Úvod
Muži A:  SK ŠTĚTÍ - FC NOVÝ BOR 1:0 NP (0:0) Tisk E-mail
13. 03. 2017

Minulý víkend jsme vítězným utkáním nad Chrastavou ukončili mistrovskou zimní přestávku a dnes, 11. března 2017, jsme nastoupili dopoledne k prvnímu mistrovskému utkání divize B. Soupeřem nám bylo mužstvo z 13. místa tabulky SK Štětí.

Soupeř na nás ztrácel před zápasem 4 body.  V posledním přípravném zápase nám šla forma trochu nahoru a také měli trenéři dostatečný počet hráčů i ke střídání, ale to se během týdne se to rapidně změnilo. Pro nemoc nemohl na hřiště Hauer a z důvodu zranění další dva hráči a to Chmelík, kterého jsme v týdnu získali na přestup z Č. Kamenice, a P. Vomáčka, který se zranil. Dnešní zápas byl pro naše celé mužstvo po dlouhé době zase na přírodní trávě a dělalo nám to v úvodu utkání trošku problémy. V 5. minutě domácí zaútočili, ale naši hráči získali míč a Mach běží s míčem na branku hostí. Za vápnem střílí na branku, ale nastřelil jen obránce domácích. Ve 14. minutě Devátý vyhrál vzdušný souboj a do brejku se dostává  Stromecký, je však zastaven praporkem rozhodčího pro ofsajd. V 17. minutě připravil našim gólovou situaci Janů, po jehož centru přichází prudká střela hlavou do branky, ale míč vyráží zázračně domácí gólman. V tomto časovém úseku utkání máme více ze hry a byli jsme lepším mužstvem na hřišti. Škoda chyběla tomu jen vstřelit gól. Domácí hráči se jen ztěžka dostávali k ohrožení naší branky. Ve 25. minutě střílí vedle branky domácích Kubeš. Opět jsme měli velikou šanci po přihrávce Janů do vápna, ale Černého hlavička šla vedle branky. Pak zaútočili i domácí a máme i štěstí, to když se míč od břevna odrazil k zemi a brankář Blumentritt míč zachytil.

Do druhého poločasu domácí hned dvakrát střídají a mění rozestavení ve středu hřiště. Proto se hra ve druhém poločase hodně vyrovnala. V 61. minutě vyvíjíme tlak na domácí obranu. Ve vápně domácích se k míči dostal Stromecký, ale jeho střela končí v náruči domácího brankáře. V 62. minutě fauluje Hocke na polovině hřiště domácího hráče a dostává žlutou kartu. V 73. minutě zastavuje naše obrana útočnou akci domácích a míč dostává Mach, který si připravil slušnou pozici na zakončení. Mach vypálil prudkou střelu, ale domácí brankář míč vyráží brankář na roh. V těchto minutách jsme opět  domácí hráče zatlačili na jejich polovinu a vytváříme si šance ke vstřelení branky. Hlavičku Broschinského v 80. min. vyráží domácí brankář na rohový kop. V 82. minutě střídá Stromeckého Pekař. Snažíme se o závěrečný nápor, ale domácí dobře brání a tak také musíme myslet i na obranu i to se nám daří. Zápas v 92. minutě končí bez branek a tak ke slovu přichází penaltový rozstřel. Bohužel dvakrát po našich střelách zazvonila konstrukce branky ( Janů a Mach). Domácí hráči netrefili naší branku pouze jednou a to rozhodlo o jejich vítězství 4:3 NP. Do tabulky si bodově připsali 2 body a nám se účet rozrostl jen o jeden! To nás po dnešku posunulo na 10. místo v tabulce Fortuna divize B, tak se nyní naše soutěž nově nazývá! Výborný výkon v tomto zápase předvedl J. Broschinský, ale i dalším hráčům se dařilo. Celkově hra byla dobrá jen chyběl ,alespoň jeden gól!Hlavně jsme chtěli soupeři vrátit porážku z podzimu,ale to se nám nepodařilo.

Sestava : D.Blumentritt, Šimoník, Hocke, Černý, Mach, Janů, Broschinský, Kubeš, Devátý, Frömmel, Stromecký (82.Pekař)

Trenér: Vl. Jeníček, asistent: M. Szabó, vedoucí mužstva: R. Blumentritt,

ŽK: 1:2

Diváků: 150

V sobotu 18.března 2017 v 15. hodin přivítáme v Novém Boru soupeře MFK  MOST o.p.s. (dříve Baník Most)