Úvod arrow Články arrow Muži A arrow FC NOVÝ BOR – FK Baník SOUŠ 4:3 (1:1)
Muži A:  FC NOVÝ BOR – FK Baník SOUŠ 4:3 (1:1) Tisk E-mail
19. 06. 2017

Po dohodě mezi kluby, se 17. 6. 2017 posunul čas výkopu zápasu na 14.30 hod., o čemž byly informace zveřejněny v tisku i na našich webových stránkách.

V posledním 30. kole soutěže 2016-2017 divize B jsme museli opět požádat trenéra dorostu Standu Kouřila o nasazení několika dorostenců, tak jako tomu bylo i v utkání předposledního kola v Chomutově. Tak začínáme zápas s dorostencem v brance. V poli pak hrají naši hráči pod dirigentskou taktovkou hráčů T. Janů a L. Kubeše, k nim se pak přidávají další hráči. A začínáme odvážně, hned v první minutě protáhl hostující obranu Pekař, ale pak se mu již nepodařilo úplně přesně přihrát. O dvě minuty později nám podobnou akci předvedl i soupeř, ale také hráči Souše narazili na dobře bránící naší obranu. Ve 13. minutě jsme měli blízko ke gólu po akci, kterou vedl Stromecký. Následuje přihrávka na Pekaře a zakončuje Šimoník, ale branka z toho nebyla. Co se nepodařilo našim hráčům, to se zdařilo našemu soupeři. V 17. minutě Popelka našel v naší obraně okénko a pak nezištně zakončil 0:1. Dnes hrajeme více útočný fotbal a nyní bojujeme o vyrovnání a dočkali jsme se ve 26. minutě. Útok začínáme po křídle, následuje centr před branku hostí a tam hlavou zakončuje Devátý 1:1. Soupeř si připravil i další šanci, ale tu Souši zmařil brankář Ouzký výborným zákrokem. Tak končí první poločas dnešního utkání za stavu 1:1!

Přestávku před druhým poločasem jsme využili k poděkování za více jak dvouletou trenérskou práci v našem klubu, která dnešním dnem skočila, pro Vladimíra Jeníčka, který funkci trenéra v našem klubu ukončil na vlastní žádost. S druhou fotbalovou osobností jsme dnes také rozloučili na jeho vlastní žádost a to s Romanem Machem, který odchází do klubu v České Kamenici. Oběma klub přeje hodně úspěchů na novém působišti. Všechny přítomné předseda klubu Zdeněk Fakan informoval, že tahoun mužstva J. Broschinský podstoupil operaci kolena a přejeme mu tímto rychlé uzdravení a návrat k fotbalu.

Ještě jednu informaci dostala dnes veřejnost a to, že klub FC Nový Bor, ustanovil do funkce trenéra divizního mužstva Josefa Vinše, který u nás v minulosti hrál. Tak ať se mu u mužstva daří!

Přestávka končí a jdeme bojovat o poslední body v tomto zápase i celé soutěži. Nejprve naše útočná akce, ale útok končí u brankáře Baníku Souš. V 51. minutě předvedl dnešní soupeř fotbalovou akci, která se divákům líbí. Rychlá přihrávka po zemi mezi naše obránce a na to se dá těžko včas reagovat, došlo k přečíslení naší obrany a také zakončení Popelkou a prohráváme 1:2. Uběhlo pár minut a nám se daří soupeře také potrestat gólem, který padl do branky hostí z kopačky Pekaře, který si to také za dnešní aktivitu zasloužil 2:2. Mezi tím si vysloužil žlutou kartu Černý. V 66. minutě potvrzuje dnešní soupeř Baník Souš, že není jen tak náhodou na čtvrtém místě v tabulce. Hosté se prezentují velice útočnou hrou a to jim přineslo další gólový úspěch a tentokrát to byl Štípek, který dostává hosty do vedení 2:3 v 66. minutě utkání.  Janů a také Kubeš ženou spoluhráče na zteč soupeřovy branky. V 75. minutě se nám vydařila rychlá akce a Stromecký se postaral o vyrovnání na 3:3. Trenér také burcuje svěřence, že chce dnes plný počet bodů a podařilo se! V 81. minutě se dostal k míči Kubeš, poradil si kličkou s protihráčem a pěknou střelou zakončil do sítě branky hostí na 4:3. Zbytek zápasu se v několika minutách odehrál trochu hekticky a rozhodčí rozdal několik žlutých karet. Jinak se dohrálo v pohodě. V tabulce divize B jsme celkem získali 41. bodů a za tento bodový zisk je nám odměnou pěkné 9. místo!

Rozhodčí: Václav Ježek, diváků: 75, ŹK: 3:3

Vedení FC Nový Bor děkuje hráčům za toto umístění, fanouškům za pěknou podporu a hlavně těm skalním příznivcům za dobrou atmosféru při zápasech doma i na hřištích soupeřů.  Českolipskému deníku pak děkujeme za informování veřejnosti a již dnes vás všechny zveme na nový ročník FORTUNA-DIVIZE 2017-2018.

Tréninky začínají 7. července 2017 první ostrý zápas sehrajeme zřejmě 16. července 2017 v Poháru MOL-CUP!