Úvod arrow Muži A arrow FC NOVÝ BOR - SS OSTRÁ 1:3 (0:1)
Muži A:  FC NOVÝ BOR - SS OSTRÁ 1:3 (0:1) Tisk E-mail
03. 04. 2018

Od posledního mistrovského zápasu Fortuna divize B uplynul jeden týden a je tu další mistrovské utkání. V našem kádru došlo opět k několika změnám. V minulém kole vyřadilo zranění J. Broschinského. Do mužstva se zařadil D. Peteleinchuk. Stále chybí ještě L. Broschinský, L. Havel a J. Filip. Kluci se na zápas připravili a chtěli sehrát důstojný zápas proti fotbalovému celku SS Ostrá, který je v současné době na druhém místě tabulky. Utkání se hrálo na našem stadionu v sobotu 31. 3. 2018 od 16,30 hod a hlavním arbitrem byl p. Gunitš.

Z naší strany nemáme na minulý zápas na tohoto soupeře dobré vzpomínky. Na podzim právě proti Ostré utrpěl vážné zranění náš hráč  Filip Šimoník, který si stále léčí poraněné koleno (utržená a poškozená češka). Zápas začali lépe hosté. Lépe drželi míč pod svojí kontrolou a nás nebezpečně na padali a tak nám dělali velké starosti. Při jedné takové akci poslal Janů malou domů a s velkou námahou poslal míč mimo hřiště brankář Král, který dnes dostal přednost před Blumentrittem. Asi do 15. minuty jsme soupeři dovolili, aby v klidu od obrany rozehrával svojí hru, a tak trenér začal ostře burcovat hráče k většímu pohybu i bez míče a to začalo na hosty platit. Častěji jsme vybojovali míč a pokoušeli se útočit. Ostrá, ale má kvalitní hráče a byli to oni, kdo několikrát zahrozili před naší brankou a to hodně nebezpečně. Bohužel, soupeř měl tak trochu štěstí, když naši hráči ve 37. minutě zabránili gólové šanci, ale odražený míč se dostal k noze Petličky, který nepovedenou střelou poslal míč do naší branky k tyči 0:1. Kluci bojovali a snažili se. Krátce po gólu jsme při útočení byli faulováni. K míči se postavil Penteleichuk a jeho střela byla hodně povedená, jenže obránce hostí míč tečoval a byl z toho jen rohový kop. Do druhého poločasu naše odhodlání udělat dnes dobrý výsledek pokračoval, ale soupeř se více stáhl do obrany a čekal na naší chybu. Ta přišla v 54. minutě, když se mezi našimi hráči prosadil Matysík a Ostrá vede 0:2. To se nám začalo přání dobrého výsledku vzdalovat. V našich řadách přišlo druhé střídání, když to první bylo na začátku druhého poločasu, kdy nahradil Beorunského Ramisch a nyní střídal Kubeše Akinpelu. Hosté byli stále ve střehu a stále připraveni přidat další gól pokud budeme chybovat. A to se stalo, když na mokrém terénu se nepodařil dobrý odkop našemu brankáři a napadající hráč hostí Moudrý poslal míč do naší branky potřetí - 0:3. Znovu střídáme a na hrací plochu jde Hruška místo Hamady. Blíží se závěr zápasu a do vápna Ostré se vřítil s míčem u nohy Peteleinchuk. Přešel přes tři hráče a pak byl poslán k zemi obráncem hostí. Rozhodčí hned ukázal na penaltu. Pokutový kop zahrával Černý, ale brankář hostí jeho úmysl vystihl a střelu k tyči vyrazil na rohový kop. Škoda! V dalších minutách jsme soupeře sevřeli před jeho pokutovým územím. Několikrát jsme se pokusili ohrozit branku hostí. V 84. minutě se střela z velkého vápna odrazila od T. Hrušky a změnila směr a brankář hostí neměl šanci míč zachytit - 1:3. Tak jsme vstřelili po 270 minutách v mistrovské soutěži gól!

Diváků: 105, Hráno bez ŽK a ČK

Sestava : Král, Šimůnek, Devátý, Janů, Peteleinchuk, Kubeš, Berounský, Luňák, Stromecký, Černý, Hamada,- střídali : Ramisch, Akinpelu, Hruška

trenér – J. Broschinský st., vedoucí mužstva:  R. Blumentritt.

ZA TÝDEN V SOBOTU  7. DUBNA 2018 V 10.15 HRAJEME V NERATOVICÍCH !