Úvod
Muži A:  FC NOVÝ BOR – SK ÚVALY 1:0 (0:0) Tisk E-mail
08. 05. 2017

Divizní kluby dnes vstoupily do 24.kola soutěže ročníku 2016-2017. V posledních dvou kolech jsme nebodovali a výsledky nás srazily na 11.místo tabulky. K tomu ještě zranění tahouna mužstva J.Broschinského, které zatím přetrvává. Takže těžký úkol pro trenéry jak poskládat sestavu, abychom dnes získali důležité 3 body.

Do dnešního zápasu dochází ke změně na postu brankáře a to do branky jde M. Král. Náš dnešní cíl bodovat proti soupeři, který je v tabulce před námi o jeden bod. Vstup do zápasu se nám vydařil, získali jsme herní převahu. Soupeř zodpovědně brání, ale hned v první minutě máme výhodu trestného kopu, ale vážné ohrožení branky hostí  tato situace nepřinesla. Stále více máme územní převahu. V 17.minutě chytá brankář soupeře střelu Macha. Ve 20.minutě se podařilo soupeři také střelecky zaměstnat našeho brankáře, ale ten si počíná suverénně. První vážné ohrožení branky soupeře přišlo ve 23. minutě, to si počínal výborně s míčem Pekař, ale zakončit akci střelou na branku nedokázal. Stále nebezpečnější pro obranu soupeře byla hra Devátého. Jen tomu chyběla lepší souhra se spoluhráči. Ve 29. minutě jsme dali velkou šanci soupeři po ztrátě míče ve středu hřiště, ale hostujícímu hráči zkazil radost výborným obranným zákrokem Černý. Z následného rohového kopu hosté nic nevytěžili. S přibývajícími minutami získáváme stále více ze hry a vytváříme si další dobré příležitosti ke vstřelení branky. Několikrát se nám podařilo centrovat do vápna hostí, ale centry nenašli naše útočící hráče. Asi nejvážnější a nejhezčí fotbalová akce prvního poločasu se podařila ve 35. minutě. Chmelík s Machem si narazili míč a Mach posílá prudký přízemní centr do vápna hostí, ale Devátý nedokázal umístit míč z malého vápna do opuštěné branky hostí.

Druhý poločas začínáme stejně jako ten první náporem.Ve 49. minutě se protáhl obranou hostí Mach s míčem u nohy. Bohužel zakončení se mu nepovedlo. Rozuzlení zápasu přišlo v 52. minutě. Ve vápně Úval jsme vytvořili závar  a byl z toho rohový kop. Centr z pravé strany vyboxoval brankář hostí pouze k Devátému, který míč posílá z 8 metrů na branku. Obránci nestačili na skákavou střelu zareagovat a míč končí v síti branky hostí 1:0. Soupeř se snažil kontrovat a vysunul více hráčů do útoku a hráči hostí nepříjemně doráželi na naší obranu. Ta však pracovala na plné obrátky a za ní vše jistil dobře se pohybující brankář Král. Ten zlikvidoval všechno, co prošlo za naše obránce. Ve hře dopředu jsme také nezahaleli a měli jsme celou řadu dobrých útočných akcí, které by asi jindy skončily gólem, ale dnes nám chyběl větší klid k zakončení, nebo i trošku štěstí. Celému dnešnímu pěknému fotbalu přispěli svým dílem a dobrým výkonem rozhodčí. Bylo by i nesprávné opomenout hlasité povzbuzování našich fandů (HRUŠOUNI), a proti nim hrstka fandů soupeře. Dnešní vítězství nám připisuje 3 body a posunuje nás na desáté místo tabulky divize B a přibližuje nás k záchraně v této soutěži i pro příští ročník. Kluci bojovali a vítězství si zasloužili!!!

Diváků: 120, ŽK: 2:2, Rozhodčí: Lukáš Slavíček

Sestava : M. Král, Šimoník, Hoke, Černý, Mach, Janů, Kubeš, Chmelík,  Devátý, Pekař, Stromecký,- střídali: Hauer v 69.min. za Janů, v 53 min. za Pekaře Frömmel -na lavičce byli připraveni Vomáčka a D. Blumentritt,

Trenér: Vladimír Jeníček, asistent: Milan Szabó, vedoucí mužstva: Richard Blumentritt

Příští zápas – v neděli 14. května 2017 na POLABANU NYMBURK od 17. hodin - odjezd ve 14.15 hod.