než peskovat.

Dnešní vítězství nás posouvá do druhého kola, které je na pořadu dne 10.dubna 2019 a soupeřem by nám mělo být mužstvo Jenišovic, které postoupilo přes svého soupeře Jiskra Mšeno B!

góly: 13. Doležal, 31. Krpata, 48. Havel, 63. Havel, 80. Vacek O. (pen.)

ž.k. 0:1, diváci: 30, rozhodčí: Bohata Antonín, hřiště: UMT Desná

sestava: Král, Broschinský L., Devátý, Nosek, Kubeš, Šimoník, Krpata, Stromecký, Holubec (46. Havel), Doležal (64. Šimůnek), Vacek O., připraven Ouzký

trenér: Broschinský J.st.

asistent: Broschinský J.ml.

ved.mužstva: Blumentritt R.

Turnaj ml.žáků – Kamenický Šenov

V sobotu se dva týmy našich mladších žáků zúčastnili halového turnaje LOKO Česká Lípa, který se konal v hale v Kamenickém Šenově. Naše „áčko“ podávalo výkony jako na houpačce a v celkovém pořadí jim to stačilo pouze na 4.místo. Klukům z „béčka“ se dařilo o poznání lépe a po velmi dobrém výkonu, kterým se prezentovali po celý turnaj obsadili 2.místo.

Nejlepším brankářem a nejlepším hráčem celého turnaje byli vyhlášeni naši hráči Dan Beneš a Adam Eder.

N.Bor A : LOKO Č.Lípa 4:0 4:0
N.Bor A : Žandov 0:2 0:0
N.Bor A : Stružnice 0:0 0:3
N.Bor A : N.Bor B 0:2 0:2

góly: Pěnička 3, Fanta 2, Jankovský 2, Majerech

sestava: Beneš D., Beneš J., Fanta, Majerech, Procházka J., Pěnička, Jankovský, Nýdrle

trenéři: Štercl David, Fanta Karel

N.Bor B : LOKO Č.Lípa 2:2 5:0
N.Bor B : Stružnice 1:1 0:1
N.Bor B : Žandov 2:0 0:0
N.Bor B : N.Bor A 2:0 2:0

góly: Eder 4, Hořčička 3, Doňar 3, Stromecký 2, Scholz, Liška

sestava: Pánek, Horčička, Kozubek, Eder, Doňar, Scholz, Stromecký, Liška, Šešina

FC Nový Bor : SK VILÉMOV 2:2 (1:0)

V kalendáři nám naskočil měsíc březen 2019 a zápasová příprava na jarní mistrovské boje dosáhla na zápas číslo 7. K dnešní prověrce naší fotbalové dokonalosti k nám přijelo silné a fotbalově výborné mužstvo z Vilémova, které v KP Ústeckého kraje v pohodě drží 3. příčku. Zápas se hrál na UMT za rozhodcovské taktovky L. Martínka. Náš vstup do zápasu a první minuty hned přinesly fotbalový vzruch. Ve 3. minutě střílí na naší branku hráč Vilémova, ale míč končí vedle. V 5.minutě útočíme kombinačně po pravé straně, Krpata vniká s míčem u nohy do vápna a střelou po zemí na zadní tyč ho posílá do sítě – 1:0. V dalších minutách jsme mohli vedení pojistit, ale trochu nás vedení ukolébalo a soupeř hru vyrovnal.Tak plynul čas s hrou více uprostřed hřiště. Poločas jsme vyhráli a do druhého poločasu se na obou stranách střídá a naše hra je až moc v poklidném tempu. Ve 49. minutě jsme chybovali ve vápně, následně pak L.Broschinský poslal k zemi soupeře a hosté tak zahrávali penaltu, kterou proměnili a  vyrovnali na 1:1. Od této minuty se Vilémov hodně zvedl a nám se nedařilo hru podle našich myšlenek srovnat. V 56. minutě proletěl míč našim vápnem a našel si i cestu za záda gólmana Krále – 1:2. V posledních patnácti minutách jsme zvedli hlavu a zrychlili hru, kluci běhali a výsledkem bylo několik dobrých šancí. V 84.minutě se po obléhání branky Vilémova dostal míč před volného Kubeše, který pohotovou a dobře mířenou střelou trefil zadní kout branky, je to 2:2.V posledních minutách soupeř dohrával v 10-ti , ale proměnit příležitosti v gól se nám už nepodařilo. Dnes k zápasu byli omluveni z důvodu nemoci Vacek, Havel, Penteleichuk, Ouzký a dlouhodobě i J.Broschinský  ml. V dresech Vilémova se dnes u nás představili hráči, kteří před časem oblékali i naše bravy – Buryánek, Hoke, Luňák.

góly: Krpata, Kubeš

diváci: 50, rozhodčí: Martínek Lukáš

Jaký bude další náš program zimní přípravy! Příští týden měl být zápas proti Kr. Studánce, ale zápas se ruší. Kr. Studánka hraje předkolo poháru a tak víkendový program se ponese v tréninkovém duchu. Další víkend bude i pro nás pohárový a našim soupeřem bude vítěz předkola  V.Hamry B : Roztoky. Kde budeme hrát se rozhodne až po zápase předkola poháru.

Jarní mistrovské boje KP zahájíme 23.března 2019 v 15. hodin na hřišti  ARSENALU Česká Lípa.