Úvod arrow Muži A arrow SK KLADNO – FC NOVÝ BOR 1:2NP (0:0)
Muži A:  SK KLADNO – FC NOVÝ BOR 1:2NP (0:0) Tisk E-mail
17. 04. 2017

V sobotu 15. 4. 2017 jsme odehráli své další venkovní utkání od 10,15 hod. na Kladně.

Delší dobu jsme na Kladně nehráli a v podstatě se toho moc nezměnilo, jen stadion opět trochu zestárnul. Jedno je důležité, že domácí mají stále silné a dobré fotbalové mužstvo. Kádr našeho mužstva se dnes posílil o uzdravené hráče. Zejména v základní sestavě nastoupil R. Mach a T. Janů. Domácí hráči se chytili počáteční herní aktivity a víc drželi míč na svých kopačkách. Z naší strany to bylo v úvodu takové vyčkávání, ale postupem času jsme hru vyrovnali. Domácí také častěji zakončovali své útoky střelbou, která ovšem postrádala přesnost. To z naší strany jsme začali každý protiútok táhnout do vápna domácích. Ve 20. minutě jsme dostali přes Frömmla až na hranici vápna, kde byl posledním hráčem domácích faulován v dobré pozici. Faul ohodnotil rozhodčí červenou kartou pro domácího hráče a pro nás trestný kop. Ten si vzal na starost Broschinský, výborně mířená střela končí na břevně domácí branky - škoda! Proti oslabeným domácím jsme převzali iniciativu na své kopačky a jeden útok za druhým se valil na domácí branku. Ve 25. minutě byl chycen do ofsajdu Stromecký a zakopnul míč, a tak za nesportovní chování dostal žlutou kartu. Další naše akce končí znovu střelou do břevna. Domácí na to odpovídají dobrou akcí až do našeho vápna, kde výborně zakročil Černý. Znovu útočíme, ale bohužel Frömmlova střela podle brankáře se odráží od tyče. Závěr poločasu Zakončil střelou T. Janů vedle domácí branky.

Naše vidina dobrého výsledku nás hned od počátku druhého poločasu žene dopředu. Hned v úvodu druhého poločasu domácí z rohového kopu poslali míč do našeho vápna. Ten se odrazil od ruky našeho hráče a domácí mají výhodu pokutového kopu. Náš brankář Blumentritt, ale penaltu chytil. Ve 48. min. se dostal do dobré šance Stromecký, ale skákavý míč nedokázal z malého vápna umístit do branky domácích.  Ale v 55. minutě nás domácí zaskočili, když po jednom útoku se ve vápně opřel do míče Kalina a Blumentritt neměl šanci chytit střelu k tyči 1:0. V 65. minutě naši akci přerušili domácí hráči, odvrátili míč mimo své vápno, ale jen k T. Janů. Ten si míč zpracoval a na prudkou, skákavou, střelu z 25 metrů k tyči byl brankář domácích krátký a je vyrovnáno na 1:1. Od této minuty jsme bojovali o vítězství, ale domácí hráči byli stále proti. Měli jsme další slibné příležitosti, ale dnes nás trápila koncovka a šance jsme neproměnili. Zápas tak dospěl až k penaltovému rozstřelu o druhý bod v zápase. Vyrovnanou palbu z obou stran přerušil náš brankář Blumentritt, který ve čtvrté sérii střelu vystihnul a míč chytil. Za nás byly všechny pokusy proměněny – Janů, Broschinský, Černý, Frömmel, Hauer a máme za zápas na Kladně 2 body. Celkem 32 bodů a velmi dobře se hodnotí, že ze dvou zápasů po sobě venku máme 3bodíky. To nás vyneslo na 6. místo v tabulce po 21. kole divize B. Velké poděkování patří i novoborským fandům, kteří přijeli fandit našim klukům na Kladno. Po celý zápas kluky skvěle povzbuzovali a za to jim patří velký dík.

Sestava : Blumentritt, Šimoník, Černý, Janů, Broschinský, Hauer, Mach, Kubeš, Broschinský, Chmelík (Devátý), Stromecký (Pekař),

Trenér: Vladimír Jeníček, asistent: Milan Szabó, vedoucí mužstva: Richard Blumentritt

Rozhodčí: Simbartl, ČK: 1:0, ŽK: 1:3, diváků: 210

Příští týden v sobotu nás čeká těžký soupeř  SK Český Brod v 17 hodin !