Úvod
Muži A:  SK ČESKÝ BROD – FC NOVÝ BOR 4:3 NP Tisk E-mail
26. 09. 2016

Fotbalová spokojenost v našem fotbalovém táboře po minulém těžkém, ale vítězném zápase proti Kladnu, tentokrát musela čelit další těžké zkoušce, a to v zápase na hřišti SK Český Brod, který se po prohře Kladna  posunul na špici tabulky.

V dnešní výpravě nebyl ke hře připraven z důvodu nedoléčeného zranění J.  Broschinský a na lavičce zůstal  ještě Hauer.  To domácí nastoupili v plné síle s řadou fotbalových osobností jako např. T. Hrdlička (Slávie Praha), M. Smola před lety hráč Č. Lípy a další. Zápas nám moc nevyšel  a už ve 13. minutě se domácí ujali vedení gólem, který dal hlavou útočník domácích,  po pěkné kombinační akci vedené po levé straně s přesným centrem před branku 1:0. Navíc domácí šli do zápasu hodně aktivně a tvrdě. Pokoušíme se nadechnout k odvetě,  ale domácí se už rozjeli a nám nezbývá než-li se jen bránit  a docela se nám to daří. První naše nebezpečná akce přišla až  v 19. minutě.  Sluka na polovině hřiště pěkně obešel dva hráče a dostal se až před vápno domácích. Bohužel špatně zamířil a míč proletěl vedle branky. Ve 24. minutě domácí předvedli  rychlou narážečku mezi našimi dvěma  hráči. Dostali se do vápna a  zakončili svůj útok brankou - 2:0 . Branku vstřelil Moravec , kterého na zadní tyči neuhlídal Sluka. První poločas se přehoupl do druhé poloviny a domácím došel dech. Ke slovu se nadechli naši.  Ve 34. minutě Kubeš podržel míč na polovině domácích,  počkal si na Macha a ten jak jej známe naběhl s míčem k vápnu, kde napřáhl k nechytatelné střele pod horní  břevno branky 2:1. Domácí diváci v tom okamžiku ztichli, ale pěkný gól uznali. Pak úplně zkoprněli ve 38. minutě. Trestný kop od poloviny hřiště rozehrál Janů na Kubeše. Ten si zase počkal na Macha, který pronikl  do vápna a střelou po zemi vyrovnává na 2:2. Závěr poločasu v byl v naší režii a domácí hráči byli rádi, když rozhodčí první poločas ukončil.

Do druhého poločasu nastupujeme beze změn.  Domácí  hrají  opatrněji  a na naši hráči se stále snaží útočit. V 52. minutě střela domácích na naší branku končí mimo. Pak jsme zahrozili po levé straně, ale Šimoníka domácí vystavili do ofsajdu. V 56. minutě zahrozil Pekař dobře rozjetým útokem. V 59. minutě nám chybělo maličko k vedoucí brance. Stromecký se probojoval domácí obranou a proti brankáři zakončil střelou těsně vedle tyče. V 61. minutě faul Svobody a následně střela domácího hráče vedle. V 63. minutě střídání Sluku nahrazuje Devátý. A ten najednou udělal v domácích řadách pořádný průvan. Domácí si s ním chvilkami nevěděli rady. V 68. minutě ukázal domácí obraně záda a šel do souboje s domácím brankářem, který vyhrál, obešel ho a míč poslal do prázdné branky 2:3. Někteří domácí diváci spustili „ a můžeme jít domů“.  Pak , ale několikrát nepřesně rozhodl rozhodčí a dokonce nám dával žluté karty Svoboda a Šimoník. Závěr zápasu byl, ale trochu hektický. V 81. minutě střídání Kubeše, který dnes předvedl  vynikající výkon, nahrazuje Stejskal. V 82. minutě vyšel domácím útok od postraní lajny a následně centr před branku, kde jsme neuhlídali Michálka a ten hlavou vyrovnal na 3:3. Jiný gól ze hry už nepadl a tak se šlo na penalty, které rozhodují o jednom bodu z utkání navíc. Z naší strany mířili přesně Janů,  Černý, Mach, nedal  Svoboda a tak si domácí připsali do tabulky bod navíc domácí mužstvo. Ti proměnili všech pět střel. Všichni v tomto zápase podali výborný výkon, dobré zákroky měl také gólman Ivo Blumentritt, hru herně uklidňoval Janů tak jako Kubeš, který rozdával přesné přihrávky a uprostřed se doslova bil se soupeři Hoke, ale i ostatní podali výborný výkon.

Góly domácích : 13‘ Fikejz,  24‘ Moravec,   83‘ Michálek

Za hosty:  34‘ a 38‘ Mach,  67‘ Devátý

rozhodčí : Tryzna